top of page

RimWorld: Mekanoidler Nasıl Kontrol Edilir

Mekanoidler tehlikeli, akıllı, otonom robotlardır ve onları RimWorld'de nasıl kontrol edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.RimWorld - Biotech, üç temel alana odaklanan yeni bir DLC'dir: genetik modifikasyon, Mekanoidlerin kontrolü ve çocuklar ve üreme. Piyasaya sürülmesinden bu yana Steam'de en çok hasılat yapan DLC'lerden biri oldu. Mekanoidler tehlikeli, akıllı ve otonom robotlardır. Konforlu bir Sıcaklık aralığına sahiplerama yine de yemek yemiyorlar veya ruh halleri yok.


Makineler olarak EMP saldırılarına karşı hassastırlar, ancak 2.200 tıklama (36,67 saniye) boyunca (kaynağa bakılmaksızın) "Uyum sağladıktan" sonra, daha sonraki EMP saldırılarına karşı dirençli hale gelirler. Biotech'te oyuncu, eski düşmanlar yeni iş gücü hatları tarafından birleştirilirken, çeşitli yeni ve eski mekanoidleri inşa edebilecek ve yönetebilecek. Bunları kontrol etmek için oyuncunun bir 'mekanitör'e, yani yarı yaşayan hizmetkarlar üzerinde psişik kontrol sağlayan belirli bir beyin implantına sahip bir kişiye ihtiyacı vardır.


Mekanoid ÇeşitleriBiotech DLC'nin sunduğu birçok ek mekanoid çeşidi vardır:


Mekanoid Kovan


Bir Mekanoid Hive, düşman mekanoidler içerir. İster dağlarda ister arazide ortaya çıksınlar, tüm biyomlarda eski harabelerde kilitli olarak bulunabilirler. Ayrıca olaylar sırasında oyuncunun üssüne de saldırabilirler ve psişik gemilerin, mekanik kümelerin ve zehirli gemilerin çoğunda bulunabilirler.


Müttefik Mekanoidler


Oyuncu onlara hayat vererek dost canlısı mekanoidler yapabilir. Bunları yapmak ve çılgına dönmelerini önlemek için oyuncunun yeterli bant genişliğine sahip bir mekanikleştiriciye ihtiyacı var. Mekanoidler yapmak için Biotech DLC'nin açılması gerekir. Bu gebelik varyasyonları güç gerektirir ve yeniden şarj edilmeleri gerekir, bu da kirliliğe neden olur. Dahası, dost mekanoidler güç kullanılarak ücretsiz olarak onarılabilir.


Mekanoid kuvvetlerdeki farklı birim türleri, her birine belirli bir görev verir. Temel özetlere aşağıdaki tablolardan erişilebilir:


Emek Mekanoidleri


Tip

Tanım

Kaldırıcı

Taşıma amaçlı

Yapıtoid

İnşaat amaçlı

Fabrikatör

İşçilik ve terzilik için tasarlanmıştır

Tarım

Tesis çalışması için tasarlanmıştır

Temizlik Süpürgesi

Temizlik amaçlı

Sağlık görevlisi

Kurtarma ve bakım amaçlıdır ve sıçrama yeteneği ve bir yangın köpüğü paketi ile donatılmıştır.

Tünel açıcı

Hızlı madencilik için tasarlanmıştır; yakın dövüş saldırısı , duman paketi ve kalkanla birlikte gelir

Savaş Mekanoidleri

Tip

Tanım

asker

Düşük güçlü bir mini pompalı tüfekle donatılmış olup, üretimi ve bakımı ucuzdur.

Kavurucu

Düşmanları yakmak için tasarlandı

Tesseron

Geniş ışın yakalayıcı saldırısıyla donatılmıştır

Lejyoner

Mermi kalkanı ve iğne tabancasıyla donatılmıştır

Yüzbaşı

Büyük bir kalkan baloncuğu, nokta savunma ampul tareti ile donatılmıştır ve hareket edip ateş edebilir

Gomanders

Tip

Tanım

Diabolus

Ultra güçlü, biraz küçük bir taret ve alev patlaması yeteneğiyle donatılmış

Savaş kraliçesi

Yerleşik mekanik gestaor ve şarj topuyla donatılmıştır

Savaş kestanesi

Bir savaş kraliçesinin yarattığı küçük mekanoidler

Kıyamet

Mekanoidleri yeniden canlandırır ve öfkeye neden olur

Mekanikçi: Mekanoidlerin KontrolüMekanitörler, mekanik bağlantı implante edilmiş piyonlardır. Biotech DLC'de mekanoidleri kontrol etmeye hizmet ediyorlar.


Mechalink


Mechlinkler kolonistlerin mekanitör olmalarına olanak sağlıyor. Oyuncunun müttefik mekanoidlerini kontrol etmekten, inşa etmekten ve onarmaktan sorumludurlar . Mekanik gebelik aşamalarına başlamaları ve mekanikle ilgili araştırmalara katılmak için en az bir mekanitörün hazır bulunması gerekir. Mekanikçiler yalnızca yeterli bant genişliğine sahip oldukları mekanizmaları çalıştırabilirler. Dahası, önceden oyuncunun kolonisinin bir parçası olsalar bile, düşman mekanoidleri evcilleştiremezler.


Mekanoid Kontrol


Mech'ler tamamen özerktir. Oyuncu mekanik çalışmayı doğrudan yönetemez ancak bölgeler oluşturarak bunu dolaylı olarak düzenleyebilir. Mekanizmalar, daha sonra 4 siparişten 1'ine atanabilecek kontrol grupları halinde düzenlenmiştir:


Aktivite

Tanım

İş

İlgili tüm iş görevlerini tamamlayın

Eskort

Mekanatörü takip edin ve düşmanlarla savaşa katılın

Yeniden şarj et

Mevcut şarj istasyonlarını bulun ve kullanın

Hareketsiz kendi kendine şarj

Mekanizmaları devre dışı bırak

Mekanikçi kontrollü bir durumdadır (düşmemiş veya zihinsel bir kırılma yaşamamıştır) ve mekanizmaları aynı harita üzerinde yer almaktadır. Eğer birbirlerinden ayrı tutulurlarsa, mekanikler işlerini sorunsuz bir şekilde yapabilecek ve sinirlenmeyeceklerdir. Ancak kontrol grupları ve bunların bir araya getirilme şekli değiştirilemez. Oyuncu ayrıca savaş için mekanizmalar hazırlayabilir. Ancak mekanoide yalnızca ustasının 25 kare yarıçapındaki yerlere gitmesi söylenebilir ve ona yalnızca bu yarıçap içindeyken başka şeyler yapması söylenebilir. Kendilerini savunabilecekleri, önceki savaş emirlerini yerine getirebilecekleri veya mekanitöre yaklaşmaları emredilebilecekleri bu menzilin dışındaki mech'leri hazırlamak mümkündür.


Mekanatörün bant genişliği biterse veya ölürse mekanoidler Kontrolsüz duruma geçecektir. Ancak mekanitörün devre dışı bırakılması durumunda bunlar kontrol edilemeyecek ve yeterli bant genişliğine sahip mekanizmalar etkilenmeyecektir. Kontrolsüz mekaniklerin, oyun içi 10 günlük MTB süresi ve 25 karoluk basamak yarıçapı ile her 60.000 tıklamada (16,67 dakika) vahşileşme şansı vardır.


Bant genişliği


Tek bir mekanitörün aynı anda yönetebileceği mekanizma sayısı, bant genişliklerine göre belirlenir. Mechlink'in kendisi +6 bant genişliğinde bir artış sağlar. Bunu daha da yükseltmek için oyuncunun öğeler yapması veya inşa etmesi gerekir.


Bant genişliği eksikliği, mekanoidlerin gebe kalmasını engeller. Mekanitörün bant genişliği bant genişliği maliyetinin altına düşerse mekanoidler kontrol edilemez hale gelecektir. Yeterli süre geçtikten sonra, kontrolsüz mekanoidler oyuncunun kolonisini terk edebilir veya saldırabilir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page