top of page

Stardew Valley: Havai Fişek Nasıl Kullanılır?

Havai fişek patlatmak, Stardew Valley'de bir yaz akşamı geçirmenin eğlenceli bir yoludur. Pek bir işe yaramazlar ama bulabilirseniz satın almaları ucuzdur.Stardew Valley'e yapılan 1.6 güncellemesi, oyun boyunca birçok tüccara birkaç yeni öğe ekledi. Bazıları tütsülenmiş balık ve kurutulmuş meyve gibi zanaat ürünleri yapmanın yeni yolları iken diğerleri daha çok eğlence ve eğlence amaçlıdır.


Qi'nin Ceviz Odasına eklenen havai fişekler kesinlikle ikinci kategoriye giriyor. Qi'nin özel mağazasından satın alabileceğiniz birçok faydalı eşya ve tarif olsa da havai fişekler çiftliğinize herhangi bir yeni eşya veya gelir eklemez. Yine de, özellikle arkadaşlarınızla çevrimiçi oynuyorsanız, bir akşamın tadını çıkarmanın eğlenceli bir yolu olabilirler.


Havai Fişek Nasıl Gidilir?Havai fişekler üç renkte (kırmızı, mor ve yeşil) gelir ve hepsi aynı yerde görünür: Qi'nin Ceviz Odası . Bu odaya erişmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:


  • Willy'nin teknesini tamir et

  • Zencefil Adası'nı ziyaret edin

  • Son olarak adaya dağılmış 100 Altın Ceviz toplayın


En az 100 kişiyi bulduğunuzda adanın batı ucundaki garip kapı girmenize izin verecek. Giderken Altın Ceviz harcamaktan çekinmeyin çünkü kapının açılması için envanterinizde 100 Cevizin tamamına ihtiyacınız yok.


Kapıdan içeri girdiğinizde Qi'nin mağazasına erişebilirsiniz, ancak herhangi bir öğeyi satın almak için Qi Gems'e ihtiyacınız olacak. Bu mücevherleri Bay Qi'nin solundaki tahtada bulunan özel Qi Mücadelelerini tamamlayarak alabilirsiniz . Neyse ki, her biri yalnızca bir mücevhere mal olduğundan, havai fişek almaya yetecek zorluklardan herhangi birini tamamlayabilirsiniz.


Havai Fişek Nasıl BaşlatılırBir havai fişek gösterisi kurmak basittir. Tek yapmanız gereken envanterinizdeki havai fişekleri seçmek ve ardından boş bir kareyle karşı karşıyayken aksiyon düğmesine basmak. Bu, havai fişekleri boş kareye yerleştirecek ve birkaç saniye sonra uçup renkli bir desen halinde patlayacak.


Havai fişekler bulundukları alanı kaplamaz, bu da onların içinden doğrudan koşabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, eylem düğmesini basılı tutup ileri doğru koşarak tek bir devasa havai fişek gösterisi oluşturabilirsiniz. Mümkün olan en iyi etkiyi elde etmek için, havai fişeklerin birbiriyle tamamen örtüşmemesi için sola veya sağa koştuğunuzdan emin olun.


Havai fişeklerle yapabileceğiniz diğer bir şey de onları satmaktır. Her biri 50 gram değerindedir ve bunları herhangi bir nakliye konteynerine özgürce atabilirsiniz. Havai fişekler, Stardew Valley'in "Gönderilen Ürünler" koleksiyonuna dahil değildir , ancak bunları satmak, Qi Taşlarını nakde dönüştürmenin kolay bir yoludur.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Bình luận


bottom of page