top of page

Splatoon 3 7.1.0 Güncellemesini Yayınladı

Nintendo, Splatoon 3 için Splatfest ve Salmon Run'da değişiklikler yapan ve aynı zamanda çok sayıda hatayı düzelten 7.1.0 Güncellemesini yayınladı.  • Nintendo'nun Splatoon 3 için en son güncellemesi, Side Order DLC'deki hata düzeltmelerine, Salmon Run ayarlamalarına ve Splatfest iyileştirmelerine odaklanıyor.

  • 7.1.0 Güncellemesi, Side Order'ın içindeki oyunu bozan bir dizi sorun da dahil olmak üzere SPlatoon 3'ün birçok alanına yönelik uzun bir hata düzeltmeleri listesi içerir.

  • İşbirlikçi Salmon Run moduna bir değişiklik yapıldı ve Splatfest'te tüm oyuncular için yeni müzikler mevcut.


Nintendo, Splatoon 3 için Side Order dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarındaki uzun bir hata listesinin yanı sıra Salmon Run ve yaklaşan Splatfest'te ince ayarlar yapan 7.1.0 güncellemesini başlattı. İlk olarak Eylül 2022'de piyasaya sürülen Splatoon 3 , Nintendo Switch'te en hızlı satan oyunlardan biri olarak kendini kanıtlamaya devam ediyor. Splatoon 3, 2022'de Japonya'nın en çok satan oyunu olmakla kalmadı, aynı zamanda ilk üç ayda dünya çapında 10 milyon kopya sattı.


Oyun, 2024'ün sonlarında yavaş yavaş ikinci yıl dönümüne yaklaşırken, Splatoon 3'ün başarısının bir kısmı , Nintendo'nun hem daha küçük güncellemeler hem de topluluk odaklı Splatfest'ler gibi etkinlikler yoluyla oyunu desteklemeye devam etmesi ve aynı zamanda oyunu premium içerikle desteklemesi oldu. DLC güncellemeleri olmasına rağmen Splatoon 3 , Side Order adında bir roguelite modu eklerken aynı zamanda Inkopolis'in merkez dünyası gibi serideki geçmiş oyunlardan popüler unsurları da geri getiriyor. Nintendo ayrıca oyun için yeni yamalar yayınlamaya devam ediyor ve en son yama, hata düzeltmelerinin bir listesini getiriyor.


Destek sitelerinde Güncelleme 7.1.0'ın ayrıntılarını açıklayan Splatoon 3 oyuncuları artık çevrimiçi nişancı oyununun en son yamasını indirebilir. Bu güncellemenin en büyük parçası, Splatoon 3'teki , özellikle de en son DLC Side Order'daki birçok etkinliği etkileyen kalıcı hataların düzeltilmesine odaklanıyor . Aslında, Side Order'ın Spire of Order'ındayken müzik aniden durabilir veya puan hesaplama ekranı gerçekte kazanılandan daha yüksek bir sayı görüntüleyebilir veya diğer tuhaf davranışlar gösterebilir. Aslında güncelleme, Splatoon 3 oyuncularının bildirdiği , Side Order hikayesi tamamlandıktan sonra bir iletişim hatasının ortaya çıktığı ve son ara sahnenin tamamen oynatılmasını engelleyen bir soruna yönelik bir düzeltme içeriyor.Hata düzeltmelerinin dışında, bu son güncelleme, popüler kooperatif Somon Koşusu modunda birkaç değişiklik yapıyor; ana sistemde olmayan oyuncuların Altın Yumurtaları attıktan veya yatırdıktan hemen sonra alma süresi kısaltıldı. Yaklaşan Splatoon 3 Splatfest etkinliğine ayrıca Splatfest Battles ve Tricolor Battles sırasında çalınacak olan Suffer No Fools adlı yepyeni müzik de eklenecek. Daha da iyisi, şarkı tüm oyunculara ücretsiz olacak, dolayısıyla şarkıyı dinlemek için ücretli DLC'ye gerek kalmayacak.


Müzik değişikliğinin yanı sıra Nintendo, Splatoon 3 SpringFest etkinliğine katılan oyunculara yeni pastel renkli güneş gözlüklerinin yanı sıra 9 yeni çift ayakkabı içeren ücretsiz içerik de sundu . Özel temalı donanım, önceki DLC dağıtımına benzer şekilde çalışır, bu nedenle oyuncuların, içerik mevcut olduğunda talep edebilmek için Switch'teki SRL Yeni Kanallarını kontrol etmeleri gerekecektir.


Splatoon 3 Güncelleme 7.1.0 Yama Notları


Splatfests'teki değişiklikler


Splatfest Savaşları ve Üç Renkli Savaşlar sırasında çalacak bir şarkı eklendi.

Bu şarkı, oynatıcının DLC'yi indirip indirmediğine bakılmaksızın çalacaktır.


Somon Koşusunda Değişiklikler


Çok oyunculu oyun için sunucu sisteminde olmayan oyuncular için, bu oyuncuların başka bir Altın Yumurta yatırdıktan veya fırlattıktan hemen sonra dokunulan Altın Yumurtaları almasına kadar geçen süre kısaltıldı.


Bu güncelleme Splatfests için bir şarkı eklemeye odaklanıyor.


Fresh Season 2024'ün ortası için planlanan bir sonraki güncelleme, savaşlar gibi konularda değişiklikler yapacak.


Hata düzeltmeleri


Oyuncu Kontrollerinde Düzeltmeler


Order Brella Replika'nın kanopisinde, alınan hasara göre üzerinde gösterilen mürekkebin Splat Brella ve Sorella Brella'dan daha az olması sorunu düzeltildi.

Clam Blitz modunda, midyeniz olmadığında, silindiri dönüşümlü olarak sallayarak ve midye fırlatma eylemini gerçekleştirerek silindirleri normalden daha kısa aralıklarla sallamanın mümkün olduğu bir sorun düzeltildi.


Yan Sırada Düzeltmeler


Bazen oyuncuların Yan Sıra hikayesini tamamlayıp kareye döndüklerinde bir iletişim hatasının oluşması ve ara sahnenin sonuna kadar izlemelerinin engellenmesi sorunu düzeltildi.


Bu ara sahneyi yeniden izleme özelliği Spire of Order girişine eklendi.

Bazen oyuncunun, ara sahneden sonra Düzen Kulesi'ne bakarken karakteri kontrol etmesini engelleyen bir sorun düzeltildi.


Side Order'ı sürekli oynatırken oyun içi müziğin bazen çalmayı durdurması sorunu düzeltildi.


Oyuncu, bir kata girdikten sonra belirli bir zamanlamayla duraklatma ekranını açmak için + Düğmesine bastığında, oyuncu duraklatma ekranını kapattığında saha müziğinin bazen çalmamasına neden olan sorun çözüldü.


Broken-Armor Jump'ın havada etkinleştirilmesi gibi nedenlerden dolayı, bazen havada yüksek bir konumda havada kalırken, oyuncunun geri dönebileceği bir konumda olmasına rağmen sahnenin dışına düşmüş gibi görülmesi sorunu düzeltildi. sahne.


Sıçrama alanından atlarken atlama yüksekliğinin aynı olmaması sorunu düzeltildi.

Bonus Mücadelesinin gerçekleştiği bir katta bir hata yaptıktan sonra yeniden başlatıldığında, sol üstteki bonus koşullarını gösteren simgenin bazen orijinal koşullardan farklı olanlarla üst üste gelecek şekilde görüntülenmesi sorunu düzeltildi.


Hedeflediğiniz şeyi gösteren işaretin renginin, Homing Shots renk çipi nedeniyle bazen oyuncunun mürekkebinin renginden farklı olmasına neden olan sorun çözüldü.


Rotational.Floor'da oyuncuların bazen Whirling Accelerando ile arazi arasında sıkışıp kaldıklarında araziye girmelerine neden olan bir sorun düzeltildi.

Paralel Canon aktif bir mürekkep rayına dokunduğunda bazen oynatıcıyı önemli ölçüde havaya uçurmasına neden olan sorun düzeltildi.


Sipariş Kulesi'ndeki bir koşunun sonunda puan hesaplama ekranında A Düğmesine basıldığında kazanılan puanların bazen gerçekte elde edilen puan sayısından daha yüksek görünmesi sorunu düzeltildi.


SplatNet 3 ile ilgili düzeltmeler


"Yüksek Puan!" Yan Sıra İstatistikleri'nde görüntülenenler bazen düzgün şekilde güncellenmiyordu.


Diğer Düzeltmeler


Chill Season 2023'te X Sıralamasına göre rozetlerin bazen alınamaması sorunu düzeltildi.


Chill Season 2023'teki son sıralamanız gereksinimleri karşıladığında, internete bağlandığınızda ve güncellenen verileri uyguladıktan sonra lobiye gittiğinizde otomatik olarak bir rozet kazanacaksınız.


Son sıralamanızı SplatNet 3 üzerinden kontrol edebilirsiniz.


Murch veya Spyke'dan ekipman yetenekleri eklemesini istediğiniz ekrandaki Sol Çubuğa bastığınızda bazen başka bir eylem gerçekleştirmenizi engellemesi sorunu düzeltildi.


Çok oyunculu modda bir Tablet Çim Savaşı aşamasını seçmek için Rastgele işlevini kullanırken zaman sınırının değiştirilememesi sorunu düzeltildi.

1 görüntüleme0 yorum

Comments