top of page

Sony Ödül Programını Kapatıyor

Sony , uzun süredir devam eden Ödül programının 31 Aralık 2024'te sona ereceğini duyurdu. İlk kez 2017 yılında Sony ve PlayStation markalı kredi kartlarıyla uygulamaya konulan Sony Ödül sistemi, üyelerin şirketin çevrimiçi alışverişlerinde puan toplamasına olanak tanıdı. daha sonra oyun indirimleri, hediye kartları, yardımcı ürünler vb. için kullanılabilecek vitrin.

Diğer şirketlerin ödül programlarına benzer şekilde Sony Rewards, harcanan desteklenen para biriminin yaklaşık bir birimi için bir puan verir; örneğin bir doların bir puana eşit olması. Üyeler ayrıca diğer uygun işlemlerden puan toplayan Sony markalı bir kredi kartına başvurma seçeneğine de sahip oldu. Sony , 2021 yılında Ödül programında büyük bir değişiklik yaparak yalnızca Sony veya PlayStation kredi kartı sahiplerinin alışverişlerden puan kazanmasına izin veriyordu. Bu hamle bazı eleştirilerle karşılandı ve şimdi Sony, Ödüller'i tamamen ortadan kaldırıyor.


Resmi Sony Rewards web sitesindeki güncellenmiş bir SSS sayfası , şirketin 31 Aralık 2024'te Rewards web sitesi ve mobil uygulamasına yönelik faaliyetlerini sonlandıracağını doğruluyor. Program üyelerinin, o zamana kadar kalan puanları kullanmaları ve hesaplarına erişmeleri gerekiyor. bunların süresi dolacak. Ek olarak kullanıcılar, Sony Rewards uygulaması aracılığıyla bonus puanları gönderebilir ve kredi talep formları satın alabilirler ancak bu yalnızca 21 Temmuz'a kadar yapılabilir. Yapıları gereği benzerlikleri nedeniyle bazıları Sony Rewards'ı 2022'nin PlayStation Stars sadakat programıyla birleştirebilir ancak ikincisi ayrıdır ve etkin kalacaktır.


Sony Ödülleri Ne Zaman Sona Erecek?  • 31 Aralık 2024

Ancak PlayStation Stars , Haziran başındaki Days of Play promosyon döneminin başlangıcından bu yana hizmetin kesintiye uğraması nedeniyle bir süredir büyük sorunlar yaşıyor . Sony durumu kabul etti ve sorunu çözmek için aktif olarak çalıştığını iddia etti ancak iki haftadan uzun bir süre sonra PlayStation Stars henüz tekrar çevrimiçi olmadı. Kullanıcılar hâlâ yeni puanlar veya koleksiyon parçaları alamıyor; bu da Days of Play sırasında PlayStation Store'dan birden fazla alışveriş yapanlar için can sıkıcı bir durum. PlayStation'ın müşteri desteğinin kullanıcılara puanlarının kaybedilmeyeceği konusunda güvence verdiği bildiriliyor, ancak çoğu kişi hâlâ bu konuda şüpheci.

Sony Rewards'un kapatılması bazı kullanıcılar için hayal kırıklığı yaratabilir ancak programın son yıllarda pek bir gelişme görmediği göz önüne alındığında şirket, bunun yerine fiili sadakat programı olarak tamamen PlayStation Stars'a odaklanma kararı almış olabilir. Ancak hizmet yarım aydan fazla süredir kapalı olduğundan, hizmeti tekrar çevrimiçi hale getirmesi ve üyelerin PlayStation Stars'ın Haziran ödüllerinden para kazanmalarına izin vermesi yönünde Sony üzerindeki baskı artıyor .


0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page