top of page

Sons of the Forest'ın Breakout Karakteri Tuhaf, Yardımcı Bir Arkadaş

Ormanın Evlatları'nın yoldaş karakteri Kelvin, ilginç yapay zekası ve sevecen kişiliği sayesinde anında hayranların favorisi haline geldi.


Bağımsız oyun geliştiricisi Endnight Games , The Forest'ın merakla beklenen devamı olan Sons of The Forest'ı 23 Şubat'ta erken erişime açtı. ilginç AI ve komik karar verme.

The Forest, oyuncuların bir uçak kazasından sonra kaybolan oğullarını bulmak için mutantların yaşadığı bir adayı keşfettikleri bir hayatta kalma korku oyunudur. Ormanın Oğulları aynı adada geçiyor, ancak öncül değişti. Ormanın Oğulları'nda oyuncu, kayıp bir milyarderi bulmak için tutulan özel bir ajanın rolünü üstlenir. İlk oyunun aksine, oyuncu adada olmaz - oraya gönderilirler. Kelvin adaya gönderilen ajanlardan bir diğeridir ve oyuncuya elinden geldiğince yardım etmeye çalışır.


Kelvin kimdir?


Ormanın Evlatları'nın başlangıcında , ajanların helikopteri bağımsız hayatta kalma korku oyununun geçtiği uzak adaya çarparak iner . Oyuncu hayatta kalacak kadar şanslı olsa da, diğer operatörlerin çoğu öyle değil. Kelvin, onu duyamaz veya konuşamaz hale getiren sakatlıklara maruz kalır, ancak yine de yazılı notlarla oyuncuyla iletişim kurabilir. Oyuncuya bir refakatçi olarak yardımcı olur ve oyun boyunca oyuncular Kelvin'e öğeleri toplama, kalma veya takip etme ve bir şeyler inşa etme gibi şeyler yapması talimatını veren notları kullanarak onu yönlendirebilir.

Kelvin, her zaman kullanışlı olmasa da, yalnız oyunculara yardımcı olmak için oyuna eklendi. Yapay zekası, onu bir yardımdan çok bir engel haline getiriyor ve çoğu zaman komik sonuçlara yol açıyor. Oyuncular Kelvin'den bir ağaç temeli inşa etmelerine yardım etmesini isterse, bazen kütük için çevredeki ağaçları kesmek yerine, tabanın üzerine inşa edildiği ağacı kesmeye karar verir. Ayrıca bir gölet veya gölün hemen yanında konuşlanmış olsa bile oyuncu için balık toplamak için uzun mesafeler yürümeyi sever.


İnternet Kelvin'i Neden Seviyor?


Kelvin, her zaman geliştiricilerin amaçladığı gibi davranmayan garip bir karakterdir, ancak bu, onu yalnızca hayranlara sevdirmeye hizmet etmiştir. Kelvin'in bir arkadaş olarak bazı ilginç özellikleri var: Kendisine kötü davranan oyunculara daha az üretken olarak tepki veriyor ve düşmanları uyarabiliyor ve oyuncular ona üstünü değiştirmesi için giysiler de verebiliyor. Ancak ilginç yapay zekası ve sıra dışı karar vermesi, hayranlarının sevgisini nasıl kazandığıdır.

Oyuncu ne yaparsa yapsın, Kelvin her zaman sadece bir baş sallama ve gülümseme ile karşılık verdiğinden, hayranlar, oyuncunun eylemlerine verdiği sevimli tepkiyle özellikle seviliyor. Kelvin , Ormanın Evlatları'nda başarılı olmak için ne kadar çabalasa da , yapay zekası her zaman ona karşı çalışıyor: Oyuncu yapılarını yok ediyor, uçurumlardan atlıyor ve esrarcı mutant sürülerine saldırıyor , sadece hareketsiz durup onları işaret ediyor. Oyuncular, çileden çıkmış ebeveynler gibi Kelvin'in peşinden koşarak onu ölümcül bir tehlikeden kurtarmaya çalışmak zorunda kalırken, Kelvin dalgın bir şekilde tehlikeden tehlikeye atlar ve bu süreçte genellikle kendileri de yaralanır.

İşi bitirme konusunda Kelvin en iyi yol arkadaşı olmayabilir ama elinden gelenin en iyisini yapıyor ve yardım etme çabası ve şevki onu anında hayranların gözdesi yaptı. İster süper hızlı balık yakalıyor, ister oyuncunun kamarasını ezen bir ağacı kesiyor olsun, Kelvin her zaman başını sallayarak ve gülümseyerek oyuncunun yanındadır.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page