top of page

Stardew Valley'de Mükemmelliğe Nasıl Ulaşılır?

Stardew Valley'de Mükemmelliğe ulaşmak, içeriğinin %100'ünü tamamlamak anlamına gelir ve bu da hem beklenen hem de beklenmedik görevleri gerektirir.Stardew Valley'de Mükemmelliğe ulaşmak, oyun içeriğinin %100'ünü tamamlamak anlamına gelir. Oyuncular bunu başarabilirse, oyun birçok oyun sonu bonusunun kilidini açacak. "Kusursuzluk" ile büyükbabanın ikinci yılın sonunda sana ödüllendireceği Mükemmellik Heykeli'ni karıştırmamalısın . Bunun yerine Perfection, Ginger Island ve Beach Farm'ı ekleyen Stardew Valley 1.5 güncellemesinin bir parçası . Zencefil Adası'ndaki Qi'nin Ceviz Odasındaki Mükemmellik Takipçisi heykelini kontrol ederek ne kadar ilerlediğinizi görebilirsiniz. Bu odaya ancak 100 Altın Ceviz aldıktan sonra erişebilirsiniz.


26 Mart 2024 tarihinde Mohsen Baqery tarafından güncellendi: Stardew Valley 1.6, Pelican Town'daki geleneklere önemli değişiklikler getirdi. Bu değişiklikler arasında en dikkate değer olanı Mükemmelliğe ulaşmak için yeni bir alternatifin getirilmesidir: Feragat. Oyuncular, bu özel sözleşmeleri alarak oyunu manipüle edebilir ve Mükemmellik ilerlemelerine doğru ilave %1 kazanabilirler. Bunu aklımızda tutarak, bu kılavuzu , Zencefil Adası'nın yeni tanıtılan gizli tüccarı Fizz'den Perfection'ı satın almayla ilgili bir bölüm içerecek şekilde revize ettik


Mükemmelliğe ulaşmak için ne gerekir?İlk olarak, birkaç belirgin görev var.


 • Her mahsul ve yem maddesinden birini gönderin.

 • Her yemek tarifini pişirin.

 • Her balığı yakalayın ( efsanevi balıklar dahil ).

 • Her beceride onuncu seviyeye ulaşın.

 • Zencefil Adası'ndaki 130 Altın Ceviz'in tamamını bulun .

 • İşlenebilir her öğeden birini üretin.

 • Maceracılar Loncasındaki canavar hedeflerini tamamlayın.


Ayrıca oyuncuların her köylüyle maksimum arkadaşlık seviyesine ulaşması gerekiyor . Buna yalnızca 2. Yılda görünen Kent, Madenlerdeki Cüce, Kanalizasyondaki Krobus, Calico Çölü'ndeki Sandy ve Ginger Adası'ndaki Leo dahildir.


Listenin devamında daha belirsiz hedefler yer alıyor. Öncelikle yedi Yıldız Damlasının tamamını bulup yemelisiniz . Bunları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:


 • Madenlerde 100. kata ulaşın.

 • 16 Sonbaharda Stardew Valley Fuarı'ndan 2.000 yıldız puanı karşılığında bir tane satın alın.

 • Bir köylüyle evlenin ve onunla 12,5 kalbe ulaşın. Bu Stardrop'u çok oyunculu modda başka bir oyuncuyla evlenerek de alabilirsiniz.

 • Krobus bir Stardrop'u 20.000 grama satıyor.

 • Gizli Orman'daki Eski Usta Cannoli heykelinde bir tane var.

 • Willy, her balığı yakaladıktan sonra sana postayla bir tane veriyor.

 • Biri, 95 eserin tamamının Müzeye bağışlanmasının son ödülü.


Daha sonra her Dikilitaş'tan birini yapmalısınız : Toprak Dikilitaşı, Su Dikilitaşı, Çöl Dikilitaşı ve Ada Dikilitaşı. Dikilitaşları kasabanın etrafında dolaşmak için kullanabilirsiniz, ancak bunları yapmak kolay değildir. Her birinin inşası birkaç İridyum Çubuk ve diğer nadir bileşenlerle birlikte 500.000 veya 1 milyon altına mal oluyor. Ayrıca Dikilitaş yapım menüsüne erişmek için "Karanlık Tılsım" ve "Goblin Sorunu" görevlerini tamamlamanız gerekir ve "Karanlık Tılsım"ın kilidini açmak için Topluluk Merkezi veya Joja Depo görevlerini tamamlamanız gerekir.


Son olarak oyuncular bir Altın Saat inşa edip çiftliğe yerleştirmelidir. Dikilitaşlar gibi, Sihirbazın kulesindeki sihirli kitabıyla etkileşime girerek bir tane inşa edebilirsiniz . İnşa edilmesi 10 milyon altına mal oluyor ama zamanla çiftlikte enkaz oluşmasını engelliyor.

Mükemmellik Nasıl Satın Alınır • Yer : Mantar Mağarası, Zencefil Adası

 • Tüccar : Fizz (Joja Özel Hizmetler Bölümü)

 • Fiyat : Yüzde bir başına 500.000g


v1.6'da Mükemmellik çubuğunu doldurması için bir NPC'ye ödeme yapabilirsiniz. Perfection Waivers'ı satın almak için Joja'nın yolunda oyunu bitirin ve Fizz'in mektubunu bekleyin . Zencefil Adası'ndaki Mantar Mağarasında buluşmak ister. Buluştuktan sonra, ondan 500.000g karşılığında %1 Mükemmellik satın alma fırsatına sahip olacaksınız.


Fizz'den tüm Feragatnameleri (%100 Mükemmellik) satın almanın maliyeti 50.000.000 gramdır . Ancak Fizz, halihazırda geliştirmiş olduğunuz Mükemmelliğin her bir yüzdesi için 500.000 gramlık bir indirim sunuyor. Örneğin %11 Mükemmellik seviyesindeyseniz fiyat 44.500.000 grama düşer.


Mükemmellik Feragatleri Joja'ya özel bir avantajdır . Topluluk Merkezini geri yüklemeyi seçtiyseniz bu gizli satıcıya erişiminiz olmayacak. Ek olarak bu seçenek, oyuncunun Morris'le karşılaştığı ve tamamen yeni bir diyalog dizisine dahil olduğu Zirve'de gizli bir ara sahne içerir.


Mükemmellik Feragatnamesi'nin kazanılması, yeni bir oyun sonu ara sahnesinin kilidinin açılması dışında oyunun diğer yönlerini etkilemez . Yine de Mükemmellik Başarısını elde edeceksiniz ve diğer tüm avantajlar, oyunu doğal bir şekilde tamamlayan diğer Mükemmeliyetçi oyuncuların avantajlarıyla tutarlı kalacaktır. Temel olarak bu, zorluklarla finansal yollarla başa çıkmayı tercih eden oyuncular için yaşam kalitesinin iyileştirilmesine hizmet ediyor.


Mükemmelliğe Ulaşmak İçin Ne Kazanırsınız?Mükemmelliğe ulaştıktan sonraki gün, uyandıktan sonra iki bildirim görünür. Birincisi " Dede gururla gülümsüyor " diyor, ikincisi ise "Uzaktan bir gurultu duyuldu..." diyor. Sonra dışarı adım attığınız anda bir Zencefilli Ada papağanı sürüsü tepenizde uçacak.Gümbürtü sesi, demiryolu hattının arkasındaki, artık yok olması gereken dev taşı ifade ediyor. Artık eşinizin (eğer varsa) sizi beklediği Zirve yoluna çıkabilirsiniz. Birkaç kelimeden sonra Stardew Valley'deki her köylünün, hayvanın ve canavarın yer aldığı özel bir jenerik dizisini izleyeceksiniz .Daha sonra, Qi'nin Ceviz Odasına geri dönün ve Gerçek Mükemmellik Heykeli'ni almak için Mükemmellik Takipçisi ile son bir kez etkileşime geçin. Bu heykel , Büyükbabanın Mükemmellik Heykeli'ne benzer , ancak Gerçek Mükemmellik Heykeli, birkaç İridyum Cevheri yerine günde bir Prizmatik Parça üretir.Bundan sonra Volcano Forge'a gidin. Lav maymunlarından biri patikaya doğru yüzdü. ??? almak için onunla etkileşime geçin. şapka, başlangıç ​​jeneriğindeki ConcernedApe'in avatarına benziyor.Mükemmellikten alacağınız en ince bonus, artık bir Yıldız Damlası oymasına sahip olan Büyükbabanın Tapınağı'ndadır.En pratik bonus Altın Yumurta ve Altın Tavukların oyuna eklenmesidir . Mükemmellik Takibi'ni tamamladıktan sonra Altın Yumurtaları dört yöntemle bulabilirsiniz:


 • Marnie bunları yumurta başına 100.000 gramdan satıyor.

 • Qi onları Ceviz odasında 100 Qi Taşı karşılığında satıyor.

 • Normal bir Cadı etkinliği yerine, Altın Cadı etkinliği bir Altın Yumurtayı tetikleyebilir ve arkasında bırakabilir.

 • Altın Yumurtalar bazen Balıkçılık hazine sandıklarında rastgele ganimet olarak görünür.


Nasıl elde ederseniz edin, Altın Tavuk elde etmek için Altın Yumurtayı normal şekilde kuluçkaya yatırabilirsiniz. Olgun Altın Tavuklar her gün bir Altın Yumurta üretirler ve bu yumurtalar kalitelerine bağlı olarak 500 ila 1000 gram arasında satılır. Ayrıca bunları, herhangi bir meslek bonusu olmadan toplam 855 grama satılan üç kavanoz altın kalitesinde mayoneze de dönüştürebilirsiniz. Bu, Zanaatkarların her Altın Yumurtayı Mayoneze dönüştürmesi gerektiği ve diğer herkesin iridyum kalitesindeki Altın Yumurta dışındaki her şeyi mayoneze dönüştürmesi gerektiği anlamına gelir.7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page