top of page

Stardew Valley Altın Balkabağı Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yarar?

Altın Balkabağı, Stardew Vadisi'ndeki bir tatil sırasında elde edilebilir, ancak nadir eşyanın oyun içi kullanımı çok fazla değildir.Altın Balkabağı, Stardew Vadisi'ndeki Spirit's Eve'de bulunan nadir bir eşyadır , ancak oyuncuların Altın Balkabağı aldıktan sonra onunla yapabilecekleri pek bir şey yoktur.


Spirit's Eve, Stardew Valley'in Cadılar Bayramı versiyonudur. Her yıl sonbaharın 27'sinde düzenlenen etkinlik, tıpkı Cadılar Bayramı gibi Pelican Town'ı da ürkütücü dekorasyonlar ve interaktif aktivitelerle donatacak. Ancak Stardew Valley'deki diğer birçok etkinlik ve tatilden farklı olarak , Büyücü tarafından yaratıldığı iddia edilen bir labirent olmasına rağmen Spirit's Eve'de kazanılacak hiçbir yarışma yoktur. Spirit's Eve'de oyuncular, Pierre'in standından nadir karga, Jack-O-Lantern ve Jack-O-Lantern tarifi gibi bazı şenlikli eşyaları satın alabilirler, ancak Altın Balkabağını bulmak daha zordur.


Stardew Valley oyuncularının Altın Balkabağını elde edebilmelerinin iki yolu vardır . Bunun bir yolu perili labirenti tamamlamaktır. Parlayan Halka kullanmak görmeyi kolaylaştıracaktır, ancak aksi takdirde soru işaretli bir işaret görünene kadar eski "sola devam et" labirent numarasını kullanın. Sam bunun bir çıkmaz sokak olduğunu söyleyecektir ama bu gizli bir geçide işaret eder. Çalıların arasından düz ilerleyin ve maden ocağına doğru ilerleyin. Onun yolunu takip edin; Tünelin sonunda içinde Altın Balkabağı bulunan bir sandık olacak.Altın Balkabağı elde etmenin diğer yolu, nadir eşyalar içeren bir tür kap olan Artifact Trove'u açmaktır. Sadece Demirci'deki bir jeot gibi kırılarak açılabilir. Artifact Troves, Stardew Valley'deki Desert Trader'dan 5 Omni Geode karşılığında satın alınabilir , kafatası mağaralarına Perili Kafatasları tarafından bırakılabilir, 1.5 güncellemesinde Beach Farm'daki tedarik kasalarında bulunabilir veya Artifact Spots'tan çıkarılabilir.


Ne yazık ki Stardew Vadisi'nde Altın Balkabağı'nın işe yarayacağı pek bir şey yok . Bu evrensel olarak sevilen bir hediyedir , dolayısıyla Pelican Kasabasındaki herhangi bir köylüye verilebilir. Oyuncu satmak isterse 2.500 altın değerindedir, ancak Altın Balkabağını kullanmanın en benzersiz yolu kıyafet yapmaktır. Bir Cadı Şapkası oluşturmak için Emily'nin dikiş makinesinde biraz kumaş ve Altın Balkabağı birleştirin.


Stardew Valley'deki eşyaları uyarlamak için oyuncuların öncelikle kumaş edinmesi gerekiyor. Bunu yaptıktan sonraki sabah Emily, çiftçinin evindeki dikiş makinesini kullanmasına izin vermeyi teklif edecek. Alternatif olarak, oyuncunun evine bir dikiş makinesi almak için Emily'nin Kaya Gençleştirme görevini tamamlayın.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page