top of page

Skull and Bones'un Sözleşmeleri ve Efsanevi Soygunları Tek Başına mı Daha İyi Yoksa Çok Oyunculu mu?

Skull and Bones tek başına veya arkadaşlarla oynanabilir. Skull and Bones çok oyunculu modunda Sözleşmeler ve Efsanevi Soygunlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.  • Skull and Bones, her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları olan hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlar sunuyor.

  • Tek başına oynanış belirli görevleri kolaylaştırabilir ancak Kafatası ve Kemikleri daha da zorlaştırabilir.

  • Sözleşmelerin daha kolay tamamlanması, daha hızlı ilerleme ve mürettebat üyeleri arasında kaynak paylaşımı gibi avantajlar sunduğu için Skull and Bones'ta işbirlikçi çok oyunculu oyun teşvik edilmektedir.


Skull and Bones'un tekli ve çok oyunculu modları vardır ve bunların her ikisinin de artıları ve eksileri vardır. Ubisoft'un amiral gemisi korsan oyunuSkull and Boneshem işbirlikçi hem de oyuncuya karşı oyuncu görevlerini içeriyor. Oyuncular bir ila üç oyuncudan oluşan korsan ekipler oluşturabilir ve açık denizlere hükmetmek için yola çıkabilirler. Mürettebat ne tür görevleri üstleneceklerini seçebilir; genellikle takip edilecek bir harekât rotası olsa da, gerçekleştirilecek yan görevler ve dünya etkinlikleri de vardır.


Pratik hususları, oyuncu tercihlerini ve tabii ki ganimeti hesaba katarak Skull and Bones'da solo veya çok oyunculu oyunu seçmek için birçok neden var . Ek olarak, farklı mürettebat boyutları için farklı görevler tasarlanmıştır veya tek başına veya gruplar için daha uygundur. Sözleşmeler ve Efsanevi Soygunlar ile Skull and Bones çok oyunculu oyununun iniş ve çıkışları hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz .


Skull and Bones Sözleşmeler Nedir?Kısacası " Sözleşmeler " Skull and Bones'un görev dediği şeydir . Bir oyuncunun hayal edebileceği her şeyi içerebilirler: hedef gemileri batırmak, gömülü hazineyi bulmak, malları taşımak, deniz canavarlarıyla savaşmak vb. Sözleşmeler Skull and Bones'un birçok uğrak limanındaki NPC'ler tarafından verilmektedir . Bir mürettebat aynı anda birden fazla Sözleşmeyi üstlenebilir ve sıklıkla da yapmalıdır; eğer hepsi aynı alanda yoğunlaşmışsa, birçok hedefi gerçekleştirmek ve ödülleri hızlı bir şekilde toplamak yeterince kolaydır.


Kafatası ve Kemiklerde öncelikle iki tür Sözleşme vardır : kampanya Sözleşmeleri ve yan Sözleşmeler. Sefer Sözleşmeleri , sıfırdan zenginliğe giden bir zafer öyküsünü anlatan Skull and Bones'un ana görevini oluşturan 31 görevden oluşur . Yan Sözleşmeler, genellikle tek bir hedefi olan ve çok az veya hiç olay örgüsü olmayan basit işlerdir. Bazı yan sözleşmeler tek seferliktir, ancak altın simgeli olanlar süresiz olarak tekrarlanabilir .


Tamamlandığında, Kafatası ve Kemiklerdeki tüm Sözleşmeler belirli ödüller verir. Tabii ki, Gümüş Paralar ana teşviktir ancak teçhizat, kozmetik ürünler ve yükseltme malzemeleri gibi şeyler de tehlikede olabilir. Ayrıca bir oyuncu tamamladığı her Sözleşme için (mürettebatlı veya mürettebatsız) Alçaklık kazanacaktır. Infamy, Skull and Bones'un itibar sistemidir : Bir oyuncu Infamy'de seviye atladıkça daha geniş bir sözleşme yelpazesine, mağazalardaki ek öğelere ve Skull and Bones'ta daha iyi planlara erişebilecektir .


Kafatası ve Kemikler: Efsanevi Soygunlar Nelerdir?Ancak Sözleşmeler çok çeşitli deneyimler sunarken Efsanevi Soygunlar her zaman aynıdır . Bunlar, oyuncular Kafatası ve Kemikler dünyasını keşfettikçe rastgele ortaya çıkıyor ve aynı anda en fazla üç ekip katılabiliyor.


ZBu bir oyuncuya karşı düşman görevidir: Efsanevi Soygunlar bir hedef gemiyi işaretler ve katılımcı oyuncuları onun peşinden gönderir. Efsanevi Soygun hedefinin iki yanında bir eskort konvoyu var, ancak oyuncuların önce bunu geçmesi gerekecek. Kargoya el konulduğunda, bir oyuncu gayri resmi olarak taşıyıcı olarak belirlenecek. Yol boyunca NPC'leri savuşturarak ganimeti limana geri götürmeleri gerekecek. Kargoyu taşıyan gemi batarsa ​​veya onu taşıyan oyuncu ölürse Efsanevi Soygun otomatik olarak başarısız olur.


Efsanevi Soygunlar benzersiz bir şekilde mükemmel ödüllerle birlikte gelir. Bir Efsanevi Soygunun tamamlanmasının ardından, tüm katılımcılar rastgele bir İmalathane alacak . Bunlar otomatik olarak hammadde toplayan yerleşim yerleridir. Üç ana İmalathane türü vardır: Dökümhaneler metal toplar, Kereste depoları odun toplar ve Dokumacılar elyaf toplar. Oyuncular, sahip oldukları İmalathanelerden periyodik olarak üretim bileşenlerini alabilirler, bu da yükseltme sürecini hızlandırır ve daha kazançlı görevlere odaklanmalarına olanak tanır.


Skull And Bones: Tekli ve Çok Oyunculu Sözleşmelerin Artıları ve EksileriTüm Sözleşmeler tek başına veya çok oyunculu olarak oynanabilir. Sözleşmeleri tek başına yapmanın birincil faydası zorluktur. Sözleşme zorluğu, katılan oyuncu sayısına göre ölçeklenir : Üç kişilik tam bir ekip tarafından üstlenilen bir Sözleşmede daha güçlü, daha sert veya yalnızca ekstra düşmanlar bulunur. Ancak tek başına oynayan bir oyuncunun sözleşme imzalaması görünüşte daha kolay olacaktır. Daha az sayıda NPC rakibi olsa ve görünenleri alt etmek o kadar da zor olmasa da, solo oyuncuların arkalarını kollayacak kimsesi olmayacak ve savaşın tamamından kendileri sorumlu olacak.


Ancak zorluk, oyunculara göre arttıkça yağma da artıyor. Mürettebat ne kadar büyük olursa, Sözleşme ödülleri de o kadar büyük olur: Üç kişilik bir mürettebat, bir kişilik bir mürettebattan daha iyi ücretle ayrılır. Sonuç olarak, daha büyük gruplar daha hızlı ilerleyecek ve bu, çok oyunculu oyunun başka bir avantajıyla iki katına çıkacak.


Bu mutlaka Sözleşmelere özel değildir, ancak Sözleşmelerin tam ekiple daha hızlı ilerlediğini belirtmekte fayda var. Bunun nedeni işbölümü olan basit gerçekliktir: Bir oyuncu yönlendirmeden, bir diğeri silahtan ve bir başkası da gözetlemeden sorumlu olduğunda ödül almak çok daha kolaydır. Tam bir mürettebat çok sayıda Sözleşmeyi hızlı bir şekilde tamamlayabilir; bu da kısa sürede daha fazla para, malzeme ve Alçaklık kazanmak anlamına gelir.


Son olarak her karakterin sınırlı bir taşıma kapasitesine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bu, çok oyunculu bir ekiple çarpılır. Bu sadece kargo taşımayı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda kaynakların daha adil ve eşit dağılımını da sağlıyor. Çok oyunculu modda ekip, kaynakları gerektiği gibi paylaşabilir. Diyelim ki birisinin, başka birinin ihtiyaç duyduğu fazladan bir şifa öğesi var; isteyin, o da alacaktır. Daha büyük bir grup, Skull and Bones'un düşmanlarını görünüşte daha da zorlaştırabilir, ancak ekip çalışmasının faydaları bunu fazlasıyla telafi eder.


Skull And Bones: Tek Kişilik ve Çok Oyunculu Efsanevi Soygunların Artıları ve Eksileriİlk olarak, oyuncuların bir Efsanevi Soygunu nadiren tamamen tek başına deneyimleyeceğini belirtmekte fayda var . Aynı anda en fazla üç gemi katılabildiğinden, Efsanevi Soygunlar genellikle en az üç oyuncuyu içerir. Bununla birlikte, katılan her gemide aynı anda en fazla üç oyuncu bulunabilir ve bu, genel artılar ve eksiler için geçerlidir. Ekip çalışması, üçü arasında olduğu kadar her bir gemide de faydalıdır. Ancak Efsanevi Soygunlarda zorluk ve ganimet, normal Sözleşmelerde olduğu gibi ölçeklenmez .


Reddit kullanıcısı Prasinos333 gibi bazı Skull and Bones oyuncuları, diğerlerinin Legendary Heists'e katıldığını ve gelmediğini bildiriyor . Bunun Fabrikalarda kılınızı bile kıpırdatmadan kasıtlı olarak çiftçilik yapmak mı olduğu, yoksa Efsanevi Soygunların nasıl çalıştığına dair basit bir yanlış anlaşılma mı olduğu tamamen açık değil. Aynı yerde olmadıkları sürece diğer gemilerle iletişim kurmanın bir yolu yoktur, ancak Skull and Bones'un çıkışından sonra sezonluk bir güncellemeyle bu durum değişebilir . Legendary Heists'e katılan oyuncular bu olasılığı akılda tutmalı ve her gemide tam bir mürettebat bulundurarak potansiyel AFK kaptanlarını telafi etmelidir.


Skull And Bones Çok Oyunculu Oyunda Daha İyiAma doğrusu, her türlü görevde Kafatası ve Kemikler arkadaşlarla daha iyidir . Tek başına oynanabilmesine rağmen çok oyunculu bir oyun olarak tasarlanmıştır. Tek başına koşmanın görünüşte daha kolay düşmanlarda faydaları vardır, ancak Kafatası ve Kemikler işbirliğini aktif olarak teşvik eder. Birkaç tek başına koşu yapmak için söylenecek bir şey var: deneyimli bir oyuncunun işleri değiştirmesi için ilginç bir yol olabilir. Ancak Skull and Bones'un çoğu en iyi şekilde tam bir ekiple oynanır. İşbirliğinin yararları ve gruplara verilen daha büyük ödüller nedeniyle Skull and Bones'ta çok oyunculu oyun her zaman daha iyidir .


Sonuçta Skull and Bones'un arkasındaki fikir işbirliğidir : Oyuncular ideal olarak çok yönlü, iletişimsel ekipler oluşturur ve denizleri birlikte fetheder. Her ne kadar tarihsel kayıtlar güçlü korsan kaptanlarını verimli mürettebattan daha çok vurgulasa da, bu kaptanların her birinin arkasında bir gemi dolusu yardımcıları vardı ve onlar olmasaydı aynı kötü şöhreti elde edemezlerdi. Benzer şekilde, Skull and Bones çok oyunculu modda daha kolay, daha eğlenceli ve daha ödüllendiricidir.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page