top of page

Sevgili Final Fantasy 7 Yeniden Doğuş Mekaniğinde Açık Bir Özellik Eksik

Ne yazık ki, bir Final Fantasy 7 Rebirth mekaniği, birçok modern oyunda yer alan bir özellikten aynı araçla yararlanmayı ihmal ediyor.

Final Fantasy 7 Rebirth, Square Enix'in gerçek bir yeniden yapımın nasıl olması gerektiğini kanıtlama konusundaki ikinci şansıdır ve özellikle yeniden yapımlar ve yeniden yapımlar çağında oyun endüstrisi için yeni standartlar belirleyerek büyük ölçüde başarılı olmaktadır. Final Fantasy 7 Rebirth'ün en iyi özellikleri arasında ilgi çekici olduğu kadar güzel de olan geniş, sürükleyici açık dünyası ve genel olarak büyüleyici görselleri yer alıyor. Neyse ki, Final Fantasy 7 Rebirth, oyuncuların bu görsellerden tam olarak yararlanmasına olanak tanıyan bir fotoğraf modu içeriyor ve hatta Rebirth'in açık dünyasının fotoğraflarını çekmek için fotoğraf modunun kullanımını kusursuz bir şekilde entegre eden bir yan görevle onları bunu yapmaya teşvik ediyor . Fotoğraf modu, modern video oyunlarında, özellikle de büyüleyici grafiklere sahip aksiyon-macera oyunlarında yaygın bir özellik haline geliyor ve muhtemelen bir geliştirici, oyunun ne kadar güzel olduğunu bildiğinde sıklıkla kullanılıyor. Sevilen özellik, oyuncuların oyunun yayınlanmasını takip eden haftalar ve aylar içinde fotoğraflarını paylaşmak için sosyal medyayı kullanmaları nedeniyle neredeyse bir yayın sonrası pazarlama planı işlevi görüyor. Final Fantasy 7 Rebirth, fotoğraf modunu oyun boyunca çeşitli noktalarda kullanıyor ancak Horizon Forbidden West , Ghost of Tsushima ve The Legend of Zelda gibi fotoğraf modlarına sahip diğer oyunların içerdiği oldukça belirgin bir özellikten yoksun : Krallığın Gözyaşları : pozlar ve ifadeler.


Final Fantasy 7 Rebirth'ün Fotoğraf Modunun Daha Fazla Yaratıcı İfadeye İhtiyacı Var

Yüz İfadeleri Final Fantasy 7 Rebirth Fotoğraflarına Daha Fazla Kişilik Katacaktır


Araçla oynanan birçok oyunun içerdiği bilinen bir fotoğraf modu özelliği, bir karakterin ifadesini değiştirme yeteneğidir. Bu öncelikle oyuncunun niyetine bağlıdır, ancak ifadeler bir sahneyi daha komik, ciddi veya dramatik hale getirmek için yararlı olabilir. Örneğin oyuncular Ghost of Tsushima'da Jin Sakai için sağlıklı yüz ifadeleri arasından seçim yapabiliyor ve Jin'in ifadesinin basit bir şekilde değiştirilmesi aynı anda fotoğrafın tüm ruh halini değiştiriyor. Final Fantasy 7 Rebirth şu anda oyunculara bir karakterin ifadesini değiştirme seçeneği sunmuyor ancak bunun için çok fazla potansiyel var, özellikle de oyuncular isterlerse partilerinin tamamını fotoğrafa dahil etme seçeneğine sahip oldukları için.

Final Fantasy 7 Rebirth karakterlerinin yüz ifadelerini fotoğraf modunda değiştirme seçeneği, araca şu anda eksik olan bir hikaye anlatımı katmanı ekleyecektir. Her karakter (belki Bulut dışında) zaten oldukça etkileyicidir, bu nedenle bu seçeneğin oyunun fotoğraf modunda mevcut olması mantıklı olacaktır. Bu sayede oyuncular başka türlü anlatamayacakları hikayeler anlatabileceklerdi. Rebirth'ün ara sahneleri sırasında fotoğraf modunun etkinleştirildiğini ve bu sahnelerin ortasında karakterin ifadelerinin değiştiğini görmek özellikle eğlenceli olurdu .


Pozlar, Oyuncuların Final Fantasy 7 Yeniden Doğuş Fotoğraflarını Kişiselleştirmelerine Olanak Sağlayacak

Fotoğraf modu aracına sahip birçok oyun, oyuncuların oyun içinde yapmaya gerek kalmadan karakterlerinin görünümünü değiştirmelerine olanak tanıyan pozlar da kullanır. Yüz ifadelerinin başarabileceğinden çok daha fazlası, pozlar oyuncuların fotoğraflarını kişiselleştirmelerine ve onları diğerlerinin çektiği fotoğraflardan ayırmalarına olanak tanır. Sınırlı da olsa bunun harika bir örneği The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'ın kamerasıdır ; bu kamera, oyuncuların Link'in pozunu değiştirerek onu düşünürken, parmağını gökyüzüne işaret ederken, bir eli elinin üzerinde dururken göstermesine olanak tanır. kalça veya arka planda bir öğeyi veya nesneyi sergiliyormuş gibi elini uzatarak. Final Fantasy 7 Rebirth, oyunculara daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunarak fotoğraf modunu daha da geliştirmek için araca çeşitli pozlar eklemeyi düşünmelidir.

Fotoğraf modunun yüz ifadesi ve poz seçeneklerinin olmamasına rağmen araç yine de Final Fantasy 7 Rebirth'te memnuniyetle karşılanıyor . Oyunda fotoğrafını çekmeye değer pek çok manzara var, dolayısıyla oyuncuların bunu yapabilmesi harika. Yine de oyunun fotoğraf modundaki daha fazla özelleştirme seçeneği olumsuz olmazdı.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page