top of page

Stardew Valley'de Para Kazanmanın En Hızlı 15 Yolu

Stardew Valley'in kârın ötesinde başka öncelikleri olsa da, oyuncular diğer tüm çabalarını finanse etmek için istikrarlı bir nakit akışına sahip olduklarından emin olmak isteyeceklerdir.ConcernedApe'in çiftçilik simülatörü Stardew Valley, komşuları tanıyıp yeni ilişkiler kurarken doğayla yeniden bağlantı kurmaya ve küçük kasaba yaşamına alışmaya odaklanıyor. Retro tarzı oyun ağırlıklı olarak para kazanma etrafında dönmüyor, ancak şehirdeki yeni çiftçinin ilerlemesini ve başarısını finanse etmek için çok paraya ihtiyacı olacak.

Stardew Valley oyun süresinin büyük bir kısmı, özellikle oyunun erken safhalarında, para kazanmanın kolay ve hızlı yollarını bulmaya çalışmayı içerir. Oyuncuların çiftlik binalarını ve evlerini geliştirmek için paraya ihtiyacı olacak. Ayrıca aletler, tohumlar, hediyeler, Yıldız Damlaları ve daha sayısız şey satın almak için de buna ihtiyaçları var. Neyse ki Stardew Valley'de hızla zengin olmanın birden fazla yolu var.

18 Ocak 2024'te Noelle Warner tarafından güncellendi: Stardew Valley, piyasaya sürülmesinden yıllar sonra bile oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor, bu da oyuncuların oyunda hızlı bir şekilde nasıl para kazanabilecekleri konusunda her zaman ipuçlarına ihtiyaç duyacakları anlamına geliyor. Bu makale, fazladan hamurun nasıl toplanacağı hakkında daha fazla bilgi içerecek şekilde güncellendi.


15

Yengeç Saksıları Hem Para Hem Kaynak SağlıyorYengeç Çömlek Balığı

Satış fiyatı

Istakoz

120g

Deniz tarağı

100 grama kadar

Kerevit

75g

Yengeç

100 gram

kırışık

100 grama kadar

Midye

60 grama kadar

Karides

60g

Salyangoz

65g

Deniz salyangozu

25g

istiridye

80 grama kadar


Hiç kimse pasif gelir çabalarından zengin olmadı. Bununla birlikte Stardew Valley , oyuncuları çok fazla aktif katılım gerektirmeyen para akışları için ödüllendiriyor. Yengeç Saksıları, Stardew Valley'de balık yakalamanın daha kolay bir yoludur ve oyuncunun yalnızca yem atmasını ve arada sırada kontrol etmesini gerektirir.

Yengeç Çömlekleri yalnızca Stardew Valley'deki daha karlı girişimler için gelir sağlamaz . Oyuncunun bazı iyi geri dönüştürülebilir malzemelere de sahip olmasına yardımcı olabilirler. Yengeç kaplarının bakımını yapmak, çeşitli satılabilir deniz canlılarını yakalamak için harika bir fırsattır ve buraya yakalanan çöpler, makinede geri dönüştürülebilir.


14

Mevsimlik Tarım Oyunun EkmeğidirHer mevsim çiftçiler için büyük bir para kazanma fırsatını beraberinde getiriyor. İnsanlar her zaman en sevdikleri mevsimlik meyve ve sebzeleri arıyor olacak. Bu, bir çiftçi olarak neyi ekeceğini ve mahsullerden ne zaman kolay para kazanacağını anlamanın önemli olduğu anlamına gelir. Mantıklı seçimler yapmak ve sezonluk karı en üst düzeye çıkarmak, Stardew Valley'de , özellikle de 1. Yıl'da para kazanmanın en hızlı yollarından biridir .

