top of page

Stardew Valley: Ödül Biletleri Nasıl Kazanılır ve Harcanır?

Belediye Başkanı Lewis artık nakit ödüller yerine Stardew Valley'de tekrar kazananlara ödül biletleri sunuyor.Stardew Valley'in 1.6 güncellemesine kadar , ilk kez bir tatil yarışmasını kazandığınızda özel bir ödül bekleyebilirsiniz, ancak daha sonra tekrar kazandığınızda yalnızca mütevazı bir nakit ödül alıyorsunuz. Stardew Valley gibi bir çiftçilik simülasyonunda para her zaman faydalıdır , ancak zafer ödülü olarak biraz hayal kırıklığı yaratabilir.Ancak 1.6 güncellemesi tüm bunları değiştirdi. Tekrarlanan yarışmayı kazananlar artık özel bir Ödül Bileti öğesi alacak ve bunu basit nakit paradan daha heyecan verici bir şey karşılığında kullanabilirsiniz. Tek sorun, bu ödeme sürecinin nerede gerçekleşeceğini bulmaktan kaynaklanmaktadır.


Ödüllü Biletler Nasıl Kazanılır?Stardew Valley'deki tatillerin birçoğunda özel yarışmalar düzenleniyor. Bunlardan özellikle ikisi, Belediye Başkanı Lewis'in kazanana özel bir ödül vermesiyle sona eriyor: Yumurta Festivali ve Buz Festivali. Diğer tatillerde de yarışmalar ve meydan okumalar yer alır, ancak bu günlerdeki ödülleriniz ya her yıl aynı şeydir ya da yalnızca festivale özel bir para birimidir.


1.6 güncellemesi, bu etkinlikleri ilk kez kazandığınızda ödülleri değiştirmedi. Yumurta Avını ilk kazandığınızda hala bir Hasır Şapka alacaksınız ve Buzda Balık Tutma Yarışmasını ilk kazandığınızda yine bir takım takımlar ve Denizci Şapkası alacaksınız . İkinci kazandığınızda (ve bundan sonraki her galibiyetinizde), Belediye Başkanı Lewis size bir Ödül Bileti verecektir. Ödül Biletleri envanterde yer kaplar; bu nedenle yarışmaya başladığınızda elinizde bir tane olduğundan emin olun.


Ödül Biletleri Nasıl Kullanılır?Ödül Biletinden yararlanmak için tek yapmanız gereken Belediye Başkanı Lewis'in evine gitmek. Referans olarak, evi ana meydanın güneydoğusundadır ve binanın sağına park edilmiş bir kamyonu vardır.


Ödül Makinesi'ni içeriye girdiğinizde fark etmeniz kolaydır çünkü arkasında bir tabela üzerinde Ödül Bileti simgesi bulunur. Makineyle etkileşim kurduğunuzda, sağda Ödül Bileti sayacı ve yukarıda bir dizi ödül bulunan bir düğme göreceksiniz. Ödül Biletini harcamak ve düğme okunun işaret ettiği ödülü almak için düğmeye basmanız yeterlidir.


Ödüller oyunlar arasında tutarlı görünüyor, bu nedenle birincilik ödülü her zaman 12 Havuç Çekirdeği, ikincilik ödülü her zaman Şeftali Fidanı , üçüncülük ödülü her zaman 10 Karışık Tohum vb. Bir ödülü kabul ettiğinizde, kalan ödüller sağa doğru ilerleyecek ve bir sonraki ödülün ne olacağını göreceksiniz. Ödül Biletlerin süresi hiçbir zaman dolmaz; bu nedenle, bunları stoklayıp hepsini bir kerede harcamak veya her yeni bir bilet aldığınızda harcamak size kalmıştır.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page