top of page

Stardew Valley: Meadowlands Çiftliği, Açıklandı

Meadowlands Çiftliği, Stardew Valley'in 1.6 güncellemesinde tanıtılan tamamen yeni bir çiftlik türüdür. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.Stardew Valley'in yaratıcısı Eric Barone, sevilen çiftçilik simülatörünü daha da eğlenceli hale getirmek için sürekli olarak yeni değişiklikler uyguluyor. 1.6 güncellemesiyle oyuncular, yepyeni bir çiftlik haritası olan Meadowlands Çiftliği de dahil olmak üzere tonlarca yeni içeriğe sahip olacak .


Stardew Valley'deki her çiftlik haritası benzersiz bir düzen ile birlikte gelir ve kendi artıları ve eksileri vardır. Meadowlands Çiftliği, hayvancılık odaklı bir çiftlik olarak tasarlanmıştır ve ürün yerine hayvan yetiştirmeye odaklanmayı tercih eden oyuncular için mükemmeldir . Bu kılavuz, Meadowlands Çiftliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi ayrıntılı olarak kapsar ve sizin için doğru olanın olup olmadığına karar vermenize yardımcı olur.


Stardew Valley'deki Meadowlands Çiftlik Düzeni


Stardew Valley'deki diğer çiftlik haritaları gibi Meadowlands çiftliği de bir Çiftlik Evi, terk edilmiş bir Sera , bir su kütlesi ve Çiftlik Mağarası ile birlikte gelir .


Çiftlik evinin soluna doğru yürümeye başlarsanız Meadowlands Çiftliği ile birlikte gelen bir Kümes bulacaksınız . Yıkık Serayı Kümes'in sol alt çitinin yakınında ve Çiftlik Mağarasını çiftlik evinin hemen güneyinde bulabilirsiniz.


Serayı kullanmak için öncelikle Topluluk Merkezi paketlerini tamamlayarak onu onarmanız gerekir . Öte yandan Çiftlik Mağarası, meyve yarasaları veya mantarları tercih edebileceğiniz küçük bir yer altı mekanıdır. Ayrıca çiftliğin çevresinde balık tutabileceğiniz kesişen iki nehir bulunmaktadır.


Büyükbabanın Türbesinin Konumu


Her ne kadar biraz gizli olsa da Meadowlands Çiftliği, Büyükbabanın Tapınağı olmadan eksik kalır . Büyükbabanın Tapınağına ulaşmak için seranın yakınındaki bir ağacın arkasına gizlenmiş tahta köprüyü geçmeniz gerekecek .


Köprüyü geçtikten sonra çiftliğin üst kısmına ulaşacaksınız. Burada büyükbabanın türbesini başka bir ağacın arkasında bulabilirsiniz. Tapınak her zamanki gibi, Büyükbabanın Değerlendirmesini tamamladıktan sonra yanan dört mumla .


Stardew Valley'deki Meadowlands Çiftliği Başlangıç ​​ÖğeleriDiğer tüm çiftlik haritalarında, 15 Yaban Havucu tohumu paketiyle başlarsınız, ancak Meadowlands Çiftliğinde işler biraz farklıdır. Bu sefer yeni çiftliğinize 15 adet Saman ve bir Kümes ile başlayacaksınız .


Kümenin içinde hızla yaşlanıp sizin için her gün yumurta üretmeye başlayacak iki yavru tavuk bulabilirsiniz . Yerleşik Küme size 4.000 altın, 300 odun ve 100 taş tasarrufu sağlarken, iki tavuk da 1.600 altın tasarrufu sağlıyor. Diğer çiftlik binalarına benzer şekilde Küme de hareket edebilir ve çiftliğin herhangi bir yerine yerleştirilebilir.


Meadowlands Çiftliğindeki bir diğer benzersiz başlangıç ​​kaynağı da Mavi Çim'dir . Bu , çiftlik hayvanlarınızın Dostluk Kalplerini iki kat daha hızlı yükselterek , daha kaliteli ürünleri daha hızlı üretmelerini sağlayan özel bir çim türüdür .


Daha Fazla Mavi Çim Nasıl Elde EdilirBlue Grass İlkbahar, Yaz ve Sonbahar aylarında doğal olarak filizlenir ve yenilenir . Ancak daha fazlasını yetiştirmek istiyorsanız Mavi Çim Başlangıçları üretmeniz gerekecek . Mavi Çim Başlangıçlarının üretim tarifi, Bay Qi'nin Zencefil Adası'ndaki Ceviz Odasından satın alınabilir .


Çiftliğe bir Blue Grass Starter yerleştirdikten sonra, anında bir Blue Grass parçasına dönüşecektir. Zamanla bu yama, yavaş yavaş çiftliğin çevresindeki karolara yayılacak .


Stardew Valley'deki Meadowlands Çiftliğinin DezavantajlarıHer ne kadar heyecan verici avantajlara sahip olsa da Meadowlands çiftliğinin de zorlukları var. Yeni başlayanlar için, hayvan çiftlikleri , yalnızca tohum ekmeniz ve ürünlerinizi sulamanız gereken mahsul çiftliklerinin aksine, bakımı daha fazla emek ve çaba gerektirir.


Ne yazık ki Meadowlands çiftliği ürün yetiştirmek için en iyi çiftlik değil . Bunun temel olarak iki nedeni vardır: daha az işlenebilir arazi ve sınırlı suya erişim .


Tarım Arazisi Kullanılabilirliği


Meadowlands Çiftliği yaklaşık 2050 işlenebilir karoyla birlikte gelir ; bu, Standart Çiftlik (3427 işlenebilir karo) veya Four Corners Farm (2952 işlenebilir karo) gibi diğer haritalarla karşılaştırıldığında oldukça azdır. Diğer çiftlikler kadar geniş olmasa da hâlâ ürün ekimi için uygun alanlar mevcut. Örneğin evinizin hemen altındaki alan , basit bir çiftlik kurmak için yeterli alan sağlar.


Su Erişimi


Sınırlı tarım arazilerinin yanı sıra Çayırlık Alanlarda mahsullerin sulanması oldukça zahmetlidir. Çiftliğin her tarafına dağılmış ve suya kolay erişim sağlayan üç gölet olmasına rağmen, sulama kabınızı her yeniden doldurmanız gerektiğinde onlara gidip gelmek zaman alıcıdır.


Bu nedenle ürünlerinizin yakınına bir kuyu kurmanız tavsiye edilir . Bir kuyu Marangoz Robin'den 1.000 altın karşılığında satın alınabilir . 75 taşa ihtiyaç var ve yapımı iki gün sürüyor.


Comentários


bottom of page