top of page

Stardew Vadisi Hayalet Balık Nasıl Yakalanır?

Spook Fish, yüksek bir kârla satılabilir ve Stardew Valley'deki Balık Göleti'ne büyük bir katkı sağlayabilir. İşte birini nasıl yakalayabileceğiniz.Spook Fish, Stardew Valley'de yakalanması en karlı balıklardan biridir . Ancak oyunda yalnızca 3 gün içinde yakalanabilirler, geri kalan süre boyunca ortadan kaybolurlar. Bu balık avlanmaya uygun hale geldiğinde, karı artırmak için mümkün olduğu kadar çok balık stoklamak iyi bir fikirdir.


İyi bir miktar para kazanmak için bu balığın peşindeyseniz veya onu bir Balık Havuzuna eklemek istiyorsanız, bu kılavuz size onu tam olarak nerede ve nasıl bulabileceğinizi gösterecektir. Stardew Valley oyuncularının onu bulabilmek için Kış sezonunda veya yakınında olduklarından emin olmaları gerekecek.


Stardew Valley'de Hayalet Balık Nasıl Yakalanır?Öncelikle Hayalet Balık bulup yakalamak için Kış mevsiminde olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bu, Sihirli Yem kullanmadığınız ve plajın güneybatı bölgesinde balık tutmadığınız sürece bu balığın yakalanabileceği tek zamandır . Burada bir Hayalet Balık bulmak için batıya bakan sahilde balık tuttuğunuzdan emin olun.


Büyülü Yem kullanmanın dışında, Gece Pazarı sırasında derin deniz denizaltısında Spook Fish bulunabilir . Gece Pazarı kışın 15. ile 17. günleri arasında kurulur ve saat 17.00'de başlar. Denizaltıya saat 23:00'ten önce bindiğinizden emin olun , çünkü o saatlerde kapanacaktır. Ancak eğer zaten bindiyseniz gece saat 2'ye kadar açık kalacak.Denizaltıyı bulmak için Gece Pazarı'nın soluna gidin; onu Desert Trader'ın yanındaki köşede bulacaksınız . Kaptanın sizi derin denizlere götürmesi için 1000 gram ödemeniz gerekecek . Burada yakalayabileceğiniz birçok farklı öğe ve balık vardır:


Damla balığı

Gece Yarısı Kalamar

Ahtapot

inci

Deniz hıyarı

Deniz yosunu

Korkutucu Balık

Süper Salatalık


Hayalet Balık yakalama şansınız yaklaşık yüzde 16'dır. Ancak oltanıza Curiosity Lure'u eklerseniz bu oran yüzde 18'e çıkacaktır . Bu inanılmaz derecede nadir bir durum değil, bu yüzden bir süre orada kalırsanız birkaç tane yakalamanız kaçınılmazdır. Süreci hızlandırmak için yanınızda biraz yem getirmek de iyi bir fikirdir .


Not:

Denizaltıda Hayalet Balık yakalamak için Gece Pazarı'nda yalnızca üç geceniz olduğunu unutmayın . Bu zamanı akıllıca kullanın.


Stardew Valley'de Spook Fish Nasıl Kullanılır?Spook Fish'in birkaç farklı kullanımı vardır; en bariz olanı onu bir miktar para karşılığında satmaktır. Tabanında yaklaşık 220 gram alabilirsiniz, Balıkçılık mesleğine sahip biri tarafından satılan İridyum kalitesinde Spook Fish ise 660 gram alabilir .


Spook Fish'i birkaç tarifte de kullanabilirsiniz, ancak çoğunlukla Balık Göleti için kullanmanızı öneririz . Bir Hayalet Balığı Balık Havuzuna yerleştirdiğinizde, onun Hazine Sandıkları'nın yanı sıra biraz Karaca üretme şansı vardır. Bu, kendi çiftliğinizde ara sıra birkaç ödül kazanmanın harika bir yoludur. Balık Göletinizin nüfusunun 9 ila 10'a ulaştığından emin olmanız gerekir ; aksi takdirde yalnızca Karaca üretme yeteneğine sahip olacaktır.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page