top of page

Skyrim Altın Pençe Nerede Bulunur?

Altın Pençe, Skyrim'de kilitli kapıları açmak için ihtiyacınız olan özel bir anahtardır. Ve burada onu nerede bulacağınızı öğreneceksiniz.Dragonborn'lar Skyrim topraklarında seyahat ederken yüzlerce kilitli kapı bulacaklar. Bazıları kilitli anahtarla açılabilirken, diğerleri özel bir anahtar gerektirir (Pençeler gibi). Bu tür ilk anahtarlardan birini maceranızın en başında alabilirsiniz. Bu nedenle, şimdi size Skyrim'de Altın Pençe'yi nerede bulacağınızı anlatacağız .


Altın Pençe, oyuncuların ilk Haykırışlarını öğrenecekleri bir görevdir. Ancak yeterince dikkatli olmazsanız gerekli öğeyi kaçırabilirsiniz.


Skyrim'de Altın Pençe Nerede Bulunur?Altın Pençe görevine çeşitli şekillerde başlayabilirsiniz. İlki Riverwood Trader'ı ziyaret etmek. Altın Pençe'nin çalınması hakkında bilgi edinmek için tüccarla konuşun. Bu, haritanızda Bleak Falls Barrow'u işaretleyecektir . Alternatif olarak, bu İskandinav mezarına gelip Riverwood'un kuzeybatısındaki direk boyunca yürüyerek bu göreve kendiniz başlayabilirsiniz.


Girişin önünde ve Bleak Falls Barrow'un içinde birkaç haydut sizi bekliyor olacak . Ancak onlarla oldukça hızlı bir şekilde başa çıkabilirsiniz. Bundan sonra, yolu tıkayan bir ızgara ve bir kolu olan bir odaya ulaşana kadar zindanın derinliklerine gitmeniz gerekiyor.


Görüntülerin ızgaranın üzerindeki aynı taşlara (yılan, yılan, balina) karşılık gelmesi için soldaki üç taşı döndürmeniz gerekir. Bundan sonra kolu çekin ve Frostbite Örümceklerinin yuvasını bulana kadar daha ileri gidin. Orada yeni oyuncular için oldukça tehlikeli olabilecek Wounded Frostbite Spider'ı yenmeniz gerekecek.Son olarak internette sıkışıp kalan Swift Arvel ile konuşun . İhtiyacınız olan eşyanın kendisinde olduğunu itiraf ediyor. Ama onu serbest bırakır bırakmaz kaçmaya çalışacaktır. Ancak Skyrim'de Altın Pençe'yi almak için Arvel'i kendiniz öldürmenize gerek yok . Koridorların biraz ilerisinde Draugr veya tuzaklarla karşılaşacak, böylece onu yine de yağmalayabilirsiniz.


Skyrim'de Altın Pençe Nasıl Kullanılır?Bundan sonra, Altın Pençe'nin altında bir yer olan dönen bir kapı bulmacasına ulaşmak için ilerlemeniz gerekiyor . Envanterinizdeki Pençeyi inceleyin; pençenin üzerinde yukarıdan aşağıya bir ayı, bir güve ve bir baykuş olmak üzere çeşitli hayvanlar göreceksiniz. Ardından kapının üzerindeki düğmeleri hayvanların görüntüleri eşleşecek şekilde çevirin.


Bu şekilde devam edebilir ve ilk Bağırılacak Kelimenizi öğrenebilirsiniz. Ancak dikkatli olun çünkü bundan hemen sonra Draugr Overlord ile savaşmak zorunda kalacaksınız. Onu yendikten sonra Bleak Falls Barrow'dan kolayca kaçabilir ve görevi tamamlamak için Riverwood'a dönebilirsiniz. Ödül olarak Altın alacaksınız ve ayrıca evlilik adayı olarak Camilla'nın kilidini açacaksınız.


Skyrim'de Altın Pençe'yi nerede bulacağınız hakkında bilmeniz gereken tek şey bu . İlk zindanlardan birinde bulunur, bu yüzden onu sorunsuz bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ve eğer bu eşyayı beğendiyseniz, görevi tamamladıktan sonra istediğiniz zaman tekrar çalabilirsiniz.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page