top of page

Stardew Vadisi Balık Nasıl Yakalanır?

Balık tutmak, Stardew Valley'de para kazanmanın ve farklı Toplum Merkezi projelerini tamamlamanın birçok yolundan biridir; işte nasıl balık yakalayacağınız.Stardew Valley, oyuncuların mahsul yetiştirmek, yabani bitkileri beslemek, hayvan yetiştirmek ve değerli mineraller çıkarmak için çiftçilik yapmasına olanak tanıyor. Bunlar yeterince basit görünse de oyuncular aynı zamanda yerel su yollarından faydalanma ve balık tutma olanağına da sahipler.Stardew Vadisi'ndeki balıklar pişirilebiliyor, yenebiliyor, satılabiliyor ve yakın zamanda Versiyon 1.5 güncellemesiyle birlikte balık tanklarına konulma fırsatı verildi. Ancak eğer oyuncular Topluluk Merkezi oyun rotasını takip ediyorsa, Pelican Town Topluluk Merkezini tamamen eski haline getirmek için bunlar gereklidir.


Stardew Valley'e yeni gelen oyuncular için balık tutmak biraz zor olabilir. Bunun nedeni, bunun yalnızca diğer video oyunlarındaki balık tutma gibi bir zamanlama mini oyunu olmaması , aynı zamanda oyuncuların menüde olta çubuğunu balıklarının üstünde tutması gerektiğidir. İşte bu süreci nasıl kolaylaştıracağınız.Balık tutmaya başlamak için oyuncuların önce oltalarını bir su kütlesine atmaları gerekir. Bazı su kütlelerinde diğerlerinden daha fazla balık bulunur; en iyi olasılıklar okyanus, madenlerin yakınındaki göl ve Pelican Kasabası'ndan geçen nehirler ve batıdaki ormandır. Diğer su kütlelerinde başka hiçbir yerde bulunamayan çok daha nadir balıklar bulunabilir .


Suya atıldıktan sonra oyuncuların bir ısırık beklemesi gerekecek. Yem tutabilen oltalar donatılarak balıkların ısırma oranı artacaktır. Bir balık ısırır ısırmaz, oyuncuların balık tutma mini oyununa başlamak için eylemlerine eşlenen düğmeye tıklamaları veya basmaları gerekecektir .


Oyunculara, ana sayacın yanında küçük bir balık, küçük bir yeşil çubuk ve büyük bir yeşil çubuk gösteren bir sayaç sunulacak. Balıkları yakalamak için oyuncuların büyük yeşil çubuğu tamamen üstüne kadar doldurmaları gerekecek. Bu, küçük yeşil çubuğun küçük balıklarla sürekli temas halinde tutulmasıyla yapılabilir. Küçük yeşil çubuk, oyuncu tıkladıkça biraz yükselecek ve yer çekiminden etkilenecektir. Oyuncuların balığın nasıl hareket ettiğine dikkat etmesi gerekecek, böylece onunla teması kaybetmeyecekler.


Oyuncuların balıkla teması çok uzun süre kesilirse büyük yeşil çubuk batmaya başlayacaktır. Bittiğinde oyuncular balığı kaybedecek. Bununla birlikte, Stardew Valley'de balık tutmayı kolaylaştırmak için Willy'den satın alınabilecek daha iyi kamışlar ve takım parçaları da vardır .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page