top of page

Rise of the Ronin: Zorluk Ayarları, Açıklaması

Rise of Ronin'in her biri benzersiz bir deneyim sunan üç zorluğu var. Ama hangisini seçmelisiniz?Pek çok kişi Rise of the Ronin'in, oyuncuların zorluk ayarları üzerinde hiçbir kontrolünün olmadığı, ruha benzer bir oyun olmasını bekliyordu. Ancak Team Ninja'nın en yeni oyununda durum böyle değil. Oyuncular Rise of the Ronin'de istedikleri zorluk seviyesini seçme özgürlüğüne sahipler . Bu özel kalite , affetmeyen patronlara alışkın olmayan ve sadece hikayenin tadını çıkarmak isteyenler için şüphesiz faydalı olacaktır . Bu kılavuzda oyuncular Rise of the Ronin'deki tüm zorluk ayarlarını öğrenecekler .


Rise of the Ronin'deki Tüm Zorluk AyarlarıOyuncular oyunu ilk kez başlattıklarında, oyunu oynamak istedikleri zorluk derecesine göre bir karar vermek zorunda kalacaklar. Rise of the Ronin'de toplam üç zorluk var :


  • Şafak

  • Alacakaranlık

  • Alacakaranlık


Dawn, oyundaki en kolay zorluktur ve dövüşe en az dikkat ederek yalnızca oyunun hikayesinin tadını çıkarmak isteyenlere yöneliktir. Bu özel ayar, oyuncuların ilaç tüketirken daha fazla sağlığına kavuşmasına olanak tanıyacak . Ayrıca düşman saldırılarında kaybedilen Ki miktarını da azaltacaktır.


Dusk, işleri Dawn'dan bir adım öteye taşıyor. Rise of the Ronin'deki en zorlu ikinci zorluktur . Dawn'ın aksine bu zorluk, savaşa daha fazla sorumluluk yüklüyor. Bu, oyuncuların oyunda çeteler ve patronlarla uğraşırken daha keskin olmaları gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, artan sağlığı iyileştirme ve Ki kaybını azaltma seçenekleri de kilitlidir . Yani oyuncular Dusk zorluk seviyesinde oynuyorlarsa bunları açamazlar.


Alacakaranlık, Rise of the Ronin'deki en zorlu zorluktur . Team Ninja'nın diğer oyunlarına aşina olan oyuncular bunu ara sokaklarında bulacaklar. Dusk zorluğunda olduğu gibi, Alacakaranlık'ta oynamaya karar verirseniz, ne ek iyileşmeye ne de Ki kaybını sınırlandırmaya erişemezsiniz.


​​​​​Ronin'in Yükselişindeki Zorluk Nasıl Değiştirilir?Neyse ki eğer oyuncular oyuna başlamadan önce seçtikleri zorluk seviyesini beğenmiyorlarsa onu değiştirmek mümkün. Süreç oldukça basit.


  • Oyunu duraklat

  • Sisteme Git

  • Oyun Ayarlarını Seçin

  • Daha sonra Zorluk'a gidin ve sol analog çubukla veya D-Pad'le değiştirin

  • Zorluğu seçtikten sonra Daire düğmesine basın. Değişikliği onaylamanızı isteyen bir bilgi istemi görünecektir.

  • Evet'i seçtiğinizde ayarlar uygulanacaktır.


22 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page