top of page

Sony, PSP Oyunlarını Çalıştırmasını Sağlayan PlayStation Portal Hack'ini 'Düzeltti'

Sony, elde taşınır cihazın PSP oyunlarını internet bağlantısı olmadan yerel olarak çalıştırmasına olanak tanıyan hack'i düzelten PlayStation Portal için yeni bir yama yayınladı.

Google mühendisleri, PSP oyunlarını yerel olarak çalıştırmak için PlayStation Portal'ı hackledikten sonra Sony, bu istenmeyen işlevselliği en yeni el cihazından kaldırarak hatayı düzeltti. Mühendisler Andy Nguyen ve Calle Svensson, "sorunları sorumlu bir şekilde PlayStation'a bildirdiklerini" söyleyerek Sony'nin hatayı bulup düzeltmesine olanak tanıyarak düzeltmeye yardımcı oldular. PlayStation Portal ilk kez tanıtıldığında oyuncular arasında bir beklenti ve heyecan dalgasına yol açtı. Pek çok kişi Sony'nin yeni el bilgisayarını özel bir taşınabilir konsol olarak hayal etti, ancak durum böyle değildi. PlayStation Portal, PS5 oyunlarını uzaktan oynamak için bir aksesuardır ve konsola sahip olmak bir zorunluluktur. Ancak iki Google mühendisi, PSP oyunlarını yerel olarak çalıştırmak için PlayStation Portal'ı hacklediklerini ve donanım için bir olasılıklar dünyasının önünü açtıklarını açıkladığında hayranlar çok mutlu oldu .


PlayStation Portal Hackerları Sony'nin Hack'i Düzeltmesine Yardımcı Oldu


İnternetteki kullanıcıların hayal kırıklıklarına ve şikayetlerine rağmen PlayStation Portal, sahipleri arasında hızla popüler oldu ve piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra stokları tükendi. Proje , Mart ayı sonunda resmen emekli olan Jim Ryan'ın PlayStation CEO'su olarak son çabalarından biriydi . PlayStation Portal yetkin bir aksesuar olsa da pek çok hayran, PS Vita'nın itiraz edememesinin ardından Sony'nin taşınabilir oyun konsolu pazarına dönüp dönmeyeceğini merak ediyor.

Görünüşe göre Sony, yeni bir patentin yeni bir PlayStation el cihazının ipuçlarını vermesi nedeniyle izleyicilerini dinliyor . Bu son patent, markanın PSP ve PS Vita gibi eski el bilgisayarlarına atıfta bulunuyor ve sözde bulut oyun teknolojisine sahip olacağı düşünülüyor; bu, PlayStation Portal'da bulunmayan bir şey. Patent ayrıca, konsolda oyun oynamak ile mobil oyun cihazı formatı arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak istediğinin altını çiziyor ve Nintendo Switch gibi hibrit bir model öneriyor.

Bulut oyun teknolojisi sayesinde yeni el cihazının özel oyunlara sahip olmaması mümkün. Bunun yerine, yanıt verme hızından veya görsel kaliteden ödün vermeden PS4 ve PS5 oyunlarını doğrudan çalıştırabilir. Bu, konsol ve elde taşınır cihaz oyunları arasında sorunsuz geçiş yapılmasına olanak tanıyacaktır. Ancak her şey hâlâ spekülasyondan ibaret. Sony şu ana kadar PlayStation 5'in orta nesil yükseltmesini henüz resmi olarak açıklamadı ; bu, yeni bir el cihazının olası duyurusundan önce gelebilir.2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page