top of page

Stardew Valley Büyükbabanın Tapınağı Açıklandı

Stardew Valley'deki 2. Yılın sonunda Büyükbaba, oyuncunun türbesindeki başarılarını değerlendirecek ve bu onlara yararlı bir ödül kazandırabilecek.Eski Harvest Moon oyunları gibi Stardew Valley'e ilham verenler de dahil olmak üzere birçok çiftçilik simülatöründe olduğu gibi , oyuncular bir dizi hedefe doğru çalışırken, eski bir akraba tarafından kendilerine devredilen bir çiftliği büyük ölçüde devralırlar. Stardew Valley'de bu , Toplum Merkezi ve büyükbabanın değerlendirmesi şeklinde gelir. Büyükbabanın Tapınağı, oyuncunun üçüncü yılının başında ziyaret etmesini isteyen bir not bırakacaktır. Bu sırada Büyükbaba, oyuncunun başarısını değerlendirecek ve türbenin etrafındaki mumlar, kazanılan kilometre taşlarıyla bağlantılı olarak kaç puan kazandığını belirtmek için yanacak.Büyükbabanın Puanlama Sistemi


Stardew Valley'de geçirdiği iki yılın sonunda oyuncunun birkaç kilometre taşına ulaşması ve oldukça başarılı olması bekleniyor. Bu, onların toplam kazançlarını, çeşitli becerilerdeki seviyelerini, arkadaşlık seviyelerini ve evliliklerini ve Toplum Merkezini tamamlamalarını içerir.Toplam kazanç, Stardew Valley'in tek bir oynanışında öğeleri nakliye kutusunda göndererek artar ve değerlendirme sırasında toplam kazancın ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak kümülatif puanlar kazanılır. Örneğin toplam 50.000 altın oyuncuya bir puan kazandırırken, bir milyon altın oyuncuya toplam yedi puan kazandıracak. Beceriler söz konusu olduğunda, herhangi bir beceride 30 seviyeye sahip olmak (belirsiz görevlerle) oyuncuya bir puan verir ve tüm becerilerde seviye 10'a sahip olmak oyuncuya bir puan daha verir.


Story of Seasons ve Harvest Moon gibi çiftçilik simülatörlerinde evlilik, oyunlar için büyük bir çekiciliktir. Benzer şekilde, her iki ev yükseltmesiyle yapılan evlilik, büyükbabanın değerlendirmesi için bir puan kazandıracaktır. Çeşitli köylülerle ve oyuncunun evcil hayvanıyla olan arkadaşlık seviyeleri de puan kazandıracaktır.


Büyükbabanın değerlendirmesinden mükemmel bir puan, toplam 12 veya daha yüksek puana sahip olmak anlamına gelir ve dört mumun da Büyükbabanın Tapınağının dışında yakılmasıyla sonuçlanır. Karşılığında oyuncular, onunla etkileşime girerek günde iki ila sekiz iridyum cevheri veren Mükemmellik Heykeli'ni alabilirler.


İleri Bir Tarihte Dedemin Türbesini Ziyaret Etmek


Bu dönüm noktalarına 2. Yılın sonunda ulaşılamadıysa endişelenmeyin; Eric Barone'un Stardew Valley tasarımının bir kısmı , bazı eski Harvest Moon oyunlarının aksine, oyuncunun ilk iki yıldan sonra çiftliğini büyütmeye devam etmesine izin vermekti . Oyuncular, büyükbabanın çiftliğini daha sonra yeniden değerlendirmesini sağlayabilir ve önüne bir elmas koyarak daha yüksek bir puan alabilir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare