top of page

RimWorld: Yiyecekler Nasıl Korunur?

Oyuncuların RimWorld'de koloni sakinlerinin iyi beslenmesini sağlamak için çok çalışmaları gerekecek ve yiyecekleri korumayı öğrenmek, uzun bir kışı atlatmak için hayati önem taşıyor.Ludeon Studios'un popüler koloni yönetimi simülasyonu RimWorld , ihtiyaçları yönetme oyunudur. RimWorld oyuncuları, yeni doğan kolonilerine korsan baskınları, soğuk dönemler ve diğer her türlü tehlike karşısında rehberlik etmeli, aynı zamanda kolonicilerin sağlıklı, mutlu ve iyi beslenmesini sağlamalıdır.


Açlık, RimWorld'ün sömürgecileri için her zaman mevcut bir tehlikedir ve oyuncuların yiyecek stoklarını yetecek kadar yüksek tutmaya dikkat etmeleri gerekir. Ancak bu biraz yanıltıcı olabilir, çünkü tıpkı RimWorld'ün Bitkisel İlacı gibi , bazı yiyecek türleri de yalnızca birkaç gün içinde çürüyüp yenmez hale gelir. Neyse ki, RimWorld oyuncularının yiyecek stoklarının daha uzun süre dayanmasını sağlamak ve sömürgecilerinin en uzun kışlar boyunca beslenmesini sağlamak için kullanabileceği çeşitli yöntemler var .


RimWorld'de Yiyecekler Nasıl Korunur?RimWorld'de gıda stoklarını korumanın en basit yolu, özellikle uzun raf ömrüne sahip gıda maddelerine odaklanmaktır. Mısır, Çiğ Mantar, Patates ve Pirinç oda sıcaklığında bir aydan fazla dayanacak ve bu da onları kileri doldurmak için ideal seçimler haline getirecek. Bu uzun ömürlü yiyecekleri kullanırken, bir seferde yalnızca sonraki 1 veya 2 güne yetecek kadar Yemek pişirmek önemlidir. Bunun nedeni, bir yemek bir kez pişirildikten sonra, içindeki malzemelerin çiğ olarak ne kadar süre dayandığına ve aşçının RimWorld'deki en kötü veya en iyi özelliklere sahip olup olmadığına bakmaksızın, bozulmasının yalnızca 4 gün sürmesidir .


Bazı oyuncular, RimWorld kolonicilerinin yiyecek ihtiyacını karşılamak için mahsullerden çok ete bağımlı olacaklar ; bunlar genellikle zayıf toprak verimliliği, aşırı biyom sıcaklıkları veya zayıf Büyüme becerilerine sahip koloniciler nedeniyle fazla büyüyemeyenler. Bu oyuncular ve büyük miktarlarda Yemek stoklamayı tercih edenler için, RimWorld'de yiyecekleri saklamanın en iyi seçeneği soğutmadır . 10C ile 0C arasındaki bir odada saklanan gıdalar daha yavaş bozulur ve sıcaklık 0'a yaklaştıkça koruma etkisi artar. 0C'nin altındaki bir odada saklanan gıdalar donarak sonsuza kadar bozulmasını engeller.


RimWorld'de Dondurucu Nasıl YapılırRimWorld'de öğeler yerde veya raflarda saklandığından , oyuncuların yiyeceklerini korumak için içine girilebilen bir buzdolabı/dondurucu yapması gerekecek. Buzdolabı yapmanın en ucuz yolu dışarıya açık bir oda oluşturmaktır, ancak bu yalnızca biyom sıcaklığı 10°C'nin altına düştüğünde işe yarar. Odayı boş alan yerine dışarıya bağlamak için bir havalandırma deliği veya zorla açılan kapı kullanılmadığı sürece, yiyecekler de çürümeden ayrı bir süreç olarak bozulacaktır. Bu, sömürgecilere uyumaları için kapalı yatak odaları sağlayarak iyi bir ruh halinde kalmalarına yardımcı olan sisteme benzer .


Daha gelişmiş ve herhangi bir biyomda çalışabilen bir dondurucu için oyuncuların İklimlendirme araştırmasını tamamlamış olmaları gerekecek. Bu araştırma, RimWorld Bileşenlerini gerektiren ve karşı karşıya oldukları odada düşük sıcaklığı korumak için duvarlara takılabilen Soğutuculara, elektrikli cihazlara erişimin kilidini açar . İki veya üç Soğutucu, orta büyüklükteki bir dondurucuyu en sıcak biyomlarda bile 0C'nin altında tutmak için yeterli olmalı ve Soğutucular elektrik aldığı sürece yiyecekleri içeride tutmalıdır.


6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page