top of page

Sims 5 Sızıntısı İddiası Hayranları Endişelendirdi

En son Project Rene sızıntısı, serinin fandomunda EA ve Maxis'in The Sims 5 için ne planladığına dair bazı endişelere yol açıyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan The Sims 5 sızıntısı, fandom arasında Electronic Arts ve Maxis'in oyun için neler hazırladığına dair soruları gündeme getirdi. Diğer şeylerin yanı sıra, bazı hayranlar The Sims serisinin bir sonraki oyununun sanat tarzı ve genel gidişatı konusunda endişeli .

EA, Ekim 2022'de beşinci ana The Sims oyununu Project Rene olarak resmen duyurdu . Bu etkinlikte, bu kod adının yanı sıra şirketin, oyunun alfa yapısından mobilya özelleştirmesine dair birkaç fikir paylaştığı da görüldü. O zamandan bu yana resmi olarak çok fazla bir şey açıklanmasa da, geçici olarak The Sims 5 olarak adlandırılan Project Rene , son 18 ay içinde çok sayıda sızıntıya konu oldu. Görünüşe göre bunun nedeni Maxis'in bu dönem boyunca oyunu kapalı alfada test etmesi ve böylece potansiyel sızıntı havuzunu genişletmesi.


The Sims 5 Sızıntısı Karikatürize Sanat Tarzına İlişkin Endişeleri Artırıyor


Oyuna bu tür resmi olmayan en son bakış, Mart ayında sosyal medyada dolaşmaya başlayan kırpılmış bir ekran görüntüsü (telif hakkı talebiyle her an kaldırılabilir) şeklinde geldi. Görüntüde The Sims 5'te olduğu söylenen iki kişilik bir portre yer alıyor . Her ne kadar resim açıkça gerçek zamanlı olarak oluşturulmasa ve bunun yerine bir tür yardımcı sanat eseri gibi görünse de, serinin fandomunun vokal bölümü, resimde tasvir edilen iki karakterin yoğun bir şekilde stilize edilmiş olması gerçeğini zaten ele almış durumda. Bu hayranların hepsi The Sims 5'in daha gerçekçi bir sanat tarzına sahip olacağını umuyor ancak yeni sızıntıda yer alan çizgi film benzeri portreler ters yöne işaret ediyor gibi görünüyor.

Hayranlar The Sims 5'in Mobilde Yaşanmasından Dolayı Sorun Yaşayacağından Endişeli


Bu sızıntıdan ortaya çıkan tartışmada, bazı hayranlar, ekran görüntüsünde görülen oldukça abartılı karakter özelliklerinin, The Sims 5'in mobil cihazlardan PC ve konsollara kadar her şeyde çalışacak çok platformlu bir oyun olmasının sonucu olabileceğini öne sürdü . EA, oyunun tüm cihazlarda aynı şekilde oynanacağı iddiasını kanıtlamak için akıllı telefondaki mobilya özelleştirmesinin bazı görüntülerini bile 2022'de doğrulamıştı. Bu hayran teorilerine göre geliştirici, mobil ekranlarda fark edilmesi daha kolay olan abartılı özelliklere sahip, daha karikatürize bir sanat stilini tercih etmiş olabilir. Bu düşünce dizisi, sızdırılan The Sims 5 ekran görüntüsüne yönelik sanat tarzı şikayetleriyle birleştiğinde , oyunun genelinin mobil cihazlarda olmasından dolayı sıkıntı çekebileceği endişelerine yol açtı.

Durumun böyle olup olmayacağı henüz belli olmasa da, zaten kesin olan şey, The Sims 5'in, piyasaya sürülmesinden yalnızca sekiz yıl sonra F2P olan selefinin aksine, ilk günden itibaren oynaması ücretsiz bir oyun olacağıdır . EA ayrıca daha önce Project Rene'in The Sims 4'ün yerini almayacağını ancak onunla yan yana var olacağının sözünü vermişti ; bu da 2014 oyununun, halefi piyasaya çıktıktan sonra bile genişleme paketleri almaya devam edebileceğini öne sürdü.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page