top of page

Skyrim Hayranları Bethesda'ya Güncelleme Yayınlamayı Durdurması İçin Yalvardı

Skyrim hayranları Bethesda'ya oyunu güncellemeyi bırakması, kendilerini ve modlarını rahat bırakması için yalvarıyor.Skyrim son birkaç ayda iki güncelleme aldı ve oyuncular bundan nefret ediyor. Bethesda piyasaya sürüldüğünde oyunda bu tür değişiklikler yaptığında modların güncellenmesi gerekir. Ve birçok oyuncu gülünç derecede uzun bir mod yüklü listeye sahip olduğunda, hepsinin uyumlu hale getirilmesini beklemek biraz zaman alabilir - eğer güncellenirlerse.


Artık bu oyuncuların çoğu bıktı ve Bethesda'ya Skyrim'i tamamen terk etmesi için yalvarıyor. Güncellemelerin artık Skyrim'le ilgili sorunları bile çözmediğini ve bunun yerine yeni Creations özelliğiyle oyundan daha fazla para kazanmaya hizmet ettiğini savunuyorlar .


Skyrim Mods alt dizisinde konuşan Reddit kullanıcısı johkungo, "Bethesda'nın F**KING'İN BU OYUNU GÜNCELLEMEYİ DURDURMASI gerekiyor" diye yazıyor . "Modlamayı çok zorlaştırıyor [...] insanların bu oyunu sevmesinin en büyük nedenlerinden biri, işleri berbat eden modlamadır."


Yanıtların çoğu, Skyrim'in 12 yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülmesiyle Bethesda'nın oyunu terk etme zamanının geldiğini söyleyerek aynı fikirde. Hayal kırıklıklarının çoğu, modları bozan bu güncellemelerin Creations mağazasına yardım ettiği gerçeği etrafında yoğunlaşıyor; bazıları bunun sadece tartışmalı ücretli mod mağazasının geri dönüşü olduğunu iddia ediyor.


Reddit kullanıcısı IshayuG, "Yeni güncellemeler hiçbir zaman artık Skyrim içermiyor ve bunun yerine kimsenin istemediği para karşılığında bir sürü küçük mod gönderiyor" diyor. "Sanki üçüncü bir genişleme paketimiz olsa dikkat ederdim ama yapmıyoruz. Hiçbir şeyi düzeltmiyor, motoru geliştirmiyor, mağazayı güncellemekten başka hiçbir işe yaramıyor."


Bir oyuncu tabanının aktif olarak geliştiricilerden oyunlarını desteklemeyi bırakmalarını istediğini görmek nadirdir , ancak bu durumda bu çok mantıklıdır. Skyrim'in güncellemeleri ve yeniden sürümleri uzun süredir hataları düzeltmeyi durdurdu; öyle ki birçok oyuncu, oyunlarında değişiklik yapmak için modlara güvenecek. Oyuncuların, bazı durumlarda yüzlerce modun kurulu olduğu, dikkatlice hazırlanmış kurulumlara sahip olması yaygındır. Ve bir güncelleme olduğunda, bu modların çoğunun çalışmayı durdurması ve kendi güncellemelerini gerektirmesi ihtimali oldukça yüksektir. Ancak modlar, yaratıcıları tarafından zaten terk edilmişse, onları kaldırmanız gerekebilir; bu, çalışmak için onlara bağlı olan diğer modların bozulmasına neden olabilecek bir süreçtir.


Bethesda'nın Skyrim için başka bir güncelleme planlayıp planlamadığı henüz bilinmiyor. Ancak bundan etkilenen mod geliştiricilerden biriyseniz otomatik güncellemeleri kapatmak muhtemelen iyi bir fikirdir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page