top of page

RimWorld: Oda Boyutu Kılavuzu

Oda büyüklüğü, Rimworld'de oyuncuların piyonlarının ruh hallerinin nasıl yönetileceğini anlamak açısından önemlidir ve işte böyle çalışır.Oda Büyüklükleri Rimworld'de dikkate alınması gereken önemli bir husustur . Oyuncunun kolonicileri yangın söndürmeye, malzeme üretmeye veya son xenohuman baskınından sonra iyileşmeye çalışırken , çalıştıkları odanın büyüklüğünün talihsiz bir zihinsel kırılmanın tabutuna çakılan son çivi olup olmayacağını bilmek önemlidir. .


Etkileyiciliği ArtırmaRimworld'de her odada , söz konusu odanın genel "Etkileyiciliğini" belirleyen bir dizi istatistik bulunur. Bu istatistikler, her odanın derecelendirildiği zenginlik, temizlik, güzellik ve ferahlıktır ve toplamları nihai etkileyiciliği belirler.


Bu etkileyicilik değeri, o anda o odada bulunan herhangi bir kolonistin ruh hali bonusunu belirlemeye yardımcı olur ; yüksek sayılar düşük olanlardan daha iyidir. Bu, bir odanın olması gereken belirli bir boyutun olmadığı ve bir odanın etkinliğinin bunun yerine bu istatistiklerin oyuncunun kolonisi boyunca dengelenmesiyle ilgili olduğu anlamına gelir.Oyuncular bu dört istatistikten herhangi birini artırarak herhangi bir odanın etkileyiciliğini artırabilirler; bunların bazıları kendilerine ait ruh hali bonusları içerir, ancak alan her zaman odanızın ne kadar etkileyici olabileceği konusunda sınırlayıcı bir faktör olacaktır.


Pahalı malzemelerden yapılmış küçük bir oda, ucuz malzemelerden yapılmış aynı büyüklükteki bir odadan biraz daha etkileyici olacaktır, ancak yeterli alan olmadan maliyete değecek kadar yüksek olmayacaktır. Örneğin oyuncular, tamamen altından yapılmış küçük bir odanın, daha ucuz ve daha büyük bir odadan sadece biraz daha etkileyici kabul edildiğini fark edeceklerdir.


Odanın Amacını DüşününOyuncuların oda inşa ederken dikkate alması gereken bir sonraki şey, o odanın amacıdır. Oyuncuların kolonicilerinin en fazla zaman geçirmesini bekledikleri odalar öncelikle daha büyük ve daha etkileyici hale getirilmelidir, çünkü bu, oyuncuların kolonisi üzerinde en büyük genel etkiye sahip olacaktır.


Genel olarak, herhangi bir üretim alanını, ardından ortak odaları/dinlenme alanlarını, ardından yatak odalarını ve ardından oyuncuların ihtiyaç duyduğu herhangi bir odayı genişletmek iyi bir fikirdir. Bu sıra, çoğu piyonun tipik günü olma eğilimindedir; bu nedenle, piyonlar geniş odalarda rutin işlerini yaparken rahat ederlerse, oyun boyunca ruh hali cezalarının hafifletilmesine yardımcı olacaktır. Bir oda malzemeleri, yiyecekleri veya diğer eşyaları depolamak için kullanılıyorsa oyuncular , koloni buzdolabına daha fazla yiyecek yerleştirememek gibi bir ihtiyaç ortaya çıkana kadar bu odaları genişletmeyi bekleyebilirler .


Mobilya ve TasarımBir odaya yerleştirilen mobilya veya işçilik istasyonları aynı zamanda odadaki mevcut alan üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olacak ve buna karşılık etkileyicilik de azalacaktır. Oyuncular ayrıca , kaynaklar izin verdiğinde daha büyük üretim yapılarının bazılarını telafi etmek için her odayı genişletmeyi de unutmamalıdır .Bir koloninin, bir oyuncunun muhtaç sömürgecisinin yemeklerini oturacak bir masa olmadan yedikleri için yanlış zamanda çılgına dönmesi nedeniyle felaketle sonuçlanabileceği Rimworld'de , oyuncuların ana üslerinin tasarımının ve planlamasının bunu yapmadığından emin olmaları gerekir. hala muhtemel yıkımına katkıda bulunuyor.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page