Mevsim

Mevcut Tohumlar

Bahar

Blue Jazz, Kahve Çekirdekleri, Karnabahar, Yeşil Fasulye, Sarımsak, Kara Lahana, Yaban Havucu, Patates, Ravent, Çilek, Lale, Öğütülmemiş Pirinç

Yaz

Yaban Mersini, Mısır, Şerbetçiotu, Kavun, Acı Biber, Turp, Ayçiçeği, Kırmızı Lahana, Yıldız Meyvesi, Yaz Pul, Domates, Buğday

Düşmek

Amaranth, Enginar, Pancar, Kızılcık, Çin lahanası, Peri Gülü, Kabak, Patlıcan, Üzüm, Yer elması

Özel Mahsuller

Sweet Gem Berry, Antik Meyve, Çay Çalısı, Karışık Tohumlar, Taro Kökü, Ananas, Kaktüs Meyvesi, Yabani Tohumlar


İlkbahar Bitkileri

Çilek, karnabahar ve patates gibi ürünler ilkbaharda yetiştirilebilecek en iyi ürünlerdir; çilekler ise en çok talep gören ürünlerden biridir. Oyuncular 1. Yıl Yumurta Festivali sırasında çilek tohumları satın alabilirler, bu da erkenden karlı görünmeyebilecekleri anlamına gelir, ancak 2. Yıl İlkbaharında tohum üreticisine eklenen meyveler çiftçilerin ekim ve hasata erken başlamasına olanak tanıyacaktır. 525 altına kadar karnabahar getirebilecek karnabahar talepleri için İlkbaharda Pierre's Market'in dışındaki Yardım Aranıyor panosuna bakın . Patatesler iyi bir kâr getirmeyecek gibi görünebilir, ancak hızlı büyürler ve çeşitli zanaat eşyalarının yapımında kullanılabilir ve istendiğinde Pierre'e satılabilirler.

Yaz Bitkileri

Yaban mersini, kavun ve şerbetçiotu en karlı yaz mahsulleridir. Şerbetçiotu, oyundaki en yüksek yatırım getirisine sahip olan Pale Ale'yi yapmak için kullanılabilir. Pierre tarafından 750 altın ödül karşılığında kavun talep edilebilir ve Demetrius 550 altın ödül karşılığında posta yoluyla kavun talep edebilir. Yaban mersini şarap için temel meyve olarak kullanılabilir, bu da kazanç sağlama açısından büyük bir potansiyele sahiptir, ancak iyi para kazanmak için yaşlanması gerekir, bu nedenle hızlı para kazanmak pek pratik değildir.


Sonbahar Bitkileri

Kabaklar, kızılcıklar ve yıldız meyveleri Stardew Vadisi'ndeki en iyi sonbahar mahsulleridir Kabaklar, Pierre'in marketten en yüksek ücret alan taleplerinden biridir ve 960 altın kazandırır. Balkabaklarıyla yapılan yemekler de iyi bir getiri sağlar, bu nedenle gelir getirenler için kesinlikle sonbaharda yetiştirilmesi gereken bir üründür. Genel olarak, Sonbahar mahsulleri Stardew Valley'de hızlı para kazanmanın en iyi yollarından bazılarıdır .

Starfruit, Stardew Valley'de en çok satan meyve olarak Sweet Gem Berry'den sonra ikinci sırada gelen, büyük kazanç sağlayan bir diğer meyvedir. Zanaatkarlar, yıldız meyvesini inanılmaz derecede pahalı bir şaraba dönüştürebilir ve ardından potansiyel olarak yaklaşık 6300 altına satabilir. Oyunun başlarında yıldız meyvesi elde etmek kolay olmasa da buna fazlasıyla değer. Kızılcıklar ayrıca şaraba dönüştürülebilir ve hepsi 120 ila 630 altın arasında satılan çeşitli yemek kaplarına da dönüştürülebilir.


