top of page

Stardew Valley: Bereket Heykeli Nasıl Gidilir?

Stardew Valley'de Bereket Heykeli, görevlerinizde size yardımcı olacak günlük bufflar sağlayabilir. Kilidini nasıl açabileceğiniz ve kullanabileceğinizi burada bulabilirsiniz.Stardew Valley'de ustalık becerilerinizi geliştirmeye başladığınızda , Mistik Ağaç Tohumu, Altın Hayvan Krakerlerini alma yeteneği ve kendi Heykelinizi yapma şansı da dahil olmak üzere bir dizi yeni tarifin ve öğenin kilidini açabileceksiniz. Bereketlerden.


Bu heykel inanılmaz derecede kullanışlıdır ve Pelican Kasabası ve ötesindeki maceralarınızda size yardımcı olabilir. Bereket Heykeli size her gün yeni bir kutsama sağlayacaktır, ancak kilidini açmak ve işlemek çok zordur. Bu kılavuz, kilidini açmak ve kendinize ait bir tane oluşturmak için bilmeniz gereken her şeyi size gösterecektir.


Stardew Valley'deki Bereket Heykeli'nin Kilidi Nasıl AçılırKutsama Heykeli'nin üretim tarifinin kilidini açmanın tek yolu Ustalığınızı arttırmaktır . Bu yeni sistem, ana menünün Beceriler bölümünde bulunabilir ve balıkçılık , çiftçilik, madencilik, yiyecek arama ve dövüş dahil olmak üzere becerilerinizden herhangi birine katıldığınızda artacaktır .


Ustalığın 1. Seviyesini tamamlamak için 10.000 puan kazanmanız gerekir . Puan kazanmak için günlük görevlerinizi yerine getirebilir veya süreci hızlandırmak için Stardew Valley kitapçısından Beceri Kitapları satın alabilirsiniz. Gerekli sayıya ulaştığınızda, Kanalizasyon yakınındaki Kül Özü Ormanı'nda bulunan Ustalık Mağarasını ziyaret etmek isteyeceksiniz. Yukarıdaki resimleri referans olarak kullanabilirsiniz.


İçeride seçim yapabileceğiniz 5 farklı totem olacak. Çiftçilik için ortadakine yaklaşın ve 'Talep Et'i seçin. Artık ana menünüzün Üretim bölümünde bulabileceğiniz Bereket Heykeli tarifine erişebileceksiniz.


Bereket Heykeli Nasıl YapılırKutsama Heykeli'ni yapmak için aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacak:


  • 999x Taş

  • 999x Fiber

  • 999x Sap

  • 333x Yosun


Bu sayılar inanılmaz derecede yüksektir, yani Kutsama Heykeli'ni yapmadan önce gerekli malzemeleri toplamanız büyük olasılıkla uzun zaman alacaktır. Kolayca nasıl toplayabileceğinizi öğrenmek için Moss'taki bu kılavuza göz atabilirsiniz .

Diğer malzemelere gelince, Taş Madenlere gidilerek hızlı bir şekilde toplanabilir.

Çevredeki kayaları havaya uçurmak için bir miktar Bomba getirin, böylece tek seferde bir ton Taş almayı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca Lif'i The Mines'da bulabilir veya kendinize biraz Lif Tohumu alıp çiftliğinizin etrafına ekerek bitkinin istikrarlı bir akışını sağlayabilirsiniz.


Biraz Sap elde etmeye gelince , bunu çiftliğinizdeki veya vahşi doğadaki ağaçları keserek elde edebilirsiniz. Ayrıca Maun Ağacına Tapper koyarak veya Madenlerde Slimes'ı yenerek de alınabilir.


Nimet Heykeli Nasıl Kullanılır?Kutsama Heykeli'ni yaptıktan sonra onu çiftliğinizde tercih ettiğiniz herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz. Her sabah heykele yaklaşın ve bir kutsama almak için ona dokunun. Alabileceğiniz tüm nimetler şunlardır:


  • Kelebeğin Kutsaması : Prizmatik bir Kelebek doğurur

  • Enerji Kutsaması : Sonsuz Enerji Verir

  • Blessing of Fangs : +%10 Kritik Vuruş Şansı

  • Dostluğun Kutsaması : Başkalarıyla konuşurken kazanılan Dostluk miktarını artırır

  • Hız Kutsaması : +0.5 Hız

  • Suyun Bereketi : Yakaladığınız ilk üç balığı elde etmek daha kolay olacaktır.


Her günün sonunda bereket tamamen kaybolacaktır. Günün yeni kutsamasını almak için ertesi sabah heykele tekrar yaklaşmanız gerekecek. Her gün, kutsama rastgele seçilir , dolayısıyla hangisini alacağınızı kontrol edemezsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page