top of page

Stardew Valley Morel Nasıl Gidilir?

Morel, Stardew Valley'deki Yaşam İksiri gibi tarifler oluşturmak için gerekli bir malzemedir. Eğer onu arıyorsan, onu burada bulabilirsin.Morel, Stardew Valley'deki Toplum Merkezini tamamlamak için önemli bir öğedir ve sağlığınızı iyileştirmek için önemli tariflerde kullanılan bir öğedir. Toplanan bu öğe, envanterinizde bulunması gereken temel bir öğedir, ancak oyunda yalnızca belirli dönemlerde kullanılabilir.


İster yeni bir tarif hazırlamak için Morel'i zulanıza eklemek isteyin, ister oyundaki uzun maceralarınız için biraz almak isteyin, bu kılavuz ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Size nerede bulunabileceğini ve pratikliğini en üst düzeye çıkarmak için olası tüm kullanımlarını göstereceğiz.


Stardew Valley'de Morel Nasıl Gidilir?Morel, kendine özgü mantar görünümünü veren delikleri olan küçük, kahverengi bir bitkidir. Bu eşyayı yalnızca Bahar mevsiminde, yiyecek arama yoluyla veya çiftliğinizdeki Mağara aracılığıyla bulabilirsiniz . Toplayıcılık sayesinde çoğu öğe oyundaki Otobüs Durağı veya Tren Platformu gibi herhangi bir açık alanda arama yapılarak bulunabilir. Ancak özellikle Morel'de bunu yalnızca Gizli Orman'da bulabileceksiniz .

Bu alan Kömür Özü Ormanı'ndaki Sihirbaz Kulesi'nin hemen arkasındadır ve henüz kilidini açmadıysanız büyük bir kütük tarafından engellenmiştir. Buraya geri dönmek için tek yapmanız gereken Baltanızı Steel'e veya daha yükseğine yükseltmek, böylece onu aşabileceksiniz. Ormanın içine girdikten sonra, yukarıdaki üçüncü resimde gösterildiği gibi tüm alanda bulunabilirler.


Morel'i almanın bir başka yolu da çiftliğinizde bulunan küçük Mağaradır . Ancak, bu yalnızca Meyve yerine Mantar seçeneğini seçtiyseniz sizin için geçerlidir , aksi takdirde Morel'e yalnızca Gizli Orman aracılığıyla erişebileceksiniz. Mağaranın içinde sizin için rastgele mantar yetiştirecek küçük kutular kurulacak. Morel'in ortaya çıkma şansı var, bu yüzden sık sık kontrol ettiğinizden emin olun.


Stardew Valley'de Morel Nasıl Kullanılır?Başlangıçta sıradan bir mantar gibi görünse de Morel birçok farklı şey için kullanılabilir. Bu içerir:


  • Toplum Merkezinin El Sanatları Odasındaki Egzotik Toplayıcı Paketinde kullanılır

  • Harvey, Leah ve Linus'un beğeneceği bir hediye olarak kullanılabilir

  • Kızartılmış Mantar ve Yaşam İksiri dahil olmak üzere birkaç tarif hazırlamak için kullanılabilir

  • Dikiş Makinasında Morel Gömleği dikmek için kullanılabilir


Morel'in en iyi kullanım alanları, Topluluk Merkezi Paketlerini tamamlamak ve bunu hem Kızarmış Mantarlar hem de Yaşam İksirleri oluşturmak için kullanmaktır . Kızartılmış Mantarlar bir adet Yaygın Mantar, bir adet Morel ve bir adet Yağ gerektirir ve enerjinizi 135, sağlığınızı ise 60 oranında artırabilir. Ayrıca size +2 Saldırı güçlendirmesi vererek zorlu maceralara atıldığınızda faydalı olmasını sağlar. Kafatası Mağarası gibi zindanlar.


Yaşam İksiri bir Kırmızı Mantar, bir Mor Mantar, bir Morel ve bir Chanterelle kullanılarak yapılabilir . Temel olarak, bunu yapmak için her mantarı almanız gerekecek ve sağlığınızı tamamen iyileştireceği için madencilik gezilerinizde bulundurmanız harika. Savaşta Seviye 2'ye ulaştığınızda tarifin kilidi sizin için açılacaktır .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page