top of page

Stardew Valley: Çadır Seti Nasıl Alınır (& Nasıl Kullanılır)

Çadırlar, Stardew Vadisi'nin vahşi doğasındayken rahat bir barınak sağlayabilir. Bu hızlı kılavuzda nasıl Çadır alacağınızı öğrenin.Vadide yapılması gereken milyonlarca şey varken, oyuncular çoğu zaman zamanın nasıl geçtiğini anlamaz ve çiftlik evinden biraz fazla uzaklaşma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Neyse ki Stardew Valley'in 1.6 Güncellemesi, oyuncuların vahşi doğada yorgunluktan bayılmalarını önlemek için mükemmel bir çözüm sunuyor: Çadır Kitleri .


Çadır Seti , çiftçinin çiftliğe geri dönmek zorunda kalmadan uyuması ve enerjisini geri kazanması için tek kullanımlık bir çadır kurmanıza olanak tanır . Keşfetmeye daha uzun süre devam edebileceğiniz ve değerli eşyalarınızdan herhangi birini kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmadığı için bu tam bir oyun değiştiricidir.


Çadır Seti Nasıl Alınır?Tek kullanımlık ürünler olduğundan çadır almanın en güvenilir yolu çadırı kendiniz yapmaktır. Çadır Kitleri üretim tarifinin kilidi , Toplayıcı Seviye 8'e ulaştığınızda otomatik olarak açılır. Gerekli malzemeler şunlardır:


  • 10 Sertağaç

  • 25 Lif

  • Tek Bez


Lif, lif tohumlarının toplanmasıyla veya çiftlikte yabani otların kesilmesiyle elde edilebilen oldukça yaygın bir kaynaktır. Öte yandan, çiftliğin etrafındaki Maun Ağaçları veya büyük kütükler ve kütükler kesilerek Sertağaç toplanabilir.


Kumaşı tutmak biraz daha zordur ama genellikle Kafatası Mağarasındaki Mumyalardan düşer. Ayrıca Tezgahta Yün işleyerek veya Geri Dönüşüm Makinesinde Islak Gazeteyi geri dönüştürerek de Kumaş elde edebilirsiniz .


Ücretsiz Çadır Kitleri Nasıl Alınır?


Henüz Toplayıcılık Seviyesi 8'e ulaşmadıysanız endişelenmenize gerek yok. Doğu ormanın sağ alt köşesinde, bir palmiye ağacının yanında, Zencefil Adası'nda üç Çadır Seti içeren bir kutu bulabilirsiniz .


Alternatif olarak, Yaz aylarında Alabalık Derbisi mini festivaline katılmanın ödülü olarak bir Çadır Kiti de alabilirsiniz .


Çadır Seti Nasıl Kullanılır?


Çadır Kitleri kesinlikle bir dış mekan öğesidir ve yalnızca dışarıya yerleştirilebilir . Çadır Kitini kullanmak için, onu tutup yerde herhangi bir yere yerleştirmeniz yeterlidir. Yerleştirildikten sonra gece boyunca uyumak için çadırla etkileşime geçin.


Tıpkı yatağınızda uyumak gibi, oyun da ilerlemenizi kaydedecek ve çiftçi ertesi sabah tam bir enerjiyle uyanacaktır. Ancak uyandığınızda çadır kaybolacak ve tekrar tekrar kullanılması önlenecektir.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments