top of page

Stardew Valley: Deniz Jölesi Nasıl Elde Edilir

Stardew Valley'de Deniz Jölesi almak zor olabilir. Nadir varlığı nasıl yakalayabileceğinizi öğrenmek için bu kılavuzu kullanın.Stardew Valley'deki Versiyon 1.6 güncellemesiyle birlikte denizde ve nehirlerde yakalanacak birçok yeni balık ve eşya var. Bu yeni balıkları elde ettikçe, Balık Tütyeni gibi yeni aletler yaratabilecek veya bu eşyayı gerektiren Balık Havuzları için bazı görevleri tamamlayabileceksiniz.


Bulacağınız yeni kategori Jölelerdir ve özellikle Deniz Jöleleri, kendinizi yeni balık kategorisiyle tanıştırırken bulmanız daha kolay olanlardan biri olacaktır. Nadir bir av olsa da, Deniz Jölesini daha kolay yakalayıp koleksiyonunuza eklemenin birkaç yolu vardır.


Stardew Valley'de Deniz Jölesi Nerede Bulunur?Stardew Vadisi'ndeki çoğu balıkta olduğu gibi Deniz Jölelerini de bulabileceğiniz belirli yerler vardır. Bu nadir türü elde etmek için Pelican Kasabası'ndaki plajı ziyaret etmek ve okyanusun herhangi bir yerinde balık tutmak isteyeceksiniz . Okyanusta bulunabileceği belirli bir yer yoktur, bu nedenle Willy'nin dükkanının yakınında veya rıhtımdan uzakta balık tutmayı seçebilirsiniz.


Bulunabilecekleri tek yer burasıdır, dolayısıyla herhangi bir nehir veya göle gittiğinizde bunlara rastlamazsınız. Deniz Denizanalarının da inanılmaz derecede nadir olduğunu unutmayın , bu nedenle oltanıza takılmadan önce biraz balık tutmanız gerekecektir.


Stardew Valley'de Deniz Jölesi Nasıl Yakalanır?Artık Deniz Jölesini tam olarak nerede yakalayabileceğinizi bildiğinize göre, balık tutma gezinizi kolaylaştırmak için birkaç öğeyle hazırlıklı gelmek isteyeceksiniz. Oltanıza takmanızı önerdiğimiz birkaç yem ve olta takımı :


  • Yem: Normal Yem veya Deluxe Yem

  • Mücadele: Giyinmiş Spinner


Deluxe Yem, balıkların daha hızlı ısırmasını sağlayan ve olta barınızın boyutunu artıran, Yemin yükseltilmiş bir versiyonudur. Daha ucuz olduğu için Willy'den normal Yem satın almayı tercih ederseniz , bu da işe yarayacaktır. Ancak sahip olmanız gereken en iyi mücadele, Willy'den 1000 Altın karşılığında alabileceğiniz Dressed Spinner'dır . Bu eşya balık tutarken ısırma oranını artıracak ve okyanustaki nadir jöleyi çekme olasılığı daha yüksek olacaktır.


Kendinize daha hızlı Deniz Jölesi elde etmek için kullanabileceğiniz başka bir yöntem de sudaki kabarcıklı noktaları aramaktır . Bu bölgelerde çok daha yüksek bir ısırık oranı vardır ve daha nadir balıklar bulunacaktır. Bir tanesini tespit edip etmediğinizi görmek için tüm okyanusu kontrol edebilirsiniz, eğer tespit etmezseniz sıklıkla yenilenir ve daha sonra ortaya çıkar.


Stardew Valley'de Deniz Jölesi Nasıl Kullanılır?Deniz Jelleri, satıştan daha fazlası için kullanılabilecek çok yönlü bir üründür. Elinize bir tane aldığınızda, onu şu amaçlarla kullanabilirsiniz:


  • 125 grama satılıyor (Willy'ye satılamaz)

  • Balık Tiryakisi tarifinde kullanılır (10x Sert Ağaç, 1x Deniz Jölesi, 1x Nehir Jölesi, 1x Mağara Jölesi)

  • Balık miktarını 5'ten 10'a çıkarmak için Pisi balığı için Balık Havuzu görevinde kullanılır


Yakaladığınız deniz jölelerinden bazılarını satmayı seçerseniz, bunu yalnızca Nakliye Kutusu aracılığıyla yapabileceğinizi unutmayın , çünkü teknik olarak balık sayılmadıkları için Willy onları alamaz. Deniz Jölesini kullanmanın en iyi yolu, onu , güncellemede üretilebilecek yeni bir öğe olan ve içine koyduğunuz her balığı tütsüleyerek satış değerini ikiye katlayacak bir Balık Tütsüleyici yapmak için kullanmaktır .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page