13

Seranın Kilidini Açmak Her Zaman Yüksek Değerli Mahsullere İzin VerirSeranın Kilidini Açmak İçin Gereken Öğeler:

Bahar Bitkileri Paketi

Yaban havucu, Yeşil Fasulye, Karnabahar, Patates

Yaz Bitkileri Paketi

Domates, Acı Biber, Yaban Mersini, Kavun

Sonbahar Bitkileri Paketi

Mısır, Patlıcan, Kabak, Yam

Kaliteli Mahsul Paketi

Altın Kalite Yaban Havucu (5), Altın Kalite Kavun (5), Altın Kalite Kabak (5), Altın Kalite Mısır (5)

Hayvan Paketi

Büyük Süt, Büyük Yumurta (Kahverengi), Büyük Yumurta (Beyaz), Büyük Keçi Sütü, Yün, Ördek Yumurtası


Stardew Valley'deki Seranın kilidini açmak kolay değil . Oyuncunun bunu yapma rotasına bağlı olarak ya pahalı ya da zordur. Ancak, faydasıyla kendi maliyetini fazlasıyla karşılıyor. Stardew Valley'in Serası, oyuncunun mevsim ne olursa olsun istediği ürünü yetiştirmesine olanak tanır. Doğru kullanıldığında bu, Stardew Vadisi'nde hızlı bir şekilde zengin olmanın en iyi yoludur , ancak bir yıl içinde Sera'yı elde etmek için özel stratejiler gerektirse de.

Bu, oyuncunun Stardew Valley'de her seferinde dönüşümlü olarak pahalı sezon dışı mahsulleri yetiştirmesine olanak tanıyabilir . Alternatif olarak, daha optimize edilmiş oyuncular tüm yıl boyunca Starfruit ve Ancient Fruit gibi yüksek ödüllü mahsuller yetiştirebilirler. Bu, çaba harcamaya istekli oyuncular için göz yaşartıcı miktarda para yaratmak amacıyla diğer birçok stratejiyle birleşir.


12

Balıkçılık Baş Başına Bir YoldurBalık

Satış fiyatı

Konum

Kirpi balığı

200 - 400 gr

Okyanus

Tuna

100 - 200 gr

Okyanus

Çipura Levrek

100 - 200 gr

Dağ Gölü

Somon

75 - 150 gr

Nehir

Walleye

105 - 210 gr

Nehir, Orman Göleti, Dağ Gölü

Yayın balığı

200 - 400 gr

Nehir, Gizli Orman Göleti, Cadı Bataklığı

turna balığı

100 - 200 gr

Nehir, Orman Göleti

Barbunya

75 - 150 gr

Okyanus

Yılanbalığı

85 - 170 gr

Okyanus

Ahtapot

150 - 300 gr

Okyanus

Deniz hıyarı

75 - 150 gr

Okyanus

Süper Salatalık

250 - 500 gr

Okyanus

Taş balığı

300 - 600 gr

Mayınlar 20F

Buz Borusu

500 - 1000 gr

Mayınlar 60F

Lav yılan balığı

700 - 1400 gr

Madenler 100F, Volkan Kalderası

Stardew Vadisi'nde balık tutmaya başlamak çok kolaydır . Yerel balıkçı Willy onlara ilk oltalarını bedavaya hediye ediyor. Oyuncular tohumlara veya aletlere yatırım yapmadan balık tutmaya ve para kazanmaya başlayabilirler. Oyuncular ayrıca erkenden balık tutma fırsatları da bulurlar. İlk hasatlarını beklerken kendilerini yarım kalmış bir durumda bulabilirler.

Balık tutmak, Stardew Valley oyuncularının zaman geçirmesi ve bir beceride seviye atlaması için harika bir yoldur . Buna ek olarak, oyuncuların mahsullerin büyümesini beklerken Willy'ye veya nakliye ambarında balık satarak bir miktar para kazanmalarına da olanak tanır. Balıkçılık aynı zamanda çiftçiliğin çoğunun imkansız olduğu Stardew Vadisi'nde Kış aylarında para kazanmanın nadir bir yoludur .


11

Toplayıcılık, Kasaları Doldurmanın Düşük Etkili Bir YoludurStardew Valley oyuncuları Pelican Kasabasını keşfedip kendilerini çeşitli karakterlerle tanıştırırken, toplanan ürünleri toplamak için mükemmel bir fırsat var. Nergis ve Yabanturpu gibi bitki ve sebzeleri satmak, vadiye yerleşirken hızla daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur.

