top of page

RimWorld: Ruh Halinizi Nasıl Yüksek Tutabilirsiniz?

RimWorld'de sim'leri yönetmek zor olabilir, ancak neyse ki oyuncuların mutlu sim'ler sağlamak için atabileceği birkaç adım var.

İnşaat ve yönetim simülasyonları, yapılması gereken çok şey olduğu ve bunu yaparken de birçok şeyin ters gidebileceği, oldukça zorludur. Bir koloniden sorumlu olmak zordur ve RimWorld bunu fazlasıyla açık bir şekilde ortaya koyuyor. Her ne kadar bazen işleri çığırından çıkaran tek bir büyük felaket olsa da, çoğunlukla kolonicileri ve ardından koloniyi bunalıma sokan bir dizi küçük sorundur. RimWorld'ün prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenlerinde piyonlarının hayatta kalmasına yardımcı olmak kolay bir iş değildir ve zaman zaman kendi sefaletlerine ve yıkımlarına eğilimli görünüyorlar. Zordur, ancak dikkatli bir planlama, bol çaba ve ara sıra daha da korkunç sorunlara korkunç çözümlerle, oyuncu piyonlarını kırılma noktasından geri döndürmeye ikna edebilir. İşte oyuncunun moralini yüksek tutmak için bilmesi gereken her şey.


Kötüyü Kaldır

RimWorld'de morali yüksek tutmanın iki ana yolu vardır : piyonların hayatlarına iyi şeyler eklemek veya kötü şeyleri ortadan kaldırmak. Bu seçeneklerin her biri, koloninin ihtiyaçlarına ve mevcut kaynaklara bağlı olarak çeşitli şekillerde takip edilebilir. Bir oyuncunun moralini yüksek tutmanın temel yollarından biri, her bir kolonistin İhtiyaçlar sekmesine dikkat etmek ve halledilebilecek olumsuz düşüncelere dikkat etmektir. Hayatlarına iyi şeyler katmak önemlidir, ancak kötü şeylerin çoğalmasını önlemek daha da iyidir ve sömürgecilerin daha sonra birbirlerine karşı silaha sarılmalarını önleyecektir. Hayatında yeterince olumsuz şey varken, diğer şeyler iyi gidiyor olsa bile bir piyonun Extreme Break risk bölgesine girmesi mümkündür, bu da oyunu bu kadar muhteşem bir simülasyon yapan şeyin bir parçasıdır. Oyuncu, piyonu uyutarak, uyuşturarak veya kripto uyku tabutuna koyarak krizle başa çıkmak için kendine zaman kazanabilir.

Sorun çok ciddiyse aşırı önlemler alınabilir: Koloni sakinlerine Joywire implantı takmak (ruh hallerini iyileştirmek ama bilinçlerine zarar vermek) veya çivili bacakları takıp çıkarmak. RimWorld'ü ve stratejilerini kötü şöhrete kavuşturan şey bu gibi çözümlerdir , ancak koloninin tamamen çökmesini önlemek için tüm seçeneklerin dikkate alınması gerekir. Psikopat özelliği bile yararlı olabilir, çünkü bu özelliğe sahip koloniciler , koloninin sevilen hayvanlarının ölümünden rahatsız olmazlar .


Biraz İyilik Ekleyin

Hiç kimse düzensizlik ve pislik içinde yaşamak istemez ve sıkışık, kirli ve çirkin bir koloniye sahip olmak, ruh halinizi bozmanın hızlı bir yoludur. Koloniyi güzelleştirmek büyük fark yaratabilir, dolayısıyla bu her oyuncunun öncelik vermek isteyeceği bir şeydir. Gün boyunca zorunlu dinlenme süresine ihtiyaç duyulması aynı zamanda kolonistlerin hayal kırıklıklarını gidermelerine ve koloniyi uzun vadede daha istikrarlı hale getirmelerine olanak sağlayacağı için de yardımcı olur. İyimser ve Demir İradeli gibi özellikler de çok işe yarar.

Yırtık pırtık giysiler giymek ruh halinizi bozar, bu nedenle sömürgecilerin kıyafetlerinin mümkün olduğunca %50 veya daha fazla dayanıklı olduğundan emin olun. Kolonistler aynı zamanda yatak odalarının boyutu ve kalitesi konusunda da hassastır, bu nedenle bunların iyileştirilmesi yararlı olabilir, ancak bu acil bir çözüm için iyi bir seçenek değildir. Kolonistlere iş istasyonlarında sandalyeler ve rahat yataklar vermek kadar basit bir şey bile, tatmin olmuş bir koloni ile karanlığa doğru sürüklenen bir koloni arasındaki fark anlamına gelebilir.

Sanat, eserler, cömert yemekler ve uyuşturucuların tümü kolonicilerin ruh hallerini iyileştirebilir ve şunu unutmamak önemlidir: yalnızca bir veya iki kolonici iyileştirilmiş bir yatak odasına sahip olmaktan fayda sağlarken, tüm koloni iyi dekore edilmiş ve konforlu dinlenme ve yemek olanaklarından yararlanabilir. alanlar. Ruh halleri iyileşen koloniciler nihayet simüle edilmiş çiftliklerine geri dönebilirler.
1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page