top of page

Stardew Valley, En İyi Çiftlik Düzeni Nedir?

Stardew Valley'deki her çiftlik düzeni özel bir şey sunarken, Four Corners diğerlerindeki iyi olan her şeyi alıp bunları bir araya getiriyor.Stardew Valley, oyuncuların çiftliğine sonsuz sayıda yoldan yaklaşmasına olanak tanıdığından , başlangıç ​​için mükemmel çiftlik düzenini seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Sonuçta, oyuncunun seçimi ne olursa olsun, sonuçta oyunun tamamının nasıl sonuçlanacağını belirleyecek. Yeterli ürün üretebilecekler mi? Hayvanlarının dolaşmak için yeterli alanı olacak mı? Herkes oyundan farklı bir şey elde etmek isteyecek olsa da, Four Corners Farm düzeni hem yeni hem de deneyimli çiftçiler için en kapsamlı ve en iyi Stardew Valley çiftlik düzenidir çünkü bir çiftliği denemek ve büyütmek için birçok seçenek sunar. oyuncu gurur duyacaktır.


Four Corners sadece oyunu kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda hem erken hem de geç oyunlar için mükemmel çiftliği oluşturmak için birçok arzu edilen özelliği kullanım kolaylığıyla harmanlıyor. Aynı zamanda çok oyunculu oyun için de özel olarak yaratıldı, dolayısıyla arkadaşlarla oynamak için en iyi harita olduğu gerçeğini söylemeye gerek yok. Four Corners'ı diğerlerinden çok daha üstün kılan istisnai şeylerden biri, birden fazla oyun stiline uygun olması ve çiftçilerin başlangıçta umdukları şansa sahip olmadıklarında işleri daha kolay değiştirmelerine olanak sağlamasıdır.


Stardew Valley'deki Four Corners Çiftlik Düzeni Bol Seçenek SunuyorBasitçe söylemek gerekirse, Four Corners Farm, Stardew Valley'deki en iyi düzendir çünkü oyunculara her şeyden biraz verir. Dört Köşe haritasının dört bölümünün her birinin orman, göl, tepe veya standart bir düz alandan oluşan kendi teması vardır. Bu, oyuncunun hemen hemen diğer haritalarda yapabileceği her şeyi yapmak için bolca alana sahip olduğu anlamına gelir. Sadece bu da değil, işlenebilir toprak miktarı açısından da Dört Köşe düzeni, Standard'ın 3427'sine karşılık 2952 işlenebilir fayansla Standart Çiftlik'ten sonra ikinci sırada yer alıyor.

Bu çiftlik kelimenin tam anlamıyla her şeye sahip: haritanın sol alt kısmında balık tutmak için küçük bir gölet ve sağ üstte ürün yetiştirmek için güzel, düz bir yüzey. Çiftliğin güneydoğu kesiminde bazı malzemelerin çıkarılabileceği küçük bir taş ocağı bile var. Seranın haritanın tam ortasında mükemmel bir konuma sahip olması da erişim kolaylığı sağlıyor. Four Corners, tek oyunculu çeşitlilik açısından en iyi düzen olmakla kalmıyor, aynı zamanda çok oyunculu modda da daha iyi bir deneyim sağlıyor; dört oyuncunun da birkaç adım uzaklıkta kendi ayrı bölümlerine sahip olması mantıklı. komşularının her biri.


Four Corners Çiftliği ile ilgili en ilginç şeylerden biri, her bölümün temelde diğer çiftlik yerleşimlerinin daha küçük bir versiyonu olmasıdır. Bu, çiftçilerin çeşitli şekillerde dallara ayrılmasına olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda onu çok oyunculu modda bir çiftliği paylaşmak için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Çiftliğin her köşesi, her çiftçinin kendi benzersiz çiftliğini yaratmasına olanak tanıyan benzersiz özelliklere sahiptir.

Four Corners Çiftliği oldukça eşit bir şekilde bölünmüştür , bu da tek oyuncuların çiftliklerini organik bir şekilde organize edebilecekleri anlamına gelir. Örneğin çiftçiler bir bölümün tamamını hayvancılık için ayırabilir, ahırlarını ve ahırlarını barındırabilir ve hayvanlarının serbestçe dolaşmasına izin verebilirler. Bir diğeri tamamen mahsullere, bir diğeri ise arıcılık için tahsis edilebilir ; üstelik her bölüme kolay erişime sahip olunabilir. Farklı balık türlerini barındıracak ve yumurtalarını toplayarak havyar ve karaca yapmak için bir balık havuzu alanı oluşturmak kazanç potansiyelini artırır.