Stardew Vadisi'nin Mevsimsel Yem Rehberi:

Mevsim

Toplanabilir

Bahar

Nergis, karahindiba, taze soğan, yabani yaban turpu, pırasa, somon meyvesi, kuzugöbeği mantarı, adi mantar

Yaz

Üzüm, baharat meyvesi, bezelye, kırmızı mantar, adi mantar, fiddlehead eğrelti otu

Düşmek

Yaygın mantar, yabani erik, böğürtlen, fındık, kırmızı mantar, mor mantar, Cantharellus cibarius mantarı

Kış

Çiğdem, kristal meyve, kar yamı, çobanpüskülü, kış kökü

İlkbaharda oyuncular Marnie'nin evinden kanalizasyon girişinin yakınındaki ormanın dibine gitmelidir. Orada dağınık bir Taze Soğan tarlası bulacaklar. Bu yenilebilir mahsulden en iyi şekilde yararlanmak için sezon boyunca tekrar kontrol etmek, Stardew Valley'de para kazanmanın en iyi yollarından biridir .


10

Karışık Tohum Yetiştirmek Çok Az Maliyetle GelirEkimde Karışık Tohum Verimi:

Mevsim

Tohumlar

Bahar

Karnabahar, Yaban havucu, Patates

Yaz

Mısır, Biber, Turp, Buğday

Düşmek

Enginar, Mısır, Patlıcan, Kabak

Kış

Yukarıdakilerden herhangi biri (yalnızca Sera veya Kapalı Bahçe Saksısında)

Zencefil Adası

Yaban Mersini, Kavun, Ananas, Ravent


Stardew Valley oyuncuları çiftliklerini ilk kez Fiberden temizlediğinde , fazla miktarda Karışık Tohum elde edecekler. Oyuncular ayrıca şehirdeki Fiber'i temizlerken daha fazlasını bulabilirler. Bu özellikle Marnie'nin ve Büyücü'nün yerlerinin yakınındaki orman için geçerlidir. Ekildiğinde, Karışık Tohumlar çeşitli mevsimsel yem ürünlerine dönüşecek.

Karışık Tohumlar tamamen ücretsizdir. Bu, onları Pierre veya Joja Corporation'dan tohum satın almak gibi büyük bir yatırım yapmadan, ürün alanlarını genişletmenin harika bir yolu haline getiriyor. Oyuncuları zengin etmeyecekler, ancak Stardew Valley'de daha karlı girişimleri finanse etmek için erkenden hızlı para kazanmanın iyi bir yolu olabilirler. Ayrıca çiftçilerin Toplum Merkezi Paketlerini tamamlamalarına da yardımcı olabilirler.


9

Ağaca Dokunmak İyi Bir Zenginliğin Kilidini AçarAğaç

Tree Tapper'dan öğe

Satış fiyatı

Akçaağaç

Akçaağaç şurubu

200g

Meşe

Meşe Reçinesi

150g

Çam

Çam katranı

100 gram

Stardew çiftçileri Toplayıcılıkta Seviye 3'e ulaştıklarında , Ağaç Tapper tarifinin kilidini açacaklar. Oyuncular bunları Akçaağaç Şurubu elde etmek için akçaağaç ağaçlarına, Meşe Reçinesi için meşe ağaçlarına ve biraz Çam Katranı elde etmek için çam ağaçlarına yerleştirebilirler. Bu şık para kazandırıcıları kazanmak için oyuncuların tek ihtiyacı olan biraz Tahta ve Bakır Cevheri.

