top of page

Stardew Valley'de Abigail ile Romantizm Nasıl Yapılır

Abigail ilk başta seni başından savabilir ama o ilginç bir kız ve hayranların favorisi, ona nasıl kur yapacağını bilirsen çiftlikte sana yardımcı olabilir.Stardew Valley'de aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bekar ve bekar kız var , ancak yardımsever, eğlenceli ve biraz da oyun meraklısı birini arıyorsanız, Abigail tam size göre bir kız. İlk başta çiftçinin taşınmasına hayran olmayan ancak oyuncunun cinsiyeti ne olursa olsun hızla en iyi arkadaş ve eş haline gelebilen köylülerden biri olduğu için ilk bakışta itici bir seçim gibi görünebilir. En iyi yanı, romantizmi zor olmayan ve hatta kendi oyun konsoluyla birlikte gelen çok yararlı bir eş olmasıdır.


Abigail, babası Pierre ve annesi Caroline ile birlikte Pierre'in Marketi'nin bitişiğindeki evde yaşıyor, ancak gerçek babasının aslında Büyücü olabileceğine dair söylentiler var . Kendi tarzında biraz gotiktir ve Spirits Eve'i, Sonbahar'ı, eski ormanları, canavarları sever ve biraz sessiz olma eğilimindedir. Bir eş olarak, oyuncuya Void Essence, Ametist, Kiraz Bombaları, Yengeç Kekleri ve daha fazlası gibi para değerinde veya oyun için gerçekten yararlı olan harika hediyeler verir. Ancak ilk önce biraz romantizm gerekecek.

20 Ocak 2024'te Noelle Warner tarafından güncellendi: Stardew Valley, ilk çıkışından yıllar sonra da bağımsız bir hit olmaya devam ediyor, bu da yeni oyuncuların sürekli olarak oyundan en iyi şekilde yararlanmanın yollarını aradığı anlamına geliyor. Bu makale Abigail'e nasıl aşk yaşatılacağına dair daha fazla bilgi içerecek şekilde güncellendi ve aynı zamanda CBR'nin en yeni editoryal standartlarını karşılayacak şekilde güncellendi.


Abigail Stardew Valley'de Nerede Bulunur?Abigail'e hediye vermek için oyuncunun önce onu bulması gerekiyor. Çoğu gün evinin çevresinde ya da köyde takılırken bulunabilir. Yaz aylarında bir miktar sapma oluyor. Pazartesi, salı, perşembe ve pazar günleri saat 11.00'den 14.00'e kadar Tren Platformunda olacak, ardından saat 17.30'a kadar Dağ Gölü'ne giderek eve dönecek. Sonbaharda biraz daha dolaşıyor, pazartesi günleri saat 12.00'den 18.00'e kadar iskelede oturuyor. Salı, perşembe ve cumartesi günleri saat 13.30'dan 17.00'ye kadar Otobüs Durağı'nın yanında duruyor. Kış aylarında içeride veya kasabanın etrafında kalma eğilimindedir. Abigail, mevsim ne olursa olsun ve yağmur yağmaması koşuluyla her Pazar, saat 14.00'ten 20.00'ye kadar Sihirbaz Kulesi'nin yanında takılacak.


Belirli günlerde veya Sebastian'la altı veya daha fazla kalpte birkaç değişiklik var . Herhangi bir sezonun 6'sında veya 16'sında, oyuncu onu Dağ'da 15:30'dan 20:00'ye kadar flüt çalarken bulabilir. Sebastian'la arkadaş olduğunda ve Kış hariç herhangi bir sezonun 11'inde veya 25'inde, sabah 11'den akşam 5'e kadar Sebastian'ın odasında takılacak.


Hediyeler, Favori Filmler ve Abigail'in Sorularını YanıtlamakÖğe

Tanım

Kaynak

İçindekiler

Ametist

Kuvarsın mor bir çeşidi.

madencilik

yok

muzlu puding

Harika bir tropikal tada sahip kremalı bir tatlı.

Yemek pişirmek

Muz (1), Süt (1), Şeker (1)

Böğürtlenli turta

Buna benzeyen hiçbir şey yok.

Yemek pişirmek

Böğürtlen (2), Şeker (1), Buğday Unu (1)

Çikolatalı kek

Kalın şekerleme kremasıyla zengin ve nemli.

Yemek pişirmek

Buğday Unu (1), Şeker (1), Yumurta (1)

Kirpi balığı

Tehdit edildiğinde şişer.

Balık tutma

yok

Kabak

Çıtır tohumları ve lezzetli aromalı etiyle yetiştirilen, sonbaharın favorisi. Bonus olarak içi boş kabuk şenlikli bir dekorasyona dönüştürülebilir.

Çiftçilik

yok

Baharatlı Yılan Balığı

Gerçekten baharatlı! Dikkat olmak.

Yemek pişirmek

Yılan Balığı (1), Acı Biber (1)


Diğer tüm Stardew Vadisi köylüleri gibi, hediyelerle başlayın . Muzlu Puding, Böğürtlen Cobbler, Çikolatalı Kek ve Baharatlı Yılan Balığı gibi birkaçının yemek pişirmek için mutfak gerektirmesine rağmen pek çok aşkı var. Ancak Kirpi Balığı, Balkabağı ve Ametist gibi daha kolay seçenekler de mevcut. Ametistler Madende kolayca bulunabildikleri ve oyunun herhangi bir noktasında toplanabildikleri için sağlanması en kolay hediyedir. Sonbaharda kabaklar çiftçinin istediği kadar yetiştirebilmesi nedeniyle kolay bir seçenektir. Bu eşyalar elinde değilse Abigail, madencilik sırasında bulunması daha da kolay olan Kuvars'ı seviyor. Dikkatli olun, o, kendisine ne verilirse onu yiyebilecek aç bir kız.

Topluluk Merkezi tamamlanmışsa ve Sinema Salonu taşınmışsa , oyuncu Abigail'i film izlemeye götürebilir. En sevdiği korku filmleri It Howls In The Rain ve Mysterium'dur . Oyuncular ayrıca onun atıştırmalıklarını da alabilirler; favorileri Akide Şekeri ve Yıldız Damlası Şerbetidir. Bu filmler oynatılmıyorsa ayrıca Kır Kralının Yolculuğu , Doğa Harikaları: Canlı Dünyamızı Keşfetmek , Cesur Küçük Fidan ve Wumbus'u da seviyor .


Abigail bazen konuşma sırasında oyuncuya sorular sorar ve belirli yanıtlar arkadaşlık puanı kazandırır. İlki, iki kalpli olaydan sonraki Pazar günü, ölümden sonraki yaşam hakkında sorular soracak. "Varlığın sona ermesi" veya "ürkütücü hayaletler olarak geri dönmesi" şeklinde yanıt vermek dostluk kazanacaktır. Bir Yaz Pazar günü, oyuncunun nerede tatil yapacağını soracaktır; "Bir mağarada veya ormanda" yanıtı onu memnun edecektir. Sonbahar Pazar günü saçını boyamayı soracak. Hiçbir şey yapmamak dışında herhangi bir şey önermek puan kazandıracaktır. Son olarak, bir Kış Pazar günü çizimlerini soracak ve oyuncunun sadece olumlu yanıt vermesi gerekiyor. 10 Hearts'ta Abigail evlenmeye hazır olacak .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page