top of page

Rockstar Games Launcher, Windows 7 ve 8 Desteğini Sona Erdiriyor

En son Rockstar Games Launcher güncellemesi, uygulamanın Windows'un bazı eski sürümlerine verdiği desteği sona erdiriyor ve birkaç değişiklik daha getiriyor.

Rockstar Games Launcher'ın en son güncellemesi, Windows 7 ve Windows 8 desteğini sonlandırırken, uygulamada birkaç değişiklik daha sunuyor. Her ne kadar olayların bu şekilde değişmesi PC kullanıcıları için sürpriz olmasa da, piyasaya sürülmesinden bu yana Microsoft'un her yerde bulunan işletim sisteminin bu sürümlerini destekleyen Rockstar Games Launcher için bir dönemin sonuna işaret ediyor.

İlk olarak Eylül 2019'da piyasaya sürülen Rockstar Games Launcher, GTA yapımcısının mağazası ve elbette PC oyunları için başlatıcısıdır. Rockstar Games Social Club platformuyla birlikte çalışıyor ve 2024'ün başlarından itibaren 11 oyuna erişim sunuyor. Rockstar Games Launcher, ilk piyasaya sürüldüğü dönemde, sürüş amacıyla GTA: San Andreas'ın ücretsiz bir kopyasını sunuyordu. kullanıcı benimsemesi.


Hem San Andreas hem de platform üzerinden sunulan diğer birçok klasik oyun başlangıçta Windows 7 ve Windows 8 ile uyumlu olsa da, uygulamanın kendisi artık Microsoft'un işletim sisteminin bu sürümlerine yönelik desteği durdurdu . Değişiklik, uygulamanın 1.0.84.1829 sürüm numarasıyla tanımlanan en son güncellemesinin bir parçası olarak tanıtıldı.

Rockstar Games Launcher'ın 2024 Başından İtibaren Desteklediği Platformlar

  • Windows 10

  • Windows 11

Rockstar'ın PC başlatıcısının Windows 7 ve Windows 8 sürümlerini kullanımdan kaldırma kararı şirketin hayranları için sürpriz olmamalı. Bu iki işletim sistemi arasında en yenisinin bile bugünlerde 12'yi zorladığı gerçeğinin yanı sıra, Microsoft'un bu işletim sistemleri için güvenlik güncellemeleri yapmayı durdurmasının ardından bu hareketin kendisi zaten Ekim 2023'te duyuruldu ve hayranlara değişime hazırlanmaları için yeterli zaman tanındı. . Microsoft, kendi adına, bazı eski işletim sistemi sürümlerinin kullanıcılarına uzun süredir ücretsiz Windows yükseltmeleri sunuyordu , ancak bu program Eylül 2023 itibarıyla artık mevcut değil.

Rockstar Games Launcher'ın en son sürümü, Windows 7 ve Windows 8 desteğinin sona ermesinin yanı sıra bazı küçük hata düzeltmeleri de sunuyor. Ayrıca, yamaya eklenen resmi değişiklik günlüğünde, konu hakkında ayrıntılı bilgi verilmese de, paketin bir parçası olarak bir dizi kararlılık iyileştirmesinden bahsediliyor. Güncelleme 30 Ocak'ta kullanıma sunuldu ve şu anda yalnızca Windows 10 ve Windows 11'de kullanılabilen Rockstar Games Launcher'ı kullanmaya devam etmek gerekiyor.

2019'daki ilk çıkışından bu yana oldukça sorunsuz bir güncelleme akışına maruz kalan Rockstar Games Launcher için sırada ne olacağını zaman gösterecek. Bununla birlikte, yakın zamanda ortaya çıkan bazı kanıtlar, geleceğinin Rockstar Games Social Club platformundan bağımsız olabileceğini gösteriyor; Rockstar , henüz resmi olarak onaylanmayan ancak tahmin edilen GTA 6 PC bağlantı noktasının piyasaya sürülmesinden önce bunu aşamalı olarak kaldırmayı düşünüyor olabilir. 2026 civarında gelecek.


Rockstar Games Launcher Güncellemesi 1.0.84.1829 Yama Notları

  • Rockstar Games Launcher'dan Windows 7, 8 ve 8.1 desteği kaldırıldı

  • Rockstar Games Launcher'ın kararlılığında iyileştirmeler yapıldı

  • Rockstar Games Launcher'da küçük hata düzeltmeleri yapıldı

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page