top of page

Skull and Bones, 1. Sezon Başlarken 'Rekor' Bir İvme Elde Ediyor

Ubisoft'un Skull and Bones'un ilk momentumuna ilişkin ilk güncellemesi bir 'rekor' performans ölçüsünden bahsediyor ancak bunun dışında oldukça belirsiz.  • Skull and Bones oyuncuları oyunun çıkışından bu yana günde ortalama 4 saat oynuyor.

  • Ubisoft, bunun canlı hizmet oyununu bugüne kadarki en ilgi çekici oyunlardan biri haline getirdiğini söylüyor.

  • Oyuncu sayıları veya toplam oyun saatleri gibi diğer resmi ölçümlerin bulunmaması, Skull and Bones'un satış açısından başarılı olmadığını gösteriyor.


Ubisoft, Skull and Bones'un bugüne kadarki en ilgi çekici oyunlarından biri olduğunu söyledi . Şirket , Skull and Bones Sezon 1 lansman duyurusunun bir parçası olarak oyunun "rekor" günlük oynanma süresi ölçümünü paylaşarak bu iddiayı doğruladı .


Başlangıçta Assassin's Creed 4: Black Flag'in başarısını artırmayı amaçlayan Ubisoft'un korsan oyunu, görünüşe göre, geliştirme süreci boyunca oyuncuların ilgisini sürdürmek gibi zor bir görevle karşı karşıyaydı. Bunun nedeni büyük ölçüde yapımının 11 yıl sürmesi ve yedi kez ertelenmesiydi. Skull and Bones nihayet 16 Şubat'ta PC ve mevcut nesil PlayStation ve Xbox konsolları için piyasaya sürüldü .


Skull and Bones Oyuncuları Günlük Ortalama 4 Saat Oynama Süresine Sahiptir


Raging Tides adlı Skull and Bones'un 1. Sezonu 11 gün sonra başladı. Ubisoft'un açılış sezonuna ilişkin duyurusu, yayıncının oyunun oyuncu tabanının lansmandan bu yana günlük ortalama dört saatlik oyun süresine sahip olduğunu ortaya çıkardığını ortaya çıkardı. Bu "plak oyuncu etkileşimi" ölçütüne göre Skull and Bones , şirketin bugüne kadarki en başarılı ikinci oyunu. Her zaman olduğu gibi, yayıncının erken dönem performansı hakkında söylemediği şeyler de diğerleri kadar anlamlı; Şirket herhangi bir spesifik satış verisi paylaşmadığı için Skull and Bones satış rakamlarını övünmeye değer bir şey olarakgörmemesi akla yatkındır


Insider Gaming'in Şubat ayının sonundaki bir raporu , Skull and Bones'un piyasaya sürülmesinden sonraki haftada yaklaşık 850.000 ömür boyu oyuncuyu topladığını iddia etti. Bu tahmin, birçok oyuncunun uzun süredir gecikmeler nedeniyle vaporware olarak gördüğü bir oyun için çok düşük olmasa da, satışlarını doğru bir şekilde yansıtması da pek mümkün değil. Yani, bildirilen rakam muhtemelen Ubisoft'un ilk günden itibaren Skull and Bones için 8 saatlik ücretsiz deneme olanağı sunması nedeniyle şişirildi .Ubisoft aksini söylemediği için günlük 4 saatlik oyun süresi ortalamasının hem deneme oyuncularını hem de ödeme yapan müşterileri kapsadığı varsayılmalıdır. Rakamın kendisi, oyunu oynayanların da oyundan keyif aldığını gösteriyor ve bu da Ubisoft'un oyunu ilk etapta açıklamasına neden oluyor. Şirketin önümüzdeki haftalarda bu ölçümle ilgili güncellemeleri paylaşmaya devam edip etmeyeceği, Skull and Bones'un 1. Sezon boyunca oyuncuların ilgisini sürdürüp sürdürmediğinin bir göstergesi olacak .


Skull and Bones şu ana kadar kendisini büyük bir hit olarak kabul ettirmeyi başaramamış olsa da , çıkış ayı hâlâ günlük ortalama 1.000'den az oyuncuya sahip olan ve halihazırda bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilen Suicide Squad: Kill the Justice League'den daha iyi geçti. Yazan: Warner Bros. Bununla birlikte, her iki oyunun da nispeten zayıf tepkileri, yakın zamanda yaratıcılarıyla tanışmak için 70 $'lık canlı hizmet oyunları çağrılarını yeniledi .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios