top of page

Stardew Valley: Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır

Stardew Vadisi'nde paketler gibi birkaç farklı şey için kullanılabilen bir zanaat ürünü olan akçaağaç şurubunun nasıl elde edileceği aşağıda açıklanmıştır.
Stardew Vadisi'nde bulunacak, işlenecek, büyütülecek ve toplanacak pek çok farklı öğe var . Bazıları diğerlerinden daha faydalıdır ancak hepsinin kendine göre faydaları vardır. Akçaağaç şurubu oyunda çok fazla kullanılan bir eşya değildir, ancak topluluk merkezini tamamlamak gereklidir ve önemli bir eşyayı üretmek için kullanılabilir, o yüzden onu nasıl elde edeceğimizi gözden geçirelim.


Başlangıç ​​olarak oyuncuların iki şeye ihtiyacı olacak: bir tapper ve bir akçaağaç . İlkinin işlenmesi gerekiyor ve ikincisinin zaten çiftlikte ve şehirde olması gerekiyor. Akçaağaçlar nispeten meşe ağaçlarına benzer, ancak biraz daha az gürdürler ve gövdeleri biraz daha incedir.


Oyuncuların herhangi bir nedenle S tardew Vadisi'ne başka bir ağaç dikmesi gerekirse , oyuncunun en azından yiyecek arama seviyesi 1'de olması koşuluyla, akçaağaç tohumları sallandığında veya kesildiğinde diğer akçaağaç ağaçlarından düşecektir. Büyüyeceği yerin değiştirilmesi gerekiyorsa kazma veya baltanın değiştirilmesi gerekir. Son olarak, ara sıra şehirdeki çöp kutularında da bulunabilirler. Ancak etrafta başka köylüler varken çöp kutularını aramak söz konusu köylülerin dostluk puanı kaybetmesine neden olacaktır.


Tapper'a gelince, daha önce de belirtildiği gibi, işlenmesi gerekiyor. Tapper'ın üretim tarifi, Toplayıcı seviye 3'e ulaşıldıktan sonra elde edilir . Bunu yapmak için, bir fırında eritilebilen 40 parça odun ve 2 bakır çubuk gerekir; yapım tarifi Clint tarafından madenlerde bakır cevheri bulduktan sonra verilmiştir. Tapper hazırlandıktan sonra onu bir akçaağaç ağacının üzerine yerleştirin ve akçaağaç şurubu üretmesini bekleyin. Meşe reçinesi ve çam katranı için sırasıyla meşe veya çam ağaçlarına yerleştirilebilir. Akçaağaç şurubu özellikle yaklaşık 9 gün içinde hazır olacak.


Şu anda yalnızca PC için mevcut olan Stardew Valley 1.5 güncellemesi, üretim süresini yarıya indirecek ağır bir vuruş özelliğini tanıttı. Bu son derece geç bir oyun öğesidir, ancak oyuncu yeni Zencefil Adası'na erişim sağladığında ve 100 altın ceviz topladığında , kendisi için çeşitli istekleri yerine getirdiği için oyuncuyu Qi Taşları ile ödüllendirecek olan Bay Qi'nin bulunduğu bir odaya erişebilir. Ağır vuruş tarifi 20 Qi Cevheri karşılığında elde edilebilir.


Akçaağaç şurubu, Şef Paketi ve isteğe bağlı olarak Topluluk Merkezindeki Egzotik Yiyecek Arama Paketi için kullanılır . Ayrıca 1 demir çubuk, 40 odun ve 8 kömür ile birleştirilerek her 3 ila 4 günde bir bal üreten bir arı evi yapılabilir. Arı evi yapımı tarifi Çiftçilik seviyesi 3'te elde edilir. Aynı zamanda şeker ve buğday unu ile birleştirilerek bir akçaağaç barı yapılabilir; tarifi 2. Yaz Yılı 14'ünde TV'de Sos Kraliçesi izlenerek elde edilebilir. Akçaağaç şurubu ile dikiş yapmak yumuşak bereyi yaratır.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page