top of page

Stardew Valley: Evcil Hayvanınızın Adını Nasıl Değiştirirsiniz?

PC'de Stardew Valley oynuyorsanız ve evcil hayvanınızın adını nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız, dostunuzun adını değiştirmek için bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.Her oyuncu, her kaydetmeye başladıktan kısa bir süre sonra evcil hayvanını alır ve mekanik her zaman çok kolay olmuştur. Oyuncuların evcil hayvanı beslemesine gerek yoktur, evcil hayvanın kabındaki suyun neredeyse hiçbir etkisi yoktur ve ilk karşılaşmada verilen isim değiştirilemez. Neyse ki, küresel güncelleme 1.6, Stardew Valley'e birkaç yeni evcil hayvan ve ilgili mekanikler ekleyerek birçok değişiklik getirdi , ancak artık evcil hayvanınızın adını değiştirebilecek misiniz?


Ne yazık ki, evcil hayvanınıza yeni bir isim verme özelliği temel oyun işlevleri arasında hâlâ eksik. Ancak birkaç püf noktası bu sınırlamayı aşmanıza yardımcı olacaktır.


Stardew Valley'de Evcil Hayvanınızın Adını Nasıl Değiştirirsiniz?Bu işlev temel işlevler arasında yer almıyor ve geliştiriciler bu özelliğin oyuna eklenmesine ilişkin planlar veya tarihler hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Yani eğer evcil hayvanınızın adını Sihirbaz Kulesi'ndeki Yanılsama Tapınağı aracılığıyla değiştirmeye çalıştıysanız , bu işe yaramayacaktır. Shrine of Illusion, oyuncunun adını değiştirmesine izin verse de, evcil hayvanlar söz konusu olduğunda yalnızca stillerini 500g karşılığında değiştirebilirsiniz.


Ancak her şey göründüğü kadar kötü değildir. Tabii ki, bir akıllı telefon veya konsolda oynuyorsanız, evcil hayvanınızın adını değiştiremeyeceğinizi kabul etmeniz gerekecektir. Ancak PC'de oynuyorsanız oyunun sistem dosyalarını düzenleyerek bu sorunu çözebilirsiniz:


  • Win+R tuşlarına basarak Çalıştır penceresine gidin .

  • %appdata%\StardewValley\Saves girin ve Tamam'a tıklayın .

  • Evcil hayvanın adını değiştirmek istediğiniz kaydetme klasörünü seçin.

  • Not Defteri'ni kullanarak klasördeki ilk metin dosyasını açın .

  • Ctrl+F tuşlarına basın ve sahip olduğunuz evcil hayvanın türüne göre Köpek veya Kedi girin ve Sonrakini Bul'u tıklayın . Daha kesin bir arama için ayrıca <NPC xsi:type="Dog"> veya <NPC xsi:type="Cat"> ifadesini de arayabilirsiniz .

  • Kodda doğru yeri bulduktan sonra <name>evcil hayvanınızın adını</name> bulun ve evcil hayvan adını yenisiyle değiştirin.

  • Metin dosyasını kaydedin ve Stardew Valley'i başlatın . Karakter menüsünü açtığınızda yeni evcil hayvan adını göreceksiniz.


Hepsi bu, yani eğer bir PC'de oynuyorsanız, tüm sürecin iki dakikadan fazla sürmesi pek olası değildir. Son olarak çiftliğinizdeki herhangi bir evcil hayvanın veya hayvanın adını aynı şekilde değiştirebileceğinizi de ekleyeceğiz . Sonuçta, 1.6 güncellemesiyle birlikte ondan fazla evcil hayvanı besleyebilirsiniz ve muhtemelen bunlardan bazılarını yeniden adlandırmak isteyeceksiniz.5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page