top of page

Stardew Valley: Metin İşaretleri Nasıl Alınır ve Kullanılır

Metin İşaretleri, Stardew Valley'deki çiftliğinizi özelleştirmenin eğlenceli ve kullanışlı bir yoludur. Bunları nasıl edineceğiniz ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.ConcernedApe tarafından 2016 yılında geliştirilen Stardew Valley , macera ve rahatlatıcı hislerle dolu, sağlıklı bir yaşam simülasyonudur. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor ve birçok kişi tarafından tüm zamanların en iyi hayat simülasyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Oyun balıkçılık , çiftçilik ve madencilik gibi birçok yaşam simülasyonu aktivitesi sunuyor. Mahsulleri yönetmek ve köylülerle etkileşim kurmaktan NPC'lerle evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya kadar bu oyunda oyuncular için pek çok şey var.


Stardew Valley, oyunu taze ve ilgi çekici tutmak için ara sıra yeni güncellemeler sunuyor. Metin İşaretleri Stardew Valley'in 1.6 güncellemesinde böyle bir ekleme var . Daha önce oyuncular göletlerini, mahsullerini ve sandıklarını etiketlemek için Ahşap Tabelaları, Karanlık Tabelaları ve Taş Tabelaları kullanabiliyorlardı. Ancak bu işaretler yalnızca görüntüleri gösterebiliyordu. Artık metin işaretlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte oyuncular köylülerle iletişim kurmak için istedikleri mesajı yazabilecekler . Aynı zamanda yaratıcılığınızı sergilemenin ve çiftliğinizi kişiselleştirmenin harika bir yoludur. İşte bunları nasıl yapacağınız ve kullanacağınız.


Stardew Valley'de Metin İşaretleri Nasıl Gidilir?Metin işareti işlenebilir bir öğedir; bu, onu satın almak için herhangi bir altın harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine gerekli malzemeleri kullanarak kendiniz hazırlayabilirsiniz. Neyse ki Metin İşaretleri tarifinde tek bir malzeme var: Ahşap . Bu tabelalardan birini yapmak için 25 parça tahtaya ihtiyacınız olacak. Kulağa çok gibi gelebilir ama Stardew Vadisi'nde odun elde etmek aslında oldukça kolaydır. Oyunda bunu elde etmenin üç yolu vardır:


  • Balta kullanarak ağaçları kesin veya ağaç dallarını temizleyin .

  • Robin'in Marangozluk Mağazasından satın alın.

  • Şanslıysanız Hazine Sandıklarında da biraz odun bulabilirsiniz.


Gerekli miktarda odun topladıktan sonra ana menüye gidin ve çekiç simgesine tıklayın. Ardından, üretim öğeleri listesinde 'Metin İşareti'ni arayın ve bir Metin İşareti oluşturmak için üzerine tıklayın.


Stardew Valley'de Metin İşaretleri Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?


Oluşturduktan sonra köylülere, kooperatif oyuncularına ve hatta kendinize istediğiniz mesajı koyabilirsiniz! Bunu yaptıktan sonra tabelanızı şehrin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. Tabelanın yanından her geçtiğinizde mesaj bir sohbet balonunda görünecektir. Oyun ayrıca mesajı istediğiniz zaman değiştirmenize de olanak tanır. Bunu yapmak için tabelaya yaklaşmanız, üzerine tıklamanız ve mesajı düzenlemeniz yeterlidir.
2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page