top of page

Stardew Vadisi Sardalya Nasıl Yakalanır

Bu kapsamlı rehberle Sardalyaları nasıl yakalayacağınızı ve onları Stardew Valley'de kâr için nasıl kullanacağınızı keşfedin.Stardew Valley'de oyuncular kırsalda yeni hayatlarına başladıklarında beş farklı beceriyi öğrenebilirler . Bunlar arasında balık tutmak öğrenilebilecek en kolay ve en rahatlatıcı beceridir. Oyuncuların tek yapması gereken oltalarını alıp vadideki nehirlere ve göletlere gitmek.


Sardalye gibi belirli bir balık türünü arıyorlarsa, yalnızca belirli mevsimlerde ortaya çıktıklarından oyuncuların daha fazla çaba harcaması gerekecektir . Sardalya, uzunluğu 1 ila 13 inç arasında değişen küçük, yağlı balıklardır. Gümüşi gövdeleri vardır ve çok amaçlı balıklardır. Bu kılavuz, oyuncuların Sardalya yakalama ve bunların Stardew Valley'deki kullanımları hakkında bilmesi gereken her şeyi kapsar .


Sardalya Nerede Yakalanır?Sardalyalar yaygın okyanus balıklarıdır ve Pelican Kasabası'nın güneyinde bulunan The Beach'te yakalanabilir . Ancak oyuncular İlkbahar , Sonbahar ve Kış mevsimlerinde Sardalyaları yalnızca sabah 6 ile akşam 7 saatleri arasında yiyebilirler .


Oyuncular mevsime veya günün saatine bağlı kalmadan Sardalyaları hızlı bir şekilde yakalamak isterlerse Sihirli Yemi kullanabilirler .


Ek olarak, Plaj Çiftliği düzenini tercih eden oyuncular, çiftliklerinin arazisinde balık tutarak kolayca Sardalya yakalayabilirler.


Alternatif olarak, zamanını balık tutarak geçirmek istemeyenler, Gezici Arabadan Sardalya satın alabilirler . Mağazada rastgele belirir ve fiyatı 120 ila 1.000 altın arasındadır . Sardalyalar bazen İlkbahar, Sonbahar veya Kış mevsimlerinde Pelikan Kasabası çevresindeki Çöp Kutularının içinde de bulunabilir .


Sardalyanın Kullanım Alanları
Stardew Valley'de balık hediye etmek ideal olmadığından oyuncular biraz para kazanmak için Sardalye satabilirler. Sardalyanın satış fiyatı aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi kalitesine göre değişmektedir:Kalite Satış fiyatı Balıkçılık Mesleği Fiyatı (+%25) Balıkçılık Mesleği Fiyatı(+%50)

Temel 40 gr 50 gram 60 gr

Gümüş 50 gram 62 gr 75 gr

Altın 60 gr 75 gr 90 gr

İridyum 80 gr 100 gram 120 gr


Ek olarak Sardalyalar, Kaliteli Gübreler üretmek veya aşağıda listelendiği gibi çeşitli yemekler pişirmek için kullanılabilir .İsim İçindekiler Tarif Kaynağı

Bulaşık O' Deniz 2 Sardalya 1 Hashbrown Balık Tutma Seviyesi 3

maki rulosu 1 Balık (herhangi biri) Sos Kraliçesi  1 Deniz Yosunu 1 Pirinç bölümü 21 Yaz 1. Yıl'da yayınlandı

Saşimi 1 Balık (herhangi biri) 3+ kalpten oluşan bir arkadaşlığa ulaşıldığında Linus in the Mail'den alındı


Dish O' The Sea, oyuncunun Balık Tutma verimliliğini 3 puan artıran benzersiz bir güçlendirme sağlar.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page