top of page

Skyrim Zephyr Yay Nasıl Alınır?

Skyrim'de yay ile oynamayı mı tercih edersiniz? Eğer durum buysa Zephyr Bow olarak bilinen güçlü bir yayın izini sürmek isteyeceksiniz.Skyrim, oyuncuları maceradan önce değil, macera sırasında benzersiz bir yapı oluşturmaya teşvik ediyor. Bu hem becerilerin öğrenilmesi hem de silah seçimi için geçerlidir. Eğer yay ile dövüşmeyi seviyorsanız Zephyr'i denemelisiniz. Bu yay oyundaki en iyi yaylardan biridir. Ancak Skyrim'de Zephyr yayını almak içinbir hayalete yardım etmelisiniz. Şüphesiz Zephyr oyundaki en iyi yaylardan biridir . Ve bu hiç de şaşırtıcı değil çünkü en hızlı ateş eden yay bu. İyi oklarla potansiyel olarak en iyi menzilli silah haline gelir.


Skyrim'de Zephyr Yay Nasıl Alınır?Skyrim'de Zephyr yayını alabilmek için Lost to the Ages görevi sırasında hayalete yardım etmelisiniz . Başlamak için ya Aetherium Savaşları kitabını okumanız ya da Arkngthamz adlı harabelere girmeniz gerekiyor. Bu yöntemler arasındaki tek fark, kitabı okuduktan sonra haritanızda Arkngthamz'ın işaretlenmesidir.


Dwemer harabelerine vardığınızda gizemli bir ses sizi korkutmaya ve gitmenizi sağlamaya çalışacak. Ancak harabelerin arasında ilerledikçe sesin, cesedi yakınlarda bulunan Katria'nın hayaletine ait olduğunu öğreniyorsunuz. Bu harabelerdeki Aetherium Forge'u bulmasına yardım etmenizi isteyecek.


Bundan sonra, uçurumun üzerinde asılı olan kütüğe ulaşana kadar görevi takip etmeniz yeterli. Katria öldüğü yerin burası olduğunu not edecek. Kütüğün sonunda Zephyr olarak da bilinen yayı yatıyor. Ancak Telekinesis büyüsü kullanılarak kolaylıkla alınamaz. Bunun yerine, Skyrim'de Zephyr yayını almak için kütük boyunca dikkatlice yürümeniz gerekir .


Zephyr Yay İstatistikleriZephyr benzersiz bir Cüce yayı olmasına rağmen taban saldırısı oldukça düşüktür, yani 12. Ancak yayın doğuştan gelen bir büyüsü olduğundan bu kesinlikle önemli değildir. Bu büyü okun atış hızını %30 artırır. Ve bu doğuştan gelen bir büyü olduğundan her zaman aktiftir ve yeniden şarj edilmesini gerektirmez.


Bu büyü sayesinde Zephyr en iyi menzilli silahlardan biri olarak kabul edilir. Ancak açık savaşlar için daha uygundur. Düşmanları tek atışta gizlice öldürmek istiyorsanız, daha yüksek hasarı olan bir yay seçseniz iyi olur . Bu güçlü bir menzilli silahtır. Yani eğer yay tercih ediyorsanız bunu mutlaka cephaneliğinize eklemelisiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page