top of page

Samsung Ticari Markaları Geleceğin SSD'lerine İpucu Veriyor

Samsung yakın zamanda şirketin oyun ve PC sistemlerine yönelik bir sonraki SSD serisi hakkında fikir veren bazı yeni ürün adlarının ticari markasını aldı. Samsung, akıllı telefonlar, cihazlar ve harici depolama çözümleri de dahil olmak üzere çok sayıda ürünüyle tanınan tanınmış bir elektronik devidir. Şirket, tamamı katı hal sürücüleri (SSD'ler), sabit disk sürücüleri (HDD'ler) ve taşınabilir depolama dahil olmak üzere, oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli özelliklere sahip çok sayıda güvenilir ve yüksek performanslı depolama aygıtı üretti.

Samsung , PS5 konsolları ve ileri teknoloji oyun PC'leri için kullanılan M.2 SSD'ler de dahil olmak üzere çeşitli üst düzey SSD çözümleriyle uğraştı . Samsung, geçen yıl depolama cihazının en son versiyonunu piyasaya sürdü; yeni tasarlanmış şirket içi denetleyiciyle desteklenen Samsung 990 Pro PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD. Bu SSD, sıcaklık kontrolünün yanı sıra güç açısından daha verimli bir sürücüye olanak sağladı. Bu cihaz hem PCIe Gen4x4'ü hem de Gen5x2'yi aynı hızda destekliyor ancak şirket muhtemelen Gen5 standardıyla uyumlu daha da hızlı bir SSD piyasaya sürmeye hazırlanıyor.


Bu Haziran başında Samsung tarafından Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi ( KIPRIS ) veritabanına iki yeni ticari marka başvurusu yapıldı . Ürünlerden biri 9100 PRO, diğeri ise 990 Evo Plus'tı ve bu isimler Samsung'un geçmiş SSD'lerinin yükseltilmiş versiyonlarına işaret ediyordu. 990 Evo Plus, muhtemelen Samsung 990 Evo ve Samsung 990 Pro arasında bir seçenek olarak M.2 form faktörünü koruyan Samsung 990 Evo'nun bir yükseltmesi olmayı planlıyor .


Samsung, 990 Evo Plus ve Samsung 9100 SSD'ler için Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Diğer marka olan 9100 Pro ise geçmiş Samsung SSD'lerden tamamen farklı ve yepyeni bir ürün olabilir. Muhtemelen bu yeni adlandırma şemasıyla başlayacak yeni bir Samsung SSD serisi veya yeni nesil SSD denetleyici serisi olabilir . Bazı meraklılar, 9100'ün Samsung'un PCIe 5.0 SSD işine girme ve MSI ve Corsair gibi diğer distribütörlerle rekabet etme girişimi olabileceğini teorileştirdi.

Mevcut en hızlı SSD'lerden bazıları , 12,7 GB/s yazma hızıyla 14,5 GB/s okuma hızına ulaşabilir. Samsung'un mevcut Pro serisi 6,9 GB/sn yazma hızına ve yaklaşık 7,5 GB/sn okuma hızına sahip, bu da onu piyasadaki diğer depolama cihazlarının biraz gerisinde bırakıyor. Her ne kadar bu cihazlar ticari marka olsa da, bu cihazı bekleyen meraklıların daha fazla resmi bilginin sunulmasını beklemesi gerekecek.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page