top of page

Stardew Valley: Gus'ın Ünlü Omlet Özel Siparişi Nasıl Tamamlanır?

Gus'ın Ünlü Omleti, Stardew Vadisi'nde 1. Yıl boyunca tamamlamak isteyebileceğiniz Özel bir Sipariştir.

Hediye vermenin ve toplulukla konuşmanın yanı sıra, Stardew Valley'deki "yan görevleri" kabul edebilir ve tamamlayabilirsiniz . Pelican Town'da rastgele istekleri kabul etmenize olanak tanıyan bir ilan panosu var. Bunlardan birini kabul etmek ve zaman çerçevesi içinde tamamlamak genellikle ödül olarak size para kazandıracaktır.


Stardew Valley'in 1. Yılının orta noktasına ulaştığınızda , "Özel Siparişler" adı verilen bir özelliğin kilidini açacaksınız. Bunlar, Pierre'in mağazasının dışında alacağınız taleplerden daha zorludur ve daha uzun bir son teslim tarihine sahiptir, ancak bazıları yapmaya değerdir. 1. Yıl boyunca almak isteyeceğiniz Özel Siparişler arasında "Gus' Famous Omlet" (1.5+ versiyonu) yer almaktadır.


Gus'ın Ünlü Omlet Çözüm Yolu

Bilmeniz Gerekenler ve Nasıl Tamamlanır?

Özel Sipariş bülten panosunun kilidini açana kadar Gus'tan gelen Özel Sipariş'i görmeyeceksiniz . Sonbaharın 2. gününde (1. Yıl) Pelican Kasabasına gidin ve Lewis ve Robin ile bir etkinliği tetikleyeceksiniz. Daha sonra Özel Siparişleri kabul etmek için bu bülten panosuyla etkileşime girebilirsiniz . Bahsedildiği gibi bunlar genellikle sezonun uzun bir bölümünü kapsayan taleplerdir ve Pierre's'in ilan panosundan gelen taleplerden daha fazla zaman alır.

"Gus'un Meşhur Omleti" ve başka bir Özel Sipariş arasında seçim yapabilirsiniz. "Gus'un Meşhur Omleti"nin son teslim tarihi 14 gündür . 24 yumurta toplayıp bunları Gus'ın Star Saloon'daki buzdolabına koymanız gerekecek . Bu Özel Sipariş aktif iken Star Salon'da buzdolabının üzerinde bir soru işareti göreceksiniz . Yumurtaları bırakmak için onunla etkileşime geçin.

Günlüğünüze girerek Özel Siparişinizin ilerleyişini kontrol edebilirsiniz . "Gus' Famous Omlet" için ilerlemenizi takip edebileceğiniz iki metre vardır:

  • Yumurta topla (xx/24)

  • Yumurtaları Gus'ın buzdolabına koy (xx/24)

Buzdolabına koyduğunuz yumurtalar normal büyüklükte, Büyük Yumurta olabilir veya farklı "kalite derecelerine" sahip olabilir.

Kümes Nasıl İnşa Edilir

Robin'in Programı

Eğer bu çok açık değilse, "Gus'un Ünlü Omleti"nin yumurtalarını alabilmek için tavuklara ihtiyacınız olacak. Bu noktada çiftliğinizde zaten bir Küme kurulmuş olmalıdır . Değilse, malzeme ve paraya sahip olur olmaz bir tane inşa ettirmek isteyeceksiniz.

Robin evindeyken onunla konuşarak kümese sahip olabilirsin. Robin'in evi Madenlerin yakınında ve Spa ile Linus'un çadırının altındaki tepede. Onun iş programı aşağıdaki gibidir:

  • Salı günleri kapalıdır .

  • Erken kapanacağı cuma günleri hariç her gün 09:00 - 17:00 saatleri arasında açıktır .

Bir kümes oluşturmak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak :

  • 4000g

  • 300 Tahta

  • 100 Taş


Tavuk Nasıl Gidilir?

Marnie'nin Çiftlik Programı

Kümesin inşası iki gün sürüyor . Bittiğinde Marnie'nin Çiftliğinden 800 grama Tavuk satın almaya başlayabilirsiniz . Marnie'nin çiftliği çiftliğinizin hemen güneyinde . Robin gibi onun da bir programı var:

  • Pazartesi/Salı günleri kapalı

  • Her gün 09:00 - 16:00 saatleri arasında açıktır .


Shane'in 8. Kalp Etkinliğini daha önce izlediyseniz mavi bir tavuk alabilirsiniz . Ancak, bir tane alma şansı rastgeledir.

Tavuğu günlük olarak beslediğiniz sürece dördüncü günde olgunlaşacak ve yumurtlamaya başlayacaktır . Bir tavuk bir yumurta yapar, yani 24 yumurta almak istiyorsanız 3-4 tavuk almanız önerilir .

Otomatik Yakalayıcı'yı yumurta almak için de kullanabilirsiniz, ancak bu, 10. seviyede çiftçiliğin kilidini açar ve oldukça pahalıya mal olur (25000g). Gelecek yıl(lar)da "Gus'un Ünlü Omletini" yapmayı planlıyorsanız faydalı olacaktır.

Yumurtaları almak için her gün kümesi kontrol etmeyi unutmayın. Dört tavuğa sahip olmak potansiyel olarak günde 4 yumurta anlamına gelir . Ancak onları doyurmak ve mutlu etmek isteyeceksiniz . Köpeğiniz/kediniz gibi tavuğunuzla da "konuşabilirsiniz". Eğer mutlularsa başlarının üzerinde bir kalp göreceksiniz .


Gus'ın Ünlü Omlet Tamamlama Ödülleri

Mini Buzdolabı ve Para

"Gus'ın Meşhur Omleti" Özel Siparişini ilk kez teslim ediyorsanız , ertesi gün postayla bir mini buzdolabı alacaksınız . Ayrıca 3000g alacaksınız . Bu Özel Sipariş her yıl tamamlanabilir , ancak yalnızca 3000 gram alacaksınız. 2. Yıla gelindiğinde, para kazanmanın daha güvenilir yollarına sahip olacaksınız, böylece bunu bir daha yapmanıza gerek kalmayabilir. Ayrıca sizi 24 yumurtayı kenara koymaktan da kurtaracaktır.


Bu Özel Siparişi teslim ettikten sonra bir ara sahneyi tetiklemek için Yıldız Salonuna da gidebilirsiniz .


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page