Sol alttaki gölet benzersiz bir balık türü üretmese de, ev yakınında hızlı balık tutmak için hala uygundur ve oyuncular büyüteci aldıktan sonra, komşularının tam olarak neyi sevip neyi sevmediğini söyleyen kullanışlı notlardan birkaçını avlayabilirler. kendi arka bahçelerinden. Benzer şekilde, taş ocağı, oyuncuların tüm maden ihtiyaçlarını karşılayacak fazla alana sahip değildir, ancak oyuncuların madenleri keşfetmeye ayıracak fazla zamanları olmadığı yoğun çiftçilik sezonlarında ekstra malzeme almak yine de iyi bir seçenektir. Bütün bunlar The Four Corners'ın çok yönlü doğasını vurguluyor; herhangi bir alandaki diğer haritalardan daha üstün değildir, bunun yerine oyuncuya her birinden biraz verir.

Four Corners haritasında küçük de olsa tekil bir sorun var. Oyuncular, ilk başlangıçta çiftliğin her bölümü arasındaki en kolay yolların ağaç kütükleri ve büyük kayalar tarafından kapatıldığını fark edeceklerdir. Kesmek için oyuncuların bakır balta ve çelik kazmaya yükseltmeleri gerekecek. Neyse ki bu, oyuncuların Pelican Kasabası'nın güneydoğu kesimindeki Demirci Clint ile aletlerini yükselterek düzeltebilecekleri geçici bir sorundur. Bu arada, oyuncular bu alanlara hâlâ erişebilecekler; sadece biraz sinir bozucu dolambaçlı yollar olacak. Bu sıkıntının üstesinden gelindiğinde bu arazinin nasıl kullanılabileceğine dair olasılıklar sonsuzdur.


Stardew Valley'in Diğer Çiftlik Düzenleri


Kullanım kolaylığı, organizasyon ve rahatlık açısından Four Corners, Stardew Valley'deki tüm çiftlik düzenleri arasında kesinlikle en başarılı olanıdır . Yine de bu, diğer çiftlik düzenlerini daha az ilgi çekici hale getirmiyor . Her oyuncunun farklı tercihleri ​​ve oyun tarzları olacaktır ve her çiftliğin olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Örneğin, Plaj Çiftliği kumlu toprağı nedeniyle mahsul yetiştirmek daha zor olsa da, karaya çıkan rastgele tedarik kasaları içeriyor ve oyuncuya ek, potansiyel olarak faydalı öğeler sağlıyor. Buna ek olarak, Plaj çiftçileri tarlalarda geçirdikleri yoğun bir günün ardından çiftliklerinin kenarına yürüyerek biraz balık tutarak rahatlayabilirler. Aynı şey, daha küçük göletlere ve suya erişime sahip çiftliklere göre biraz daha verimli yengeç saksılarına olanak tanıyan Riverland çiftliği için de söylenebilir.


Alternatif olarak, bir meydan okuma arayan veya sadece daha aksiyon dolu bir deneyim yaşamak isteyen oyuncular için Wilderness Farm'ı oynamak daha eğlenceli olabilir. Bu çiftlikte canavarlar düzenli olarak ortaya çıktığı için çiftçilerin, hayvanlarının güvende kalmasını sağlamak için ekstra önlemler alması gerekecek. zarardan. Hayvanlar, içlerinden biri gece kaçırıldığında gerginleşebilir ve sinirli hayvanların kaliteli ürün üretme olasılığı daha düşük olur.

Oyuncular çiftliklerini istedikleri şekilde kurabilirler ve tamamen estetik nedenlerden dolayı farklı çiftliklerden keyif aldıklarını görebilirler. Sonuçta, oyuncu karakterin modern toplumun stresini Stardew Valley'deki bir çiftliğin güzel sadeliği ile değiştirme kararındaki ana faktör , rahatlatıcı bir manzara değişikliği arzusudur. Her düzenin sunabileceği çok şey var, ancak sonuçta Four Corners Farm, oyunun sunduğu her şeyden biraz tatmak isteyen oyuncular için gerçekten hayranların favorisi.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page