top of page

Stardew Valley Hayvanlar Nasıl Satılır

Hayvanlar, Stardew Valley'de satın aldıklarının parasını ödüyor ancak oyuncular hayvanları kendileri satarak da kar elde edebiliyorlar.Stardew Valleyde bir hayvan satın almanın amacı, onun yarattığı ürünleri hasat etmektir. İnekler süt üretir , tavuklar yumurtlar, koyunlar yün üretir vb. Bu ürünler sonunda hayvanı satın almanın maliyetini geri ödüyor ve bundan sonra yarattıkları her şey saf kâr oluyor.


Ancak bir hayvandan para kazanmanın son bir yolu var, o da onu satmak. Bir yavru hayvanı hemen satmak, oyunculara büyük miktarda para kaybına neden olur, ancak mutlu hayvanları yetiştirmek ve satmak, Stardew Valley çiftliğinde kâr elde etmenin bir diğer yoludur .


Stardew Valley'de Hayvan Nasıl SatılırOyuncular bir hayvanla ilk kez etkileşime girdiğinde onu sevecekler. Bundan sonra bir hayvana tıkladığınızda durum ekranı açılacaktır . Bu, hayvanın adını (oyuncuların istediği zaman düzenleyebileceği), yaşını, arkadaşlık derecesini ve o anki ruh halini gösterir. Bir hayvanı her gün beslemek ve okşamak , onun arkadaşlık derecesini hızla yükseltir ve mutlu bir hayvan daha iyi ürünler üretir.


Oyuncuların bu ekranda iki seçeneği daha var. Öncelikle hayvanı kendilerini destekleyebilecek başka bir binaya taşımak için ahır simgesini seçebilirler. Örneğin tavuklar herhangi bir kümeste yaşayabilirken, tavşanlar yalnızca başka bir lüks kümese geçebilirler.


Son seçenek hayvanı satmaktır . Bir hayvanın değeri tamamen onun arkadaşlık derecesine bağlıdır. Yeni bir hayvanın değeri çok azken, beş kalpli bir hayvanın değeri Marnie's Ranch'ten bir hayvan satın almanın maliyetinden bile daha fazla.


Hayvan Satış FiyatlarıOyuncular hiçbir hayvan ürününü hasat etmeseler bile, hayvanlarına iyi davranarak ve beş dostluk kalbine ulaştıklarında onları satarak yine de kar elde edebilirler. Oyuncular hayvanlarının büyük veya lüks ahırda üremesine izin verirse veya büyük veya lüks kümesteki kuluçka makinesini kullanırsa kar marjları daha da büyür .

Hayvanın beş kalpte olduğu varsayıldığında, oyuncuların her bir hayvandan ne kadar para alabileceği aşağıda açıklanmıştır:


Oyuncuların bir dinozor veya devekuşu gibi nadir buluntulara yer açması gerekmese bile, bir veya iki hayvan satarak ve kuluçka makineleri veya hamilelikle nüfusun artmasına izin vererek çiftliklerine istikrarlı bir kâr akışı ekleyebilirler. Örneğin, oyuncular iki domuz satın alarak, onların üremesine ve ahırlarını doldurmasına izin vererek ve daha sonra mutlu domuzları satarak daha fazla yer kazanmak ve aynı zamanda ürettikleri mantarları toplayarak inanılmaz bir kar elde edebilirler .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page