Stardew Valley oyuncularının ağaçlara dokunarak para kazanmalarının en iyi yolu , bol miktarda alan açmak ve daha fazla ağaç eklemektir. Akçaağaç Şurubu kavanoz başına 200g ile en iyi ürünleri satarken, Meşe Reçinesi 150g ve Çam Katranı ise 100g getiriyor. Ancak oyuncular ikincisini diğer para kazanma fırsatları için kullanabilirler. Oyuncuların Akçaağaç Şurubu'nu kasaba halkını kazanmak için kullanmadıklarını varsayarsak, bu Stardew Valley'de hızlı para kazanmanın değerli bir yoludur .


8

Üretmeye Devam Eden Mahsuller Zaman İçinde Daha Fazla Para SağlarMevsim

Mahsul

Bahar

Yeşil Fasulye, Çilek

Yaz

Yaban Mersini, Şerbetçiotu, Domates, Acı Biber, Mısır

Düşmek

Kızılcık, Patlıcan, Mısır


Stardew Valley, çiftçilik ve mahsul hasadına güçlü bir şekilde odaklanıyor. Çiftçilik için üç mevsimin her birinde, oyuncuların ekebileceği çok çeşitli mahsuller bulunur. Özellikle her mevsim çok pahalı olan ama çok paraya satılan lüks mahsuller vardır. Bununla birlikte, daha basit mahsuller, erkenden para kazanmanın çok daha kolay bir yolu olmaya devam ediyor.

Birçok Stardew Valley mahsulünün yalnızca bir kez büyümesi ve ardından sezonun geri kalanında meyve veya sebze üretmesi gerekiyor. Bunlar arasında İlkbaharda Taze Fasulye ve Çilek; Yazın Yaban Mersini, Mısır, Domates ve Acı Biber; ve Sonbaharda Kızılcık, Patlıcan ve Mısır. Bunları ekmek, daha fazla tohum satın alma maliyetini azaltır ve oyuncunun başka yollardan para kazanma zamanını serbest bırakır.


7

Zanaatkar Ürünleri Prim Karşılığında SatılıyorÖğe

Satış fiyatı

Soluk Bira

300 - 600 gr

Bira

200 - 400 gr

bal likörü

200 - 400 gr

Peynir

230 - 460 gr

Keçi peyniri

400 - 800 gr

Kumaş

470g

mayonez

190 - 380 gr

Trüf yağı

1.065 gr

Mahsuller ve hayvansal ürünler Stardew Valley'de satılacak en temel şeylerden bazılarıdır . Ancak bunların neredeyse tamamı oyunun ilerleyen aşamalarında daha karlı bir şeye dönüşebilir. Esnaf Ürünleri pek çok şeyi kapsayan geniş bir kategoridir. Mayonez ve şarap gibi bazıları kendi başlarına özel stratejilerdir.


Ancak neredeyse her zanaat ürünü para kazanmanın iyi bir yolu haline geliyor. Tasarım gereği temel bileşenlerini satmaktan daha karlılar. Mead Bal'dan daha değerlidir. Kumaş yünden daha değerlidir. Yermantar Yağı, zaten paha biçilmez olan Yermantarlarına göre bir gelişmedir. Zanaatkar Ürünlerin değerli bir gelir akışı haline gelmesi için biraz hazırlık süresi gerekir. Ancak bu ayak çalışmasının ardından Stardew Valley'de hızlı zengin olmanın en iyi yollarından biri haline gelirler .


6

Tavuk Yetiştirmek Yeni Bir Gelir Akışının Kilidini AçıyorÖğe

Satış fiyatı

Yumurta

50 gram

Yumurta (Gümüş Kalitesinde)

62g

Yumurta (Altın Kalitesinde)

75g

Yumurta (İridyum Kalitesinde)

100 gram

Büyük yumurta

95g

Büyük Yumurta (Gümüş Kalitesinde)

118g

Büyük Yumurta (Altın Kalitesinde)

142g

Büyük Yumurta (İridyum Kalitesinde)

190g

Stardew Valley'de satın alınabilecek tüm hayvanlar arasında tavuklar en ucuz ve bakımı en kolay hayvanlar olmaya devam ediyor. Küme inşa etmek nispeten kolaydır. Fiyatı 4000 gramdır ve yalnızca az miktarda Tahta ve Taş gerektirir. Tavukların her biri 800 gram karşılığında Marnie'den satın alınabilir.


Tavuklar ilk başta sadece Küçük Yumurtalar yumurtlayacak ve bu yumurtaların fiyatları 50g ile 100g arasında değişiyor. Tavuklar yerleştikten sonra, 95g ile 190g arasında değişen daha büyük yumurtalar yumurtlamaya başlayacaklar. Oyuncular, karlarını Mayo küveti başına 190 gram ile 380 gram arasına çıkarmak için Mayonez Makineleri üretmelidir. Sonuç olarak Stardew Valley'in en hızlı parası elde edildi.


5

Değerli Taşlar ve Kristalaryumlar Hızla Kâr Ederek PatlarÖğe

Satış fiyatı

Zümrüt

250g

Akuamarin

180g

Yakut

250g

Ametist

100 gram

Topaz

80g

Yeşim

200g

Elmas

750g

Prizmatik Parça

2.000 gr


Mücevherler Stardew Valley'deki en değerli eşyalardan bazılarıdır . Bu özellikle tabanda 750 grama mal olan Elmaslar için geçerlidir. Ancak bunları satmanın en etkili yolu onları sadece madenlerde bulmak değildir. Crystalarium'ları kullanmak, oyunculara kârla satabilecekleri kesintisiz elmas tedariki sağlayabilir.

Crystalarium, içine konulan herhangi bir mücevheri kopyalayan bir araçtır. Mücevherler faydalı yapı malzemeleridir, yani para dışında başka kullanımları da vardır. Tek bir Crystalarium'a sahip olmak, oyuncunun mücevher satışlarını hızla hızlandırır. Daha fazlasına sahip olmak, çok daha hızlı bir şekilde çok para kazandırabilir. Crystalarium'ların kilidinin açılması biraz zaman alabilir. Ancak oyuncu madenciliğe öncelik verirse Stardew Valley'de para kazanmanın hızlı bir yolu olmaya devam ediyor .


4

Balık Havuzları En Kaliteli Ürünleri ÜretirOluşturma Maliyeti

5.000 gr

Malzemeler

Taş (200), Deniz Yosunu (5), Yeşil Yosun (5)

Boyut

5x5


Balık Havuzları , ucuz fiyatları ve sınırlı, elde edilmesi kolay malzemeleri sayesinde Stardew Valley oyununda oldukça erken inşa edilebilir . Her havuzda yalnızca bir tür balık barındırılabilir. Hayranların favori seçenekleri arasında Mersin Balıkları, Gökkuşağı Alabalığı ve Lav Yılan Balıkları yer alıyor.

Mersin balığı, oyuncuların Havyar'a dönüştürebileceği pahalı Karaca üretecek. Gökkuşağı Alabalığı balık havuzlarının nadir Prizmatik Parçalar üretme şansı düşüktür. Lav Yılan Balıklarının Altın Cevheri üretme olasılığı daha yüksektir. Stardew Valley oyuncuları ayrıca Koruma Kavanozlarının yardımıyla balık yumurtalarını pahalı Yaşlı Karacaya dönüştürebilirler.


3

Konserve Kavanozları Düşük Maliyetli Mahsullerin Daha Fazla Satılmasına Yardımcı OlurÖğe

Satış fiyatı

Turşu

2 x Temel Sebze Fiyatı + 50

Jöle

2 x Temel Meyve Fiyatı + 50

Havyar

500g

Yaşlı Karaca

2 x Temel Karaca Fiyatı

Stardew Valley'deki Fıçılar gibi , Konserve Kavanozları da mahsulün fiyatını iki katından fazla artırabilir. Sebzeleri Turşuya, meyveleri Reçele dönüştürüyorlar. Yapımı kolay ve ucuzdur; yalnızca Odun, Kömür ve Taş yeterlidir. Konserve Kavanozları, daha değerli Fıçılar ile karşılaştırıldığında belirli bir niş alanına sahiptir.

Stardew Vadisi'nde , Konserve Kavanozları bir meyve veya sebzenin değerini ikiye katlar ve üstüne 50 gram daha ekler. Yüksek değerlere sahip bireysel ürünler Fıçılar için daha uygundur. Bununla birlikte, düşük değerli mahsuller, özellikle de yüksek verime sahip olanlar, Konserve Kavanozunda daha değerlidir. Oyuncular Stardew Valley'de kaliteden ziyade niceliğe odaklanmayı çok faydalı bulacaklar .


2

Fıçıdaki Şarap ve Peynir En Çok Satan Ürünler ArasındaÜrün/Kalite

Satış fiyatı

Şarap (Baz)

3 x Meyve Bazı Satış Fiyatı

Şarap (Gümüş Kalitesi)

(3 x Taban) x 1,25

Şarap (Altın Kalitesi)

(3 x Taban) x 1,5

Şarap (İridyum Kalitesinde)

(3 x Taban) x 2

Peynir (Taban)

230g

Peynir (Gümüş Kalitesi)

287g

Peynir (Altın Kalitesi)

345g

Peynir (İridyum Kalitesinde)

460g


Şarap ve Peynir, Stardew Valley'de daha da karlı hale gelebilecek iki tür Zanaat Ürünüdür . Meyve ve Sütün Fıçıda Fermente Edilmesi yüksek değerli bir ürün yaratır. Ancak Fıçılar değerlerini daha da artırabilir. Şarap veya Peynirin fıçıda yıllandırılması kalitesini arttırır. Bu, mahsulün temel değerinin altı katı değerinde olan İridyum kalitesinin üst sınırıdır.

Bu, Stardew Vadisi'nin tamamında para kazanmanın en iyi yollarından biridir . Starfruit Wine, tüm oyun boyunca tek bir üründen elde edilen en karlı ürün olmaya devam ediyor. Oyuncular oyunda bu noktaya ancak ciddi bir yatırım sonrasında ulaşırlar. Ancak bu ürünler yatırımın hızlı bir şekilde geri dönüşünü sağlayacak ve bundan sonra oyuncunun finansal ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bunları yaratmanın ön süresi nedeniyle, Kış aylarında Stardew Vadisi'nde para bile kazanabilirler ki bu , başka türlü zor bir iş.


1

Bal Hasadı Neredeyse Tüm Yıl Boyunca Fayda SağlıyorÇiçek Balı

Çiçek Sezonu

Çiçek Büyüme Zamanı

Bal Satış Fiyatı

yok (Yabani Balı)

İlkbahar yaz sonbahar

yok

100 gram

Lale

Bahar

6 gün

160g

Mavi Caz

Bahar

7 gün

200g

Yaz Pul

Yaz

8 gün

280g

Haşhaş

Yaz

7 gün

380g

Ayçiçeği

Yaz, Güz

8 gün

260g

Peri Gülü

Düşmek

12 gün

680g

Stardew Valley'deki Arı Evleri için üretim tarifinin kilidi, oyuncular Çiftçilik Seviyesi 3'e ulaştığında açılır. Bu, oyuncular günlük olarak ekinlerle uğraşırken hızlı bir şekilde gerçekleşmelidir. Çiftçilerin Stardew Vadisi'ndeki ilk Arı Evini inşa etmek için ihtiyaç duyacakları tek şey Odun, Kömür, Akçaağaç Şurubu ve bir Demir Çubuktur .

Arı Evleri çiftliğin herhangi bir yerine yerleştirilebilir. Kış hariç her mevsimde dört gecede bir fıçı bal üretecekler. Temel Yaban Balı 100 gr fiyatla satışa sunulacak. Ancak Arı Evleri, Stardew Vadisi'nin 1. Yılında Peri Gülleri ile para kazanmanın en hızlı yollarından birini sağlıyor ve bu da kavanoz başına 680 gram anlamına geliyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page