top of page

Rise of the Ronin Oyuncuları, Karakter Oluşturucu Ön Ayarının Samuel L. Jackson'a Dayalı Olduğunu Düşünüyor

Bazı Rise of the Ronin oyuncuları, karakter yaratıcısı ön ayarının popüler Hollywood aktörü Samuel L. Jackson ile benzerlikler taşıdığına inanıyor.  • Oyuncu, Rise of the Ronin karakter yaratıcısında Samuel L. Jackson'a benzeyen bir karakter keşfeder ve toplulukta eğlenceyi ateşler.

  • Birçoğu karşılaştırmaları paylaştı ve karakter yaratıcısı ön ayarı ile Samuel L. Jackson'ın film rolleri arasındaki benzerliğe mizahi bir şekilde değindi.

  • Rise of the Ronin, Team Ninja'nın geliştirilmiş seviye tasarımını sergileyen, 19. Yüzyıl Japonya'sında geçen benzersiz Soulslike macera sunuyor.


Ronin'in Yükselişi oyuncusu , Hollywood aktörü Samuel L. Jackson'a esrarengiz bir benzerlik taşıyan bir karakter yaratıcısı ön ayarına rastladı. Oyuncu, keşfini Rise of the Ronin topluluğuyla paylaştı ancak benzerliği fark edenlerin yalnız olmadıklarını anladı.


Rise of the Ronin, 19. yüzyılın ortalarında, Japonya'nın Bakumatsu döneminde geçen, Koei Tecmo'nun Team Ninja'sı tarafından geliştirilen ve PlayStation 5 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan, 2024 yapımı bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Hikayeyi değiştiren seçimler yaparken tarihi şehirlerde ve kırsal alanlarda gezinerek dönemin tipik silahları. Rise of the Ronin, piyasaya sürülmesinin ardından iddialı açık dünya tasarımı, dövüşü ve Japonya'nın çalkantılı tarihini tasvir etmesiyle övgüyle olumlu eleştiriler aldı.


Bu açıklama, Thienbucon adlı bir oyuncunun Reddit'te söz konusu ön ayarı gösteren bir ekran görüntüsünü paylaşmasıyla gün yüzüne çıktı. Daha yakından incelendiğinde karakterin Samuel L. Jackson'ı anımsatan özelliklere sahip olduğu görülüyor. Gönderiye yorumlar yağdı ve pek çok kullanıcı bu beklenmedik benzerlik karşısında eğlendi. Bazı oyuncular karşılaştırma yapmaktan kendini alamadı ve karakter yaratıcısı ön ayarı ile Samuel L. Jackson'ın rolleri arasındaki benzerliğe mizahi bir şekilde değindi. Biri, Jackson'ın oyunda bir kılıç dövüşçüsü olarak gösterilme olasılığı hakkında şaka yaptı; bu, onun bir Jedi ustasını canlandırdığı Yıldız Savaşları'ndaki unutulmaz Mace Windu rolünü anımsattı.


Samuel L. Jackson'a Benzeyen Ronin Karakter Oluşturucu Ön Ayarının Yükselişi


Samuel L. Jackson, onlarca yıla yayılan ve çok çeşitli rolleri kapsayan kariyeriyle tanınan popüler bir Amerikalı aktör ve film yapımcısıdır. Jackson, 1990'ların başında Jungle Fever ve Pulp Fiction gibi filmlerdeki olağanüstü performanslarıyla ön plana çıktı ve bu ona Akademi Ödülü adaylığı kazandırdı. Jackson, Marvel Sinematik Evreni'ndeki Nick Fury gibi ikonik roller ve yönetmen Quentin Tarantino ile çok sayıda işbirliği de dahil olmak üzere 150'den fazla filmde rol aldı.Rise of the Ronin, Team Ninja'nın geleneksel görev tabanlı yapılarından ayrılarak açık dünya oyun tasarımına girişini işaret ediyor. Rise of the Ronin, yavan seviye tasarımı nedeniyle eleştirilen önceki oyunlarından farklı olarak,19. Yüzyıl Japonya ortamıyla bu modeli kırıyor ve dikeylik ve Batı mimarisi etkileriyle görsel olarak çeşitli bir ortamda organik görevler sunuyor.


Rise of the Ronin ve Ghost of Tsushima arasındaki karşılaştırmalar kaçınılmaz olsa da , oyun açık dünya Soulslike macera tasarımıyla öne çıkıyor. Stüdyonun kendine özgü derin dövüş mekaniğini korurken, Team Ninja'nın daha önce zayıf bir nokta olan seviye tasarımındaki önemli gelişimini sergiliyor.


2 görüntüleme0 yorum

Comments