top of page

Stardew Valley Efsanevi Balık Mekanları

Stardew Valley'deki efsanevi balıklar yalnızca belirli yerlerde bulunabilir ve bazılarının yakalanması için yüksek düzeyde balık avlanması gerekir.Stardew Vadisi'ndeki efsanevi balıklar, yalnızca belirli yerlerde yakalanabildiklerinden, yakalanmaları çok zor olduğundan ve her bir kayıt dosyası başına yalnızca bir kez yakalanabildiklerinden, uygun bir şekilde adlandırılmıştır.


Stardew Valley'de balık tutmak benzersiz bir mekaniktir . Balık avlanırken ekranda yukarı ve aşağı hareket edecek ve oyuncunun onu oltayı gösteren yeşil dikdörtgenin alanı içinde tutmaya çalışması gerekecek. Özellikle daha hızlı balıklar için kesinlikle bir öğrenme eğrisi var ve Stardew topluluğu, balık tutma mekaniği hakkındaki görüşleri konusunda oldukça bölünmüş durumda. Ancak balıkçılıkta ustalaşmak, Stardew Valley'in ana hikayesi, topluluk merkezini bitirmek ve beş efsanevi balığı yakalamak için çok önemli .


Stardew Vadisi'ndeki beş efsanevi balık Kızıl Balık, Fenerbalığı, Efsane, Buzul Balığı ve Mutant Sazan'dır. Mutant Sazan dışındaki diğer dört balığın da yakalanabileceği özel bir sezon vardır. Mutant Sazan kanalizasyonda bulunabilir ve bunun kilidi ancak Gunther'in müzesine 60 öğe bağışlandıktan sonra açılabilir. Ancak sonrasında her an, her mevsimde, her hava koşulunda yakalanabilir.Angler muhtemelen önkoşullarına göre Stardew Valley'deki oyunculara sunulacak ilk oyun olacak . JojaMart'ın kuzeyindeki nehir bölgesinde, ahşap tahta köprünün çevresinde yer almaktadır. Günün herhangi bir saatinde, her türlü hava koşulunda bulunabilir, ancak aynı zamanda en az karlı olanıdır.


Crimsonfish, Pelican Kasabasındaki doğu iskelesinde bulunur ve oyuncunun küçük köprüyü onarmak için 300 odun harcadıktan sonra kilidi açılır. Sadece yaz aylarında, her türlü hava koşulunda her zaman yakalanabilir. Glacierfish, Cindersap Ormanı'ndaki gölün ortasındaki üçgen ada olan Arrowhead Adası'nın güney ucunda bulunabilir. Sadece kışın yakalanabilir, ancak bunun dışında günün her saatinde ve her türlü hava koşulunda da bulunabilir.


Son olarak Efsane, Stardew Vadisi'ndeki açık ara en karlı balıktır ; Mümkün olan en yüksek satış fiyatı 15.000 altındır. Sadece ilkbaharda yağmur yağarken bulunabilir, ancak günün herhangi bir saatinde dağ gölüne giderek batık kütüğün etrafında balık tutarak bulunabilir.


Ancak Stardew Vadisi'ndeki normal balıkçılığın aksine , efsanevi balıkları yakalamak için doğru zamanda doğru yerde olmaktan başka gereksinimler de vardır. Bu balıklar aynı zamanda belirli avlanma seviyeleri gerektirir. Efsane en yüksek olanıdır ve maksimum 10 yakalamalık balık tutma becerisi gerektirir. Kızıl Balık için seviye 5, Fenerbalığı için seviye 3 ve Buzul Balığı için seviye 6 gerekir. Mutant Sazan, seviyeli bir balık tutma becerisi gerektirmez.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια