top of page

Simpsons Dizisinin Arkasında Yatan Gerçekler

Simpsonlar dizi sorumlusu Al Jean, dizinin ilk bölümündeki unutulmaz bir repliğin arka planını ve bunun nasıl gerçeğe dönüştüğünü anlatıyor.Simpsonlar dizi sorumlusu Al Jean, dizinin ilk bölümündeki unutulmaz bir repliğin nasıl gerçeğe dönüştüğünü paylaştı.


Jean, kişisel X hesabında, "Simpsonlar Açık Ateşte Kavuruyor" adlı bölümün senaryosunun ilk taslağından bir sayfanın fotoğrafını paylaştı; söz konusu sayfa, Noel Baba'nın Küçük Yardımcısı'nın Simpsonlar'ın hayatına girdiği sahneydi. . Sayfa Homer'ın eski ırk köpeği kaybettiği için azarladığı yere doğru ilerledikçe izleyici, Noel Baba'nın Küçük Yardımcısı'nın Homer'ı yaladığı bölümün üzerinde elle yazılmış " Bir Simpson " alıntısını görebilir. Bu dizenin orijinal olarak Homer'ın köpeğin "Tıpkı onun gibi" olduğunu söylemesiyle yazıldığı, daha sonra senaryo notu nedeniyle çok daha akılda kalıcı bir dizeyle değiştirildiği görülebilir.


Bu, Simpsonlar'da bununla ilgili bir fikir içeren tek başlangıç ​​hikayesi değil . Dizinin animasyon yönetmeni Rob Oliver, Ağustos ayında dizinin "Treehouse of Horror" Death Note parodisi "Death Tome" için anime stilini nasıl ortaya çıkardığına değindi ve ekibinin Death Note'un yapımında etkili olan Kore animasyon stüdyosunu işe aldığını söyledi .


Simpsonlar Ne Zaman Bitecek?

Dizinin yıldızı Hank Azaria ise Simpsonlar'ın ne zaman biteceğinden emin olmadığını belirterek , "Ben de bunu merak ediyorum. Biliyorsunuz 35. ve 36. sezonları yapıyoruz. Tahmin ediyorum ki muhtemelen 40'a çıkacak. İyi gidiyor gibi görünüyor." Buna bağlı olarak Jean'in kendisi de 2022'de şu yorumu yapmıştı: "Belki de dizi bitmeden bu ölümcül acılar perdesini terk ederim. Yani bu noktada 33 yıl oldu. Ben de 'Ah, belki biz' derdim." Sezon 25 veya 30'da bitecek.' Açıkçası bunlar abartıldı. Bu yüzden ' sonsuza kadar Simpsons'a gidiyorum ."


Jean, 2021'de Comic-Con'da bir dizi finali konusuyla ilgili olarak şaka yollu bir şekilde şunları söyledi: "Son bölüm, ilk bölüme, Noel gösterisine geri dönüyor. Tüm gösteri, başı ve sonu olmayan bir döngü. Ya da son bölüm." bölüm , karakterlerin 25 yaşında olup geri döndüğü Friends buluşması gibi olabilir ."

Yardımcı dizi sorumlusu Matt Selman şöyle devam etti: "Son bölümü yazmanın baskısı o kadar büyük olurdu ki, gerçekten zor olurdu." "Belirli bir sezon geçmişteki son sezonumuz olsaydı, hangi bölüm o sezonun son bölümü olurdu... hiçbir planlama olmadan çok tuhaf bir son bölüm olurdu. Sadece öyle değil Görünüşe göre bu gösteriyi herhangi bir planlama yapmadan bitirebilirsin. Bu doğru görünmüyor."1 görüntüleme0 yorum
bottom of page