top of page

RimWorld: Kibble Nasıl Yapılır?

Hayvanları evcilleştirmek ve yetiştirmek RimWorld'de hayatı çok daha kolaylaştırabilir ve Kibble, hem evcil hayvanları hem de sürü hayvanlarını iyi beslemek için açık ara en iyi yiyecektir.RimWorld, oyuncuları uzak bir dünyada mahsur kalan bir grup kolonisti güvenli, istikrarlı ve gelişen bir koloniye dönüştürmeye zorluyor. Yol boyunca açlıktan korsan baskınlarına, hastalıklardan böcek istilalarına kadar çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalacaklar.


Hayvanları evcilleştirmek ve yetiştirmek RimWorld'de çok yararlı olabilir ; bu da kolonicilere et, süt, yün, yumurta, arkadaşlık ve koruma sağlar. Ancak evcil hayvanları veya çiftlik hayvanlarını beslemek zor olabilir ve kaynak israfına neden olabilir. Çoğu sürü hayvanı otlayarak kendilerini besleyebilir, ancak etoburlar veya otlatmanın bir seçenek olmadığı biyomlardaki hayvanlar için hayvanları beslemenin en iyi yolu Kibble'dır .


RimWorld'de Kibble Nasıl Gidilir?Kibble, RimWorld'ün genel hayvan yemidir ve hayvanları Yemeklerle beslemeye göre birçok avantajı vardır. İlk olarak Kibble, yalnızca Kasap Spotu kullanılarak çok kolay bir şekilde üretilebilir, ancak Kasap Masası daha fazlasını üretecektir.


Bir sömürgecinin Kibble üretmek için herhangi bir özel RimWorld özelliğine veya aşçılık becerisine de ihtiyacı yoktur , ancak her partide Pişirme XP'si elde edeceklerdir. Kibble, her parti için yalnızca 1 bitkisel ürün ve 1 hayvansal ürün gerektiren en temel malzemelerle yapılabilir.


Malzeme seçimi söz konusu olduğunda oyuncuların Kibble'da koloniciler için Yemek hazırlarken olduğundan daha fazla seçeneği var. Haygrass, hızlı büyüyen ve bol miktarda bulunan, insanlar tarafından yenmeyen bir ürün olan Kibble'da bitkisel içerik olarak kullanılabilir.


Ayrıca hayvansal ürün içeriği olarak insan veya böcek etinin kullanılması güvenlidir. Her ne kadar koloniciler RimWorld'deki Mood'a insan veya böcek eti tükettikleri için ciddi bir ceza uygulasalar da hayvanlar böyle bir ceza almıyor.


RimWorld'de Kibble Ne Zaman Kullanılır?Kibble, beslenecek hayvanları olan herhangi bir koloni için, özellikle de et yiyenler için harika bir kaynaktır. Kibble bozulmaz, bu nedenle RimWorld'deki çoğu gıda ve Bitkisel İlaç gibi onu soğutmaya veya saklamaya gerek yoktur .


Ayrıca yapımı çok hızlıdır ve kötü bir aşçının yanlışlıkla onu zehirleme şansı yoktur, bu nedenle düşük seviyeli bir şefi eğitmek için güvenle kullanılabilir.


RimWorld'de hayvanları evcilleştirmek ve eğitmek, yalnızca iyi Hayvanlar becerisine sahip bir koloniciyi değil, aynı zamanda baştan çıkarıcı ve ödül olarak az miktarda yiyeceği de gerektirir. Kibble, çiğ et veya sebzelerin aksine tüm hayvanlar için kabul edilebilir bir gıda olduğundan bu amaç için en iyi gıda maddelerinden biridir.


Son olarak Kibble, kolonistlerin yiyecek ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir ancak bu şekilde yalnızca en zor durumlarda kullanılmalıdır. Kolonistler Kibble'ı yemekten büyük bir Ruh Hali zayıflatması almakla kalmayacak, aynı zamanda insan veya böcek etiyle yapılmışsa ek bir zayıflatma da alacaklardır.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page