top of page

Stardew Valley: Lingcod Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley'deki oyuncular kendilerini, yılın bir zamanında ortaya çıkan bir balık olan Lingcod'u bulup yakalamalarını gerektiren bir arayışın içinde bulabilirler.Stardew Valley'de oyuncuların yakalayabileceği birçok farklı balık var . Birçoğu Pelican Town Toplum Merkezindeki çeşitli paketler için gerekli olsa da, diğerleri yemek tarifleri ve yan görevler için gereklidir.


Stardew Valley'in ikinci yılında oyuncular kış boyunca Willy'den postayla bir görev alacaklar. Bu görev, oyuncuların balıkçı için bir lingcod yakalamasını gerektirir. Bunun karşılığında oyuncular 550 gram ve Willy ile bir dostluk kalbi alacaklar.


Lingcod, Stardew Vadisi'nde yılın yalnızca bir mevsiminde yumurtlayan özel bir balıktır . Neyse ki oyuncular için bu sezon kış. Oyuncuların mektubu 13'üncü Kış'ta almasıyla birlikte, oyunculara Willy için bu balığı bulup yakalamak için on altı gün verilecek .Stardew Vadisi'ndeki lingcod, gerçek hayatta bir tuzlu su balığı olmasına rağmen bir tatlı su balığıdır. Bu, kışın dağ gölünde ve Pelican Kasabası'ndan akan nehirlerde yakalanabileceği anlamına gelir .


Lingcod günün herhangi bir saatinde ve her türlü hava koşulunda ortaya çıkabilir. Bunu akılda tutarak oyuncular Stardew Valley'de herhangi bir kış gününde bir lingcod yakalayabilirler .Onlar için balık tutmanın dışında bir lingcod elde etmenin iki yolu daha vardır. Bunun nedeni, lingcod'un Çarşamba günü Krobus'un mağaza stoğunda ve Gezici Araba stoğunda rastgele görünebilmesidir. Ancak bu, Demetrius tarafından verilen, oyuncuların altı gün içinde on lingcod yakalamasını gerektiren diğer lingcod yan görevine dahil edilmeyecektir.


Stardew Valley'deki diğer balıklar gibi oyuncular da lingcod'u yetiştirmek için çiftliklerindeki bir balık havuzuna yerleştirebilirler. Yumurtaları 90 gram taban fiyata, yumurtaları ise 120 gram taban fiyata satıyorlar. Yaşlanan lingcod yumurtası bu fiyatı 180 gramlık taban fiyata çıkaracaktır.


Lingcod diğer balıklar gibi çeşitli tariflerde kullanılabilir. Bu tarifler Maki Rulo, Sashimi ve Kaliteli Gübre'dir. Maki Roll ve Sashimi'yi yapabilmek için oyuncuların hem yemek tariflerine sahip olmaları hem de çiftlik evinde yemek pişirme yeteneğinin kilidini açmaları gerekecek.


Stardew Valley'in 1.5 güncellemesine eklenen ekstra paketlere rağmen lingcod gerektiren paketler bulunmuyor. Özellikle lingcod gerektiren tek şey Willy'nin posta görevi ve Demetrius'un altı günlük sınırlı talebidir. Ancak her balığı yakalamak isteyen oyuncuların da bir lingcod bulması gerekecek.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page