top of page

Stardew Vadisi Ginger Adası'na Nasıl Gidilir?

Zencefil Adası, Stardew Valley'in son Sürüm 1.5 güncellemesindeki birçok yeni özellikten biridir ve oyuncuların bu özelliğin kilidini nasıl açabileceği aşağıda açıklanmıştır.Ginger Island, Stardew Valley'in son Sürüm 1.5 güncellemesiyle tanıtılan yeni bir konumdur . Oraya ulaşmak için, oyuncuların göz korkutucu bir görevi tamamlamak için biraz çabalamaları gerekecek, ancak Ginger Island, Volkan Zindanı ve Korsan Koyu gibi tonlarca yeni içerik ve aktivite getiriyor .


Stardew Valley'in 1.5 sürümü şu anda yalnızca PC oyuncularına açık ancak PS4, Switch ve Xbox One'a önümüzdeki yılın başlarında, hatta muhtemelen Ocak ayının sonunda gelmesi bekleniyor. Oyunun tek yaratıcısı ConcernedApe'e göre Sürüm 1.5, Stardew Valley'in "şimdiye kadarki en büyük güncellemesi" olup çok sayıda yeni karakter, etkinlik, hayvan, konum ve oyun sonu içeriği sunuyor. Yeni eklemelerden biri, oyuncuların adanın batı ucunda uzak bir çiftlik oluşturabilecekleri veya onu adanın güney tarafında bir sahil tesisi içerecek şekilde geliştirebilecekleri Zencefil Adası'dır.


Willy'nin Teknesini Tamir Etmek


Stardew Valley'deki Zencefil Adası'nı bulmak için yola çıkmadan önce oyuncuların ilk olarak balıkçı Willy için bir görevi tamamlamaları gerekecek. Willy'nin iskele evindeki arka kapısının nihayet açıldığını belirten bir not aldıktan sonra oyuncular, yıpranmış bir tekneyi bulmak için oraya geri dönebilirler. Kendi başına tamir edebilecek malzemeye sahip olmadığından çiftçiden yardım ister. Tekneyi tamir etmek için oyuncuların bilet makinesini, iridyum çapayı ve 200 Sertağaç'ı tamir etmesi gerekecek.


Bilet makinesini onarmak için oyuncuların 5 Pil Paketine ihtiyacı olacak; bunları Kafatası Mağarasında İridyum Yarasaları öldürerek veya kasaba halkından hediye olarak alarak elde edebilirsiniz. Çapa olarak, 5 İridyum Barı oluşturmak için bir Fırında 5 İridyum Cevheri ve 1 Kömürü beş kez eritin. İridyum Çubukları aynı zamanda İridyum Yarasalar tarafından da düşürülebilir. Tüm malzemeleri topladıktan sonra oyuncular, üç parçayı onarmak için Willy'nin Stardew Valley'deki dükkanının arkasındaki tekneye dönebilirler .Ginger Adası'na doğru yola çıkıyoruz


Willy'nin teknesi Stardew Valley'de 1 gün sonra tamir edilecek ve hemen kullanılabilecek, ancak onu kullanmak oyuncuya her seferinde 1.000 altına mal olacak. Bunu yaptıktan sonra Willy, çiftçiyi kasabanın güneyindeki volkanik bir adaya götürecektir.


Geldikten sonra, Stardew Valley oyuncularının vakit geçirebilecekleri birkaç yeni aktivite var , ancak Zencefil Adası'nın doğu ucundaki çocuğu ve papağanını kovalayarak başlamaları gerekecek. Bunu yaptıktan sonra oyuncular yanardağ zindanını ve onun on katını geçmeye başlayabilir ve Ginger Adası'nın batı tarafında başka bir çiftlik inşa edebilirler.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page