top of page

Stardew Valley: Nasıl Çocuk Sahibi Olunur?

Stardew Valley'de çocuk sahibi olmak basittir ancak evli eşle romantik bir ilişki sürdürmek gibi bazı adımların atılması gerekir.Stardew Valley'de çocuk sahibi olmak için oyuncuların öncelikle ideal bekar veya bekar kızlarıyla evlenmenin yanı sıra birkaç gereksinimi de karşılaması gerekiyor .


Evlenmek ve çocuk sahibi olmak, Story of Seasons serisi ve eski Harvest Moon oyunları gibi birçok çiftçilik simülatörü için büyük bir çekiciliktir . Oyuncular Stardew Valley'deki bir köylüye benzer şekilde kur yapmaya çalışabilirler : evlenmek istedikleri karakterlerin sevdikleri ve sevdikleri eşyaları hediye ederek. Günümüzde çoğu çiftçilik simülatörü aynı cinsiyetten evliliği de destekliyor ve oyuncular aynı cinsiyetten partnerlerle de çocuk yetiştirebiliyor. Stardew Valley'de çocuk sahibi olmayı ümit eden oyuncuların öncelikle seçilen eşle 10 kalplik bir ilişkiye ulaşması gerekecek.


Stardew Valley'deki bir köylüyle 10 kalpli bir ilişki kurmak için öncelikle onlara Pierre'in dükkanından satın alınabilecek bir buket verilmesi gerekir. 10 kalbe ulaştıktan sonra, köylüye evlenme teklif etmesi için, yağmurlu günlerde plajda Yaşlı Denizci'den satın alınabilecek bir Denizkızı Kolyesi verin. Bu aynı zamanda çiftlik evinin en az bir kez iyileştirilmesini ve plajın doğu tarafındaki küçük köprünün onarılmasını da gerektirir.


Evlendikten sonra 10 kalp ilişkisini sürdürmek ve çocuk odasını inşa etmek, Stardew Valley'de çocuk yetiştirme şansına sahip olmak için hayati adımlardır . Aynı cinsiyetten çiftlerin yalnızca çocuk evlat edinebileceğini, karşı cinsten çiftlerin ise biyolojik çocuk sahibi olabileceğini unutmayın.

Biyolojik Çocuk Sahibi Olmak


En az 7 gün evli kaldıktan sonra, oyuncunun partnerinin her gün çocuk sahibi olmak isteyip istemediğini sorma ihtimali %5'tir. Oyuncu henüz hazır değilse, hiçbir sonuç olmadan "şimdi değil" yanıtını verebilir; Oyuncu en az 10 kalp ilişkisini sürdürdüğü sürece, eşin her gece oyuncuya Stardew Valley'de çocuk sahibi olmak isteyip istemediğini sorma şansı %5 olacaktır .


Oyuncu kabul ederse, Stardew Valley'den 14 gün sonra bebek odasındaki beşikte bir bebek doğacak.


Çocukları Evlat Edinmek


Stardew Valley'de çocuk evlat edinmek biyolojik çocuk sahibi olmaya çok benzer. Stardew Valley bekarının veya bekarının, ilişkilerinde en az 10 kalp bulundurduğu her gece oyuncuya çocuk isteyip istemediğini sorma şansı %5 olacaktır. Biyolojik çocuklara benzer şekilde, anlaştıktan sonra 14 gün sonra evlat edinme gerçekleşecektir. Çocuk, evlat edinme kurumuna bırakıldıktan sonra gece yarısı ortaya çıkacak.


Stardew Valley'de oyuncular aynı anda en fazla 2 çocuğa sahip olabilir ve çocuklar yalnızca yürümeye başlayan çocuk yaşına kadar büyüyebilir. 2 çocuktan sonra eş, oyuncuya çocuk sahibi olmak isteyip istemediğini sormayı bırakacaktır.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page