top of page

Stardew Vadisi 1.6.5. Yama Notları

Stardew Valley, 1.6.4'ten sadece bir gün sonra PC için başka bir güncelleme daha aldı ve oyunda devam eden bazı sorunları düzeltmek için 1.6.5 sürümü piyasaya sürüldü.

Stardew Valley 1.6.5 sürümünü aldı. Güncellemeyle birlikte nelerin değiştiğini açıklayan yama notları da yayınlandı. Bu , Stardew Valley'in Mart ayında büyük 1.6 içerik güncellemesini almasından bu yana oyunda yapılan bir dizi güncellemenin sonuncusu

Stardew Valley'in 1.6 güncellemesi büyük bir güncellemeydi ve bağımsız çiftçilik ve yaşam simülasyonuna yeni içerik, etkinlikler, diyaloglar ve daha fazlasını ekledi. Pek çok hayran ConcernedApe'in bir sonraki oyunu Haunted Chocolatier'i sabırsızlıkla beklerken , geliştirici hataları düzeltmek veya yeni şeyler eklemek için Stardew Valley'e dönmeye devam ediyor. Önceki küçük güncellemelerden bazıları, benimki düzenleri gibi yeni şeyler ekleyerek oyuncuları şaşırtsa da, bu, oyunun hem vanilya hem de modlanmış versiyonlarındaki oyuncular için hataların düzeltilmesine odaklanıyor. Eric "ConcernedApe" Barone, Steam'de oyunun yeni güncellemesini duyurdu ve 1.6.5'te hangi düzeltmelerin yapıldığını ortaya çıkardı. yama. Yama, Stardew Valley madenlerinde bazı karanlık seviyeler yüklenirken oyunun çökmesine neden olan bir sorunu gideriyor. Ek olarak geliştirici, oyuncuların 1.6.4'ten bu yana yaşadığı bir sorunu da inceledi. Oyunun modlanmış sürümlerinin çökmesine veya kayıtların düzgün yüklenmemesine neden olacak şekilde başlatıldı. Notlara göre, bu çökmeler öncelikle köylü NPC'lerinin modların eklenmesi ve kaldırılması nedeniyle bozulmasından kaynaklanıyordu. Yama, NPC'leri oyunun verilerine tekrar eklenene kadar silerek sorunu çözüyor.

1.6 kadar büyük bir oyun güncellemesiyle bazı aksaklıkların ve hataların ortadan kalkması anlaşılabilir bir durumdur. Bu yamalar oyuncuların sorunsuz ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamasını sağlamaya yardımcı olurken, aynı zamanda nihai konsol ve mobil güncellemeleri için de zemin hazırlıyor. Bu güncellemelerin şu anda yayınlanma tarihi yok, ancak geliştirici daha önce bunlar üzerinde sıkı çalıştığını ve mümkün olan en kısa sürede yayınlanacağını belirtmişti. Bu sorunların PC sürümünde ortadan kaldırılması, PlayStation ve Switch gibi sistemlerdeki oyuncular 1.6 Stardew Valley güncellemesini aldığında büyük sorunların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olacaktır .

Güncellemenin diğer platformlarda yayınlanmasını hala sabırsızlıkla bekleyenler için şunu da belirtmekte fayda var; oyunda PC oyuncularının sahip olduğu önemli bir özellik eksik olacak. Stardew Valley'in çok oyunculu modu, sürüm 1.6'da genişletildi ve aynı anda sekiz oyuncunun katılmasına izin verildi. Ancak bu özel bileşen, konsollar ve telefonlar için güncellemenin dışında tutulacak. Neyse ki güncellemede yer alan diğer her şeyin oyunun tüm sürümlerine geleceği iddia ediliyor.Stardew Vadisi 1.6.5. Yama Notları

1.6.4'teki birkaç sorunu hızlı bir şekilde çözdükten sonra artık 1.6.5'e geçtik.

Bu, madenlerde meydana gelebilecek nadir bir kazayı düzeltir.

Ayrıca, 1.6.4'ten sonra kayıtlarını yüklemede sorun yaşayan modları kullanan bazı kişilere de yardımcı olacaktır.

Hata düzeltmeleri:

  • Bazı durumlarda karanlık mayın seviyeleri yüklenirken oluşan çökme düzeltildi.

  • Bozulan köylü NPC'leri (genellikle modun kaldırılması nedeniyle) artık yüklendiğinde siliniyor. Verilere yeniden eklendiklerinde yeniden doğacaklar.


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page