top of page

Sons of the Forest: Her Tür Mutant Nasıl Yenilir?

İşte Sons of the Forest tüm yamyamların ve mutantların tam listesi ve onları nasıl yeneceğiniz.

Sons of the Forest, son derece başarılı hayatta kalma korku oyunu The Forest'ın devamıdır. Önceki oyunda olduğu gibi, oyuncular uzak bir adaya düşerler; burada doğada nasıl hayatta kalacaklarını ve ormanda ortaya çıkan çeşitli yamyamlar ve mutantlarla nasıl savaşacaklarını hızla öğrenmeleri gerekir. Tanıdık yüzler olsa da oyuncuların keşif sırasında karşılaşacağı pek çok yeni düşman var. Yapay zeka sistemi, yamyamların oyuncuların davranışlarına ve onlara yönelik eylemlerine göre öğrenmesi ve değişmesiyle önemli ölçüde daha gelişmiştir. Adanın diğer sakinleri hala son derece düşmanca davranırken (iki yoldaş Kelvin ve Virginia hariç), düşmanlar daha zekidir ve gerçek stratejinin işaretlerini gösterirler. Bu kılavuz, Ormanın Oğulları'ndaki tüm düşmanları ve onları nasıl yeneceğinizi özetlemektedir .

Taylor Pittman tarafından Nisan 2024'te güncellendi : Sons of the Forest, 1.0 güncellemesiyle erken erişimden çıktı. Oyuncular hayatta kalma-korku oyununa katılabilir ve adanın sırlarını açığa çıkarmaya çalışırken yeni düşmanları ve hikayeleri deneyimleyebilirler. Düşmanların gelişmiş saldırılara ve garip yeteneklere sahip olması nedeniyle orman ve mağaralar daha da tehlikelidir. Bu nedenle bu kılavuz, Sons of the Forest 1.0'a eklenen yamyamları ve mutantları içerecek şekilde güncellendi.

Yamyamlar

Yamyamlar, oyuncuların adada karşılaştığı ana düşmanlardır. Genellikle ormanda yaşarlar ve neredeyse oyuncular helikopterin düştüğü yerden uzaklaşır uzaklaşmaz varlıklarını duyururlar. Her kabilenin, oyuncular için sorunlara neden olan çeşitli yamyam türleriyle karmaşık bir dinamiği vardır.

Birçoğu insanlara benziyor, ancak adada geçirdikleri süre nedeniyle vahşi hayvanlara benzer bazı özellikler edinmişler. Yamyamlar bölgeseldir ve oyuncular kamplarına veya avlanma bölgelerine rastladıklarında saldırmaktan çekinmezler. Orman yamyamları ile mağara mutantları arasında da devam eden bir savaş var. Buna rağmen, oyuncular gözlerinde bir numaralı düşman olmaya devam ediyor, bu yüzden onlarla nasıl savaşılacağını bilmek , Sons of the Forest'ta hayatta kalmanın anahtarıdır.


Çamurlu Yamyamlar

Çamurlu yamyamlar, kamuflaj için kendilerini çamura bulayan hayvan benzeri düşmanlardır. Yakındaki kampları gözetleme görevi üstlendiklerinden, oyuncular muhtemelen onları diğer düşmanlardan önce görecekler. Çoğunlukla kışkırtılmadıkça takip eder ve izlerler, ancak tehdit edildiklerinde saldırı yapmaktan da çekinmezler. Dört ayak üzerinde seyahat ederler, hızlıdırlar ve ağaçtan ağaca atlamayı severler. Ne yazık ki, çalıların ve yaprakların arasında da saklanma eğilimindeler, bu nedenle oyuncular yanlışlıkla üzerlerine basacaktır .

Görünümleri ve çeviklikleri, onları yakın dövüş silahlarıyla vurmayı zorlaştırabilir, ancak yüksek savunmaları yoktur ve vurulduklarında hızla yere düşerler. Tabanca gibi menzilli silahlar genellikle onları tek atışta yok eder. Ancak saldırıya uğrayıp öldürülmedikleri takdirde kaçıp daha büyük bir kampa rapor verecekler.


