top of page

Stardew Valley: Manken Nasıl Alınır ve Kullanılır

Bu yazıda Stardew Vadisi'nde Mankenin nasıl alınacağını ve kullanılacağını ve ayrıca Lanetli Mankenin ne olduğunu öğreneceksiniz.Yeni 1.6 Yaması'nda oyuna o kadar çok yeni içerik eklendi ki, her şeyi keşfetmek günler hatta haftalar sürebiliyor. Yeni NPC'ler, silahlar, festivaller ve çeşitli mekaniklerin yanı sıra birçok yeni dekorasyon ve mobilya öğesi de mevcut. Bu yeni eşyalardan biri de en sevdiğiniz kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı giyerek evinizi dekore edebileceğiniz Manken'dir. Daha sonra, Stardew Valley'in bir mankenin nasıl alınacağını ve kullanılacağını ve ayrıca Lanetli Mankenin ne olduğunu öğreneceksiniz .


Stardew Valley: Manken Nasıl Gidilir?Manken almak zor değil. Çok fazla zamanınızı almaz, ancak yeterli miktarda para kazanırsınız . Evet, satın alınabilir ve bu öğeyi almanın tek mümkün yolu budur. Mankenler Oasis'te 12000 altına satılıyor. Oasis, Çöl'ün güneybatı kesiminde bulunan ve yerel NPC Sandy tarafından işletilen bir mağazadır ve bazı festivaller veya 15 Sonbaharda saat 13:00'ten sonraki durumlar hariç, sabah 9:00 ile akşam 23:50 arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. öğleden sonra.


Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tür Manken olacak. Aralarında fiyat farkı yok ama Oasis'te satılan diğer ürünler arasında en pahalı ürünler bunlar. Dilerseniz ihtiyaçlarınıza ve harcamak istediğiniz para miktarına göre bir veya daha fazla Manken satın alabilirsiniz.


Stardew Valley: Manken Nasıl Kullanılır?Manken satın aldığınızda dekorasyonlarınızı çeşitlendirmek ve kullanışlı bir elbise standına sahip olmak için örneğin evinizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, Mankeni yerleştirdikten sonra onunla etkileşime geçerek kıyafet veya zırh giyebilirsiniz. Bunu başarmak için Manken'e yaklaşın, envanteri açın, üzerine koymak istediğiniz kıyafetleri seçin ve farenin sağ tuşuyla üzerine tıklayın. Bu sayede birçok manken satın alıp onlara farklı kıyafetler giydirerek tam bir showroom oluşturabilirsiniz . Ve elbette manken sahibi olmak da oldukça pratik çünkü artık tüm kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı rahat ve kolay ulaşılabilir bir yerde saklayabilirsiniz.


Stardew Vadisi: Lanetli MankenOyunda alışılagelmiş olanların yanı sıra göründüğü kadar basit olmayan Lanetli Manken de bulunuyor. Diğerleriyle aynı görünüyor ancak sıradan Mankenlerin aksine bu canlı, hareket edebiliyor ve hatta evinizde yaramazlık yapabiliyor. Onu satın alamazsınız ancak bunun yerine Lanetli Mankeni bulmak için Tehlikeli Madenlere gitmeniz gerekir. Burada Perili Kafataslarıyla karşılaşabilirsiniz ve onları öldürdüğünüzde Lanetli Mankenin düşme ihtimali vardır. Şansınız küçük, bu yüzden birkaç düzine Perili Kafatası bulup yenmelisiniz.


Lanetli Mankeni evinize koyup üzerine kıyafet giydirirseniz kaybolma ihtimali yüksektir. Lanetli Manken, kıyafetleri çalmanın yanı sıra binanın içinde dolaşabilir, mobilyaları taşıyabilir ve hatta evin kırılan kısımlarını onarabilir. Yine de Lanetli Manken size hiçbir şekilde zarar vermez.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page