top of page

Stardew Valley Çitler Nasıl İnşa Edilir, Neden İnşa Edilir?

Stardew Valley'de çitler zorunlu değildir, ancak bir çiftliğin birden fazla kullanıma sunulmasını kolaylaştırırlar.Oyuncular, çiftliklerini Stardew Valley'de nasıl kullanacakları konusunda geniş bir kontrole sahipler . Çiftlik bölgesi bir meyve bahçesi , bahçe, çiftlik, orman, balıkçılık veya yukarıdakilerin bir kombinasyonu olabilir.


Ancak Stardew Valley çiftliğinin hayvan kısmını mahsullerden ve ağaçlardan uzak tutmak zor olabilir . Çiftlik hayvanları hiçbir zaman mahsul yemeyecek kadar iyi huylu olsalar da, yedikleri çimenler bakımsız bırakılırsa harita boyunca büyüme eğilimindedir ve çimler oyuncuyu yavaşlatır. Ayrıca oyuncular, arkadaşlık puanlarını yükseltmek için her hayvanla günde bir kez etkileşime girmelidir. Çitler hem çim hem de hayvanları içerebilir, bu da her iki işi de kolaylaştırır.İyi bir çit, ahır veya kümesin hayvan kapısının etrafındaki geniş bir alanı çevrelemelidir. Bu çitin içinde otlar serbestçe büyüyebilir ve oyuncular, hayvanlarını sevecek, sağacak veya kırkacak hayvan bulma endişesi duymadan kapıyı açık bırakabilirler. Küme hayvanlarının çimlerden daha kısa olması onları tespit etmeyi zorlaştırıyor, ancak oyuncular çimlerin arasında koşarken hepsini sevmek için etkileşim düğmesini basılı tutabilirler.


Hayvanları takip etmek için küçük bir kapalı alan en iyisidir , ancak dolu bir ahır veya kümes, çimlerin arasında hızla yol alacaktır. Bu çimi değiştirmek pahalı olabilir , bu nedenle çimlerin, hayvanların yiyebileceğinden daha hızlı yeniden büyümesi için yeterli alan sağlayan daha büyük bir muhafaza oluşturulmasına yardımcı olur. Hayvanlar her zaman ahırlarının veya kümeslerinin hayvan kapısına en yakın olan çimleri yiyeceklerdir , bu nedenle oyuncular muhafazayı bunun etrafında ortalamaya çalışmalıdır. Sonunda çim, hayvanların onu yemesi kadar hızlı bir şekilde yenileneceği sabit bir noktaya ulaşmalıdır.


Bir çit inşa etmek basittir. Her çit direği çiftlikte bir kare kaplar ve oyuncular bunları dikey veya yatay çizgiler halinde inşa ettikçe birbirlerine bağlanırlar. Oyuncular çapraz olarak çitler inşa edebilirler ve hareketi durdurabilirler ancak bağlantı kurmuyor gibi görünürler.


Çitler, çiftlik hayvanlarını ve çimleri engellediği gibi oyuncuları ve atları da engeller; bu nedenle oyuncular her çite en az bir kapı eklediğinden emin olmalıdır. Kapılar kendi alanlarını kaplar, bu nedenle oyuncular onları nereye inşa edeceklerini planlamalı veya bir çit direğini kaldırıp yerine bir kapı koymalıdır. Ayrıca, kapılar yalnızca bir çite bağlandıklarında çalışır ve çapraz çit sayılmaz.


Oyuncular ayrıca çevrelerini planlarken çiftlik binalarından ve gölet gibi doğal bariyerlerden de yararlanabilirler . Oyuncu herhangi bir nedenle karede hareket edemiyorsa hayvan da hareket edemez.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page