Yaygın Yamyamlar

İkinci en yaygın düşman standart yamyamdır. Bunlar aslında piyadedirler ve bazen kemik sopası gibi yakın dövüş silahları taşırlar veya zırh giyerken görülürler . Çamurlu yamyamların aksine, oyuncuları gördüklerinde kavga çıkarmaya çalışacaklar. Hedeflerini pusuya düşürmek veya kuşatmak için birlikte çalışırlar.

Göğüs göğüse çarpışmayı severler, ancak oyuncular yakın dövüş silahını doğru zamanda tutarken blok yaparlarsa hasar almaktan kaçınabilirler. Herhangi bir zırhtan kurtulduklarında, bir kafa vuruşu veya kafa kesme, birini kolayca yok edecektir. Dişi versiyonlar, mecbur kalmadıkça kavga etmekten hoşlanmazlar ve tanıdıkları herhangi bir düşmüş yamyamın yasını tutarken veya yerken görüleceklerdir.


Boyalı Yamyamlar

Boyalı Yamyamlar sıradan yamyamlara benzer, ancak yalnızca geceleri ortaya çıkarlar. Genellikle dört ila beş kişilik gruplar halinde saldırırlar ve oyuncuları bir yatak veya çadır kullanarak uyuduklarında rahatsız ederler. Sıradan yamyamlardan daha saldırgandırlar. Geceleri daha fazla koruma sağlamak için tuzaklar ve elektrikli çitler kurmak akıllıca olacaktır çünkü saldırdıklarını görmek daha zor olacaktır.


Vahşi Yamyamlar

Vahşi yamyamlar genellikle kabilelerde lider olmasalar bile yüksek rütbeli kişilerdir. Muazzamdırlar ve inşa edilmiş savunmaların çoğunu kolaylıkla geçebilirler. Ayrıca büyük sopalarla silahlanmışlar ve altın veya kırmızı maskeler takıyorlar, ancak bir çiftin kanatlı bir motorla görüldüğü görülüyor. Oyuncuları ilk gördüklerinde, sopayla onlara işaret ederek veya oyuncunun öldürdüğü yamyamı alarak gözdağı verme taktiklerini denerler.

Boyutlarına rağmen hızlıdırlar ve oyuncuları saldırmak için harekete geçirirler. Vuruşlarından veya tekmelerinden biri yere inerse, oyuncuları tamamen sırt üstü yere düşürür ve çok fazla hasar verir. Pompalı Tüfek gibi daha ağır toplar onları alt etmenin en iyi yoludur. Ancak ilk darbeden sonra iyileşebilirler, bu nedenle bir darbeyle uğraşırken dikkatli olun. Oyuncular ayrıca, eğer varsa, onları daha verimli bir şekilde indirmek için patlayıcıları da kullanabilirler.


Titan Yamyamları

Titan yamyamları genellikle av partileriyle seyahat eden dev çıplak kırmızı adamlardır. Onlar en düşmanca olanlardır ve onları fark ettikleri anda oyuncuya hemen saldıracaklardır. Saldırıya geçerek hedeflerini vücutlarıyla ezmeye çalışırlar. Yakından bakıldığında biraz daha az çeviktirler, bu yüzden kaçmak en iyi yöntemdir.

Titan yamyamları en büyüklerinden biri olabilir, ancak Tabanca veya Pompalı Tüfek ile göğsünden vurulduklarında şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde yere düşerler . Arbalet onlara karşı kullanılabilecek başka bir iyi silahtır ve bu oklar geri alınıp yeniden kullanılabilir.


Alevli Yamyamlar

Alevli Yamyamlar, diğer adıyla Frank, 10. Gün civarında ortaya çıkmaya başlayan nadir türlerdir. Onlar kabile liderleridir ve saldırmadan önce Molotof Kokteyli kullanarak kendilerini ateşe verirler.

Oyuncular Alevli Yamyamlarla savaşırken yanık hasarı almaktan kaçınmak için mesafeyi korumalıdır . Şans eseri, lider oldukları için kabile başına yalnızca bir tane var. Alevli Yamyamlar yağmurda veya karda görünmez.


Çılgın Yamyamlar

Çılgın yamyamlar adada ortaya çıkan en sert ve en saldırgan türlerden bazılarıdır. Yüksek hasar çıktılarına, hızlı reflekslere ve savunma yeteneklerine sahiptirler. Çılgın yamyamlar genellikle tam set Kemik veya Ürpertici Zırhla donatılır. Ek olarak, oyuncular onları geçemez veya yere seremez. Onları savuştururken saldırıları yine de bir miktar hasar verecektir.

Çılgın yamyamlarla baş etmenin en iyi yolu, Pompalı Tüfek veya Arbalet gibi güçlü bir menzilli silah kullanarak onlara uzaktan saldırmaktır . Onlarla göğüs göğüse çarpışma riskini almak isteyen oyuncular, onları geçici olarak sersemletme şansı için Sersemletme Batonunu kullanmalıdır .


Yamyamlara Hücum

Saldırgan yamyamlar, oyuncuların başlarına taktıkları boynuzlardan tanıyabilecekleri vahşi türlerdir. Oyunculara kafa kafaya koşuyorlar ve onlara çarparak geri çekilmelerine neden oluyorlar. Kabilelerin bazen aralarında iki adete kadar Hücum yamyamı bulunur. Oyuncular onlarla temasa geçmeden önce onlara vurmalıdır. Tuzakların arkasından koşmak bazen hücum eden yamyamların tuzakları geçmesini sağlayabilir.


Yamyam Suikastçı

Yamyam Suikastçılar benzersiz hareket tarzına sahip kadın yamyamlardır. Yaklaşır ve kaçılması neredeyse imkansız olan agresif bir çoklu saldırı girişiminde bulunur. Ayrıca oyuncuları yere fırlatan destansı tekmeler atmak için bacaklarını kullanıyor. Yamyam Suikastçılarla savaşmanın en iyi yolu sürekli savuşturmaktır. Oyuncular onun vuruşlarını engelleyebilir ve aralarında biraz boşluk bırakabilirse, onu menzilli bir silahla kolayca yere serebilirler.


Mutantlar

Ormanın Oğulları'ndaki mutantlar yamyamlardan daha güçlü ve tuhaftır. Nereden geldikleri açıklanmıyor ancak tuhaflıkları ve davranışları olan çok sayıda mutant türü, adanın neredeyse tüm mağaralarının derinliklerinde yaşıyor. Oyuncular yeterince gün hayatta kaldıktan sonra yer üstünde doğarlar ve bazen yamyam kamplarında bağlı olarak bulunabilirler. Mutantlar özellikle şiddetlidir ve bazı durumlarda yamyamlara ve birbirlerine saldırırlar.

Mağara sistemlerini keşfetmeyi planlıyorlarsa oyuncuların güçlü silahlara ihtiyacı olacak. Yeraltında fazla ışık olmadığından , mutantlar böyle bir ortamda gelişmek ve davetsiz misafirlerin yerini tespit etmek için ekolokasyon veya koku gibi taktikler kullanmak üzere evrimleşmişlerdir. Oyuncuları hissederlerse tereddüt etmeden saldırırlar ama yok edilemez değiller.


Kabarık Mutant

Kabarık mutantlar mağaralarda en yaygın olanlardır. Kördürler ve oyuncunun yerini tam olarak belirlemek için kusursuz işitme duyularına güvenirler. Genellikle iki veya üç kişilik gruplar halinde amaçsızca dolaşırken bulunurlar. Ancak saldırıya geçtiklerinde durum farklı olur. Dört ayak üzerinde seyahat ederler ve ayakları üzerinde çok hızlıdırlar.

Bunlar tüm mutantlar arasında en az dayanıklı olanlardır ve oyuncular onları Arbaletle veya ateşli silahlardan birinin kafasından vurarak yok edebilirler . Ancak cehennem mağaralarında sıradan mağaralardan çok daha güçlü olan, ışıldayan bir varyant bulunur. Pompalı Tüfek ile birden fazla atışa dayanabilir, dolayısıyla patlayıcı kullanmak bununla başa çıkmanın en iyi yolu gibi görünüyor. Oyuncular ayrıca Puffy mutantının Sivilceli bir versiyonuyla da karşılaşacaklar. Sivilceli mutantların derilerinde siyah noktalar bulunur. Daha agresiftirler ve sağlıkları daha yüksektir. Yine güçlü bir ateşli silah bu iş için gerekli silah olacaktır.


Parmaklar Mutant

Parmak mutantları çoğu mağarada da bulunur. Bu düşman, adını gövdesinin ve yüzünün çoğunu oluşturan dalların veya parmakların tuhaf görünümünden alıyor. Kolları olmamasına rağmen oyuncuların üzerine koşup tüm vücudunu sallayarak büyük miktarda hasar verir ve onları yere serer.

Pompalı Tüfek, Fingers mutantını yenmek için en güvenilir olanıdır çünkü düşmeden önce yalnızca iki atış yapabilir. Oyuncuların herhangi bir cephanesi veya patlayıcısı yoksa Molotof, kolay bir alt etme veya Katana gibi bir yakın dövüş silahı için mükemmel bir alternatiftir .


İkiz Mutant

Twin mutantı, toplamda altı uzuvlu, pelviste kaynaşmış iki gövde gibi görünüyor. Bir yarısı tipik olarak erkeksi özelliklerle daha büyük, diğer yarısı ise biraz daha küçük ve kadınsı olacaktır. Oyunculara gizlice saldırmak için yere kadar sürünür veya birçok uzuvunu kullanarak kendini fırlatır.

Bazen vurulduğunda yalnızca bir taraf yere düşer, bu nedenle oyuncuların her iki yarının da hasar aldığından emin olmaları gerekir . Kaydırma manevraları nedeniyle diğer bazı mutantlar kadar hızlı değildir ancak saldırdığında her iki taraftan da vuracaktır.


Mutant Bebekler

Mutant bebekler The Forest'ta görülen birkaç mutant arasında yer alıyor . Küçük ama tüm vücutlarını oyunculara fırlatmalarıyla ölümcüller. Bebekler büyük gruplar halinde görünürler ve saldırdıklarında tiz, delici bir çığlık atarlar.

Çok dayanıklı değiller ve Modern Baltanın tek vuruşuyla indirilebilirler . Ancak boyutları ve ürkek hareketleri nedeniyle hedef alınmaları zor olabilir. Güçlü saldırıları yoktur ancak pusu taktikleri, dikkatli olmasalar bile bunalmayı kolaylaştırır.


Tırtıl Mutantı

Kendine özgü tasarımına rağmen Caterpillar mutantı en tehlikeli olanlardan biridir. Her iki ucunda iki baş ve kol bulunan uzun bir gövdesi vardır, ancak seyahat yöntemi bunun için işe yarar. Vücudunu dairesel, daracık bir formatta fırlatarak uzaklara ve hızlı bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak. Aynı zamanda bir yılan gibi yerde kayma eğilimindedir.

Karşılaştığı her şeye düşmandır ve çok az çaba harcayarak mermileri yiyebilir. Oyuncular buna karşı bir şansa sahip olmak istiyorlarsa patlayıcılara veya Pompalı Tüfeğe ihtiyaç duyacaklar . Diğer mutantların aksine, hızından dolayı ondan kaçmak pek mümkün değildir, bu nedenle ortaya çıktığında kavgaya hazır olun .


Tembel Mutant

Muazzam boylarına rağmen, ağır mutantlarla baş etmek şaşırtıcı derecede kolaydır. Mağaralarda bulunurlar ve genellikle duvarlardaki çatlaklara sıkışmış yolu tıkarlar. Oyuncular Halat Tabancası ve Kürek'in peşine düşerlerse bunlardan biriyle karşılaşacaklar .

Düşmanca görünmüyorlar ancak oyuncular doğdukları mağaralarda ilerlemek istiyorlarsa bir El Bombası veya Saatli Bomba ile havaya uçurulmaları gerekecek.


Kolları ve Bacakları

Armsy, oyuncuların adada kalmayı tercih etmeleri halinde daha sık görmeye başlayacakları bir oyun sonrası mutantıdır. Boyutuna göre şaşırtıcı bir hızla hareket eden, etten ve kollardan oluşan dev bir canavara benziyor. Oyuncular, hücum etmeden önce yere çarptığı ve koştuktan sonra rotasını değiştirmediği için ondan kolaylıkla kaçabilirler. Legsy benzerdir ancak kollardan ziyade bacaklardan yapılmıştır ve atlama saldırıları kullanır. Legsy, oyuncuları pusuya düşürmek umuduyla mağaraların içindeki tavanda asılı duruyor.

Patlayıcılar Armsy ve Legsy'yi alt etmenin harika bir yoludur. Karanlığın sağladığı kamuflajı kaybettikleri için boyutları onları yerden yüksekte tutuyor. Oyuncular ayrıca kemik öğütücü veya döner tuzak gibi onları büyük hasara çekmek için tuzaklar kurabilirler . Her iki durumda da hareket etmeye devam edin ve aşağı inmemek için saldırılarından uzak durun.


Ürpertici Virginia

Adını en genç Puffton'dan alan Creepy Virginia, oyunun sonlarında yer üstünde belirmeye başlayan bir başka mutanttır. Arka arkaya kaynaşmış üç kadına benziyor. Örümcek benzeri birçok özelliği var ve saldırıları için altı ayaklı oyunculara doğru koşuyor. Aynı zamanda güçlü bir sıçrama saldırısına sahiptir ve çok çeviktir, bu nedenle bir vuruş yapmak zordur. Karınlarından biri hamile göründüğü için adadaki Mutant Bebeklerden büyük olasılıkla Creepy Virgina'nın sorumlu olduğu ima ediliyor.

Oyuncular Arbalet veya başka bir menzilli silah kullanarak onu dışarı çıkarabilirler . Oyuncuların yerlerinde durabilecek zırhları varsa Elektrikli Testere veya Katana güçlü hasar verecektir.


Şeytan Mutantı

Şeytan mutantları, cehennem mağaralarının yakınında dolaşan oyunun ileriki bir çeşididir. Pençe benzeri el ve ayaklara dönüşen ve dört ayak üzerinde hareket eden uzun, uzatılmış uzuvları vardır. Saldırdıklarında bacaklarını başlarının üzerine atarlar veya ön kollarını hızlı bir kaydırma hareketiyle kullanırlar. Temas ettiklerinde büyük hasara neden olurlar, ancak Altın Zırhı giymek oyunculara bir miktar koruma sağlar. Haç onlara zarar vermenin birkaç yolundan biridir ve sunulduğunda onları yakar. Oyuncular genellikle onları öldürmek için üç veya daha fazla Çapraz vuruşla vurabilirler .

İblis mutantının dev bir versiyonu, oyun sonu patronu olarak ortaya çıkıyor. Şiddetli saldırıları vardır ve tavana doğru sürünerek düşüp oyuncuyu yere serer. Haç'tan hasar alır, ancak sağlığına bir darbe indirmek için bile çok daha büyük miktarda saldırı gerektirir.


Edward ve Barbara Puffton Mutantları

Edward ve Barbara, yapay zeka arkadaşı Virginia Puffton'un kayıp ebeveynleridir . Yiyecek ve Yemek Salonu yer altı sığınağında oyun ortası patronu olarak görünürler. Kabarık mutantlara benzerler ancak çok daha fazla hasar alabilir ve daha sert vurabilirler.

Saldırılarını birbirleriyle koordine etmiyorlar ancak sert vuruş ve tekmelerle çok hızlı hareket ediyorlar. Oyuncular onları Pompalı Tüfek veya Arbalet ile indirebilir, ancak diğerine odaklanmışlarsa birinin çarpmasını önlemek için dikkatli olmalıdırlar.


Jianyu Zhang

Jianyu Zhang, oyunun hikayesindeki son patrondur. Oyuncular onu kazadan sonraki ilk andan itibaren adam olarak tanıyacaklar. Onu devasa bir canavara dönüştüren aşırı bir mutasyona uğrar. En endişe verici yeteneği, vücudundan başka mutantlar üretmesidir, bu nedenle oyuncular, dövüş sırasında birkaç mutantla savaşacaktır. Jianyu Zhang ayrıca devasa gövdesiyle oyunculara hasar vermek ve onları yere sermek için atlama saldırıları kullanıyor.

Çoğu büyük mutantta olduğu gibi, oyuncuların menzilli silahlar, patlayıcılar ve ateşli silahlar kullanarak savaşma şansı en yüksektir